Başkan Ağaoğlu'ndan centilmenlik çağrısı

Başkan Ağaoğlu Fenerbahçe maçı öncesinde taraftara çağrı yaptı.

Başkan Ağaoğlu'ndan centilmenlik çağrısı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, camia olarak düşüncelerinde düşmanlık barındıran veya besleyen bir kulüp olmadıklarını söyledi.

Bordo-mavili kulübün başkanı, 25 Kasım Pazar günü oynanacak Fenerbahçe karşılaşmasında taraftarların 90 dakika boyunca desteği ve tezahüratı takımın üzerinden eksik etmemeleri gerektiğini ifade etti.

Ağaoğlu, karşılaşmanın biletlerinin tamamını tüketen taraftarlara teşekkür etti.

Rekor taraftar sayısı beklenen karşılaşmada taraftar desteğinin önemli olduğunu belirten Başkan Ağaoğlu, "90 dakika boyunca desteği ve tezahüratı takımın üzerinden eksik etmememiz lazım. Çok açık ve net bu maçı kazanacaksak taraftarlarla kazanacağız. Bilet alıp gösterdikleri desteği, tribünde de coşkulu ve centilmence bir şekilde vermelerini istiyoruz." dedi.

Ağaoğlu, karşılaşmaya spor kamuoyunda yoğun ilgi gösterilmesinin normal olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

"Büyük takımların kendi aralarında oynadıkları maçlar ülke futboluna renk katan, ülke futbolunun reytingini yükselten maçlar. Bir çok endüstriyel hesaplar bu maçlar üzerinden yapılır. Yoğun ilgi olması son derece doğal. Bu maçların futboldan uzak olması veya farklı bir takım şeyleri içinde barındırması aynı zamanda ülkedeki futbolun kalitesini de aşağıya çekiyor. Oynanan futbol, futboldan uzaklaştıkça ülkedeki futbolun kalitesi de aşağıya düşmeye başlıyor.  Onun için biz Trabzonspor olarak öncelikle bu büyük maçları, her maçı ülke futbolunun kalitesine, endüstriyel değerine hizmet edecek ölçüde tutmak zorundayız."

"DÜŞMANLIK BARINDIRAN TOPLULUK DEĞİLİZ"

"Trabzonspor olarak duygularımızda ve düşüncelerimizde düşmanlık barındıran veya besleyen bir topluluk, camia değiliz." diyen Ağaoğlu, "Geçtiğimiz yıllarda iki takım arasındaki maçlarda yaşanan sıkıntıların bir takım insanların yapısal sıkıntılarından kaynaklandığına inanıyorum. Israrla futbolu futbol dışı noktalara çekmeye çalışan insanların yarattıkları sıkıntılardı. Futbola odaklanmak için iyi bir zemin..." şeklinde konuştu.

"HER MAÇTA TRİBÜNDE OLMAK İSTERİM"

Ağaoğlu, "Rakibimiz kim olursa olsun sportif anlayış, spor etik ve ahlakını ön plana çıkararak mücadele etme düşüncesinde olduğu sürece biz zaten hiçbir zaman o çizginin dışına çıkan, ödün veren kulüp değiliz" ifadesini kullanarak, şunları kaydetti:

"O açıdan Ali Koç'un maça gelmesi konusunu ben zaten söylüyorum. Her zaman anlayışım budur, her maçta tribünde takımımın yanında yer almak isterim. Özellikle her maça gitmeye de çok büyük özen gösteriyorum. Ali Koç'un da takımıyla birlikte olması, kulüp  başkanı olarak takımını yalnız bırakmaması zaten haklı demiyeceğim öyle söylemek doğru olmaz son derece doğru yaklaşım. Trabzon'a gelen herkes, konuk takımı başkanı ve yöneticisi bizim misafirimizdir. Nasıl biz gittiğimiz deplasmanlarda aynı şekilde muamele görüyoruz, bize misafir olarak gelen kulüp başkanı ve yöneticiler aynı muameleyi görürler." 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 12:36


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güven
Güven - 2 ay Önce

Fenerbahçe kulüpü ve camiasi Trabzon da asla ve asla karsilanmamali Spor münasebeti olsa dahi bu camia dünyadaki en nefret en ahlaksiz camiadir nokta

emrah
emrah - 2 ay Önce

3 NİJERYALI FORVET ÖNERİYORUM İNCELENSİN 1 PAUL ONUACHU 2. SİMY 3, DOMİNİC VİNİCİUS

Semih
Semih - 2 ay Önce

Bence bu maçlarda olay olmaması yerel basına bağlı.Eğer yerel basın yayınlarını tansiyonu düşürecek şekilde yaparsa hiçbir olay olmaz.Bu maçta gol yesekte yenik duruma düşsekte takıma sahip çıkıp desteklemek lazım.O zaman maçı alırız.

banner443