alexa metrics

banner536

Aydınus Trabzonspor'un yediği golde kendini böyle savundu

Aydınus, "Jerome'un golü öncesi yaşanan pozisyonda topun bana çarptığını görmedim ve hissetmedim"

Trabzonspor 11.12.2019, 08:52
Aydınus Trabzonspor'un yediği golde kendini böyle savundu

Hakem Fırat Aydınus'un Göztepe maçındaki 'kural hatası' için sunduğu savunma ortaya çıktı. Trabzonspor'un yaptığı başvuru sonrası MHK tarafından sorguya alınan Aydınus, "Jerome'un golü öncesi yaşanan pozisyonda topun bana çarptığını görmedim ve hissetmedim" dedi

Trabzonspor Kulübü, Göztepe'ye 1-0 mağlup oldukları maçta Jerome'un golü öncesi Soner'in verdiği pasta topun hakem Fırat Aydınus'a çarptığı pozisyon ile alakalı kural hatası itirazında bulunmuştu. Aydınus'un birçok kararından da rahatsız olan bordo-mavili yöneticilerin, 6 Kasım'da yaptığı başvuruya henüz Türkiye Futbol Federasyonu'ndan henüz cevap çıkmadı fakat Aydınus'tan istenen savunma ortaya çıktı.

KURAL HATASI OLMAYACAK MI?

Aydınus kurula verdiği savunmada, "Jerome'un golü öncesi yaşanan pozisyonda topun bana çarptığını görmedim ve hissetmedim. Bu nedenle oyunu durdurmadım" ifadesini kullandı. Bu savunma nedeniyle pozisyonun kural hatası değil hakem hatası olarak yorumlanabileceği öğrenildi. Değişen kurallara göre, 'top hakeme çarpıp gol olursa, gol geçerli sayılmayacak ve hakem atışıyla oyun başlayacak. Top hakeme çarpıp umut vadeden atağa dönüşürse hakem atışıyla oyun başlayacak'.

2 Kasım'da oynanan Trabzonspor- Göztepe maçında İzmir ekibinin Jerome ile bulduğu gol öncesi top, hakem Fırat Aydınus'a temas ediyor. Tehlikeli atak başladığı için oyunu hakem atışıyla devam ettirmesi gereken Aydınus, bu kuralı uygulamıyor.

Sabah


Yorumlar (16)
Hakan ÇEBİ 2 yıl önce
Hadi görmedin hissetmedin! o VAR odasında oturan hakem müsvetteleri ne işe yarıyor? Savunmadan da anlaşıldığı gibi açık ve net kural hatası!
Ts612828 2 yıl önce
Cehennem ateşini fazlasıyla hissedersin inşAllah. Yediğin bu kadar hakkın cezasını vermek elbet çok zor olacak senin için. İnsanoğlunu bir şekilde kandırabilirsin. Her şeyi gören Allahutealayıda mı kandirabilecegini zannediyorsun. Hesabınız çok çetin geçecek bunu böyle bilesin Aydınus
ergün61 2 yıl önce
Bu adaletsiz düzende, Türk futbolunu günden güne bitiren mahlukatla bu kural hatasına da bir kılıf uyduracaklar. 2010-2011 şike ile fenerbahçeyi şampiyon yaptılar, Geçen yıl hakemlerin organizasyonu ile gs yi şampiyon yaptılar, şimdi ise fenevi şampiyon yapmaya çalışıyorlar. Adaletiniz batsın.
hakan 2 yıl önce
hissetmemesi normal belirli seviyeden sonra hissizleşir zaten
Paçanlı 2 yıl önce
An gelir hissedersin
Salih 2 yıl önce
Topu atan işinin ehli biriymiş, Fırat hissetmemiş
Furkan 2 yıl önce
Sana top değil başka bir şey değecek ondan sonra bak bakalım hissediyor musun hissetmiyor musun?
Kocaeli 2 yıl önce
Var aydınus'da bir şey var ' VAR 'uyğulamasına gitmedigi poazisyonlar var. göztepe maçında yoğun itirazlara rağmen, o u hissetmediysen gördüğünü nereden biliyosun, sen kimle dalga geçiyosun 20 yıldır, aynı hakemLer degişin degişin bunları TFF iş veren sonuçta
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@