7m


7m

hyundai

"CAS'ın Trabzonspor kararı hukuksuz!"

Kanada Spor Hukuku Birliği Başkanı Spor Avukatı ve Spor Hukuku Profesörü Amelia Fouques, FIFA'nın şikeyle mücadelede ciddi olmadığını söyledi.

Trabzonspor 10.08.2019, 10:54
"CAS'ın Trabzonspor kararı hukuksuz!"

Kanada Spor Hukuku Birliği Başkanı Spor Avukatı ve Spor Hukuku Profesörü Amelia Fouques, CAS’ın aldığı son kararı değerlendirdi. “FIFA şikeyle mücadelede ciddi mi?” diye sordu.

Fouques "Kesinlikle hayır” derken Trabzonspor kararını veren CAS hakimlerinin adlarını açıkladı. Milanolu Luigi Fumagalli, Londra'dan Phillippe Sands ve Bern'den Patrick Lafranchi olduğunu söyledi. Fouques, Trabzonspor’un CAS’taki davasında TFF ve F.Bahçe’nin yanında FIFA’nın da Trabzonspor’un karşısında yer aldığını açıkladı. Fouques'e göre Trabzonspor'un halka açık bir duruşma talep etti ve CAS Genel Sekreteri Matthieu Reeb’e bu dosya ulaşmadı. Video kaydı ile davanın CAS’ın sitesinden canlı olarak yayınlanması için yapılan başvurununda Reeb’in önüne gelmeden reddedildiğini iddia etti. Bunun da CAS’tan çıkan kararın hukuki açıdan geçerli olarak kabul edilemeyeceği anlamına geldiğini ve kararın geçersiz olduğunu iddia etti.

Trabzonspor’un avukatlarının bu itirazı üzerine Reeb’in ‘CAS’ın tüm duruşmaları web sitesinde yayınlama zorunluluğu olmadığını“ söylediği ortaya çıktı.

Fouques, bunu FIFA’ya sorduğunu ve aldığı cevabın; “duruşma sadece teknik yasal meseleleri ilgilendirir…” olduğunu belirtti. CAS’ın 103’üncü paragrafında yer alan ve daha önce Mutu ile Pechstein kararlarında olmasına rağmen halka açık bir duruşmayı reddettiğini hatırlattı.

Fotospor


Yorumlar (12)
mısq 3 yıl önce
tek bir yol kaldı oda insan hakları mahkemesi,ben ordan lehimize bir karar çıkacağına eminim
Akçaabatlı 3 yıl önce
Şikenin,yolsuzlukların,hırsızlıkların,arsızlıkların adresi: UEFA-FIFA... şikebahçeye şikeden ceza verip, şikeden hakkı yenen Trabzonspora hakkını geri vermek hiçbir yerde yazılı olarak yazmıyor diyen komedyenler sürüsü:CAS
Yozgat'liiiii 3 yıl önce
UEFA Başkanı platini Özel Olarak TÜRKİ YE 'ye Getirildi Kim Getirmişti Getiren ve Görüşen Şahıs Kimdi?Biz Bu davayı Ozaman Kaybettik Sorumlusuda Belli!!!.
Hasan 3 yıl önce
Juventus dava açmalı. Kararın foğru olfuğuna inanıyorsa o yıl CLige alınmayan FENERBAHÇE de dava açmalı. Özellikle bu kararla İtalya liginddki uygulamalar tartışma konusu olabilir. Hakemlerin, şikenin her yıl puan cetveli yaptığı ligde atalet beklerim sadece.
TS 3 yıl önce
Madem cas böyle karar verdi uefa ve fifa madem temiz bir sezon ya şike yılında bjk neden kupayı iade etti,ts neden ş.liginde oynadı,fb neden men edildi,o kadar temiz sezon ki neden süper kupa oynanmadı bunların cevabını cas uefa fifa aklı selim şekilde yanıtlasın o kadar temiz uefa ki o dönemin başkanı platini rüşvetden dava açıldı gözaltına alındı,çok temiz bir yapısı var urfanın.dolasıyla ts hakkını arayacaktır.
Ali Süleyman 3 yıl önce
Onu bizde biliyoruz da önemli olan çözüm nedir?
Lazz 3 yıl önce
Sonuc ne davayi kaybettik bu şike olayini örtenler iyi kilif uydurmuşlar malesef kaybettik yazik ama cok yazik onursal başkan bile şikeye inanmiyorsa biz kimi inandiracagiz kapatin şike olayini diyor .Onlarda aynen onursal başkanimiz gibi kapatdilar şike olayini yazik
Bordo 3 yıl önce
Madem bu karar verildi fb açsın dava tff uefa ya ş.liginden neden men edildi diye tazminat için ama açmaz akıl hocaları suyu bulandırma balçıklaşır batarsın diye fb yi uyarmıştır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@