alexa metrics

banner536

Busenaz Sürmeneli 2 yıl önce Haber61 ekranlarında açıklamıştı: Bu şehire olimpiyat madalyası yakışır!

Olimpiyat şampiyonu Busenaz Sürmeneli 2 yıl önce Haber61 ekranlarında madalyanın müjdesini vermişti.

Trabzonspor 07.08.2021, 12:29 07.08.2021, 12:55

Trabzonsporlu boksör Busenaz Sürmeneli olimpiyat madalyası müjdesini 2 yıl önce Haber61 ekranlarında, canlı yayında vermişti.

2019 yılında Canlı yayında Haber61 genel yayın yönetmeni Tuncay lakot'un sorularını yanıtlayan Antrenör Cahit Süme, “Yaklaşık 12 yıldır birlikte çalışıyoruz. gençlerde 5 kez Avrupa 2 kez Dünya şampiyonluğundan sonra büyüklerde de dünya şampiyonluğuna ulaştık. Seyirci de bize büyük sevgi gösterdi. Bu seyirciye olimpiyat madalyası yakışır. Bu sevinci onlara yaşatmak istiyoruz. Çalışarak inşallah buna ulaşacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Busenaz Sürmeneli ise “Gerçekten çok zor bir hazırlık dönemi yaşadık. İnşallah bize şampiyonluk nasip etti. Ringe çıkıp şehitlerimiz için savaştık. Bu şehre olimpiyat madalyası yakışır. Bana edilen duaları sevgi gösterilerini görüyorum. İnşallah daha iyilerini yaşarız. Bir ikinci raundu hatırlıyorum ama 3. raundu hocam askerlerimiz için savaş dedi gerçekten nasıl geçtiğini bilmiyorum. Allah bana o duyguyu nasip etti. Trabzonlu ve Trabzonsporlu olmak Türk kızı olmak çok farklı bir şey. Herkese saygılarımı sunuyorum. Bana dua eden eller hiç inmesin.” ifadelerini kullanmıştı.

Busenaz Sürmeneli aradan geçen 2 yılın ardından bugün çıktığı final müsabakasında tarih yazdı ve olimpiyat madalyasını Trabzon'a getirdi.


Yorumlar (1)
Naci 6 ay önce
Bu kızımıza helal olsun. Öyle fenerin desteklediği sosyete yüzücülerine benzemez kızımız. Yolu açık olsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@