Ali Sürmen PFDK'ya sevkedildi!

TFF PFDK sevklerini açıkladı

Trabzonspor 09.04.2021, 19:20 09.04.2021, 20:00
Ali Sürmen PFDK'ya sevkedildi!

TFF, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen'i, yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK'ya sevkettiğini açıkladı.

PFDK'dan yapılan açıklamada "  TRABZONSPOR A.Ş. Divan Kurulu Başkanı ALİ SÜRMEN'in 07.04.2021 tarihinde medyaya yapmış olduğu "sportmenliğe aykırı açıklamalar" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir." denildi

Ali Sürmen ne demişti?

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen'in TFF Başkanı hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK'ya sevkedildiği ortaya çıktı.

Sürmen şu ifadeleri kullanmıştı;

“…Şimdi Nihat Özdemir’in sinirlenmesinin nedeni, benim şahsi kanaatim, e biraz akıl sağlığı bozulmuş belliki, biraz Fenerbahçeliliği veya bazı yerlere bağımlılığı onun bu dengesini bozacak. Çünkü talimatla iş yapıyor. Şimdi kurullar seçimle gelirse Nihat beyin talimatına uymaz. Bu da onu rahatsız ediyor.”

“Eminim Trabzonspor’un oradaki yöneticileri bunları konuşuyor. Ama o seçilenler çoğunluk Nihat beyin veya Nihat Beyin talimat aldığı yerlere uygun kişiler…”

“Kişilerdir kurumlardır. Yani onlar şey yapmaya gerek var mı? Yani siz, Fenerbahçe’nin hüllesine göz yumacaksınız ki Trabzonspor Divan Başkanlığı olarak Federasyona bu konuda ihbarımızda vardır, yazılı ihbarımız var. Lisans verilmemesi yönünde. Şimdi bu konuda niye konuşuyorsun bu kadar sert. Diyebilirsiniz ki;  ‘bu mümkün değil, bunu düşüneceğiz’ O zaman demekki bir Fenerbahçe sevdan, kalbindeki ta o şike olaylarında Nihat Özdemir vardı ya Nihat Özdemir dışarıdan gelen biri değil..”

İŞTE PFDK'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

Hukuk Müşavirliği'nce 09.04.2021 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.
1- HELENEX YENİ MALATYASPOR Kulübü'nün 08.04.2021 tarihinde oynanan HELENEX YENİ MALATYASPOR-FENERBAHÇE A.Ş. Süper Lig müsabakasındaki "talimatlara aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat'ın 5/4 ve 6/9 maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

2- GENÇLERBİRLİĞİ Kulübü'nün 08.04.2021 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan "sportmenliğe aykırı açıklamalar" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

GENÇLERBİRLİĞİ Kulübü Başkanı MURAT CAVCAV'ın 08.04.2021 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan "sportmenliğe aykırı açıklamalar" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.4- ANTALYA KEMERSPOR Kulübü futbolcusu EMRE ÇOBAN'ın 08.04.2021 tarihinde oynanan DİYARBEKİR SPOR A.Ş.-ANTALYA KEMERSPOR Misli.com 3. Lig 1. Grup müsabakasındaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 09.04.2021 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

5- BUCASPOR 1928 Kulübü'nün 08.04.2021 tarihinde oynanan BUCASPOR 1928-MALATYA YEŞİLYURT BELEDİYESPOR Misli.com 3. Lig 1. Grup müsabakasındaki "talimatlara aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat'ın 6/11, 5/5, 7/11 ve 9/3 maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

6- KAHTA 02 SPOR Kulübü'nün 08.04.2021 tarihinde oynanan KAHTA 02 SPOR-MARDİN FOSFAT SPOR Misli.com 3. Lig 2. Grup müsabakasındaki "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat'ın 9/2 maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

7- FETHİYESPOR Kulübü'nün 08.04.2021 tarihinde oynanan FETHİYESPOR- BELEDİYE KÜTAHYASPOR Misli.com 3. Lig 2. Grup müsabakasındaki "usulsüz seyirci alınması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat'ın 7/11 maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

8- TEKİRDAĞSPOR Kulübü'nün 08.04.2021 tarihinde oynanan TEKİRDAĞSPOR-ATLAS MADEN ÇENGELKÖYSPOR Misli.com 3. Lig 2. Grup müsabakasındaki "talimatlara aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat'ın 9/2, 7/11, 9/3 ve 8/4 maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

9- GÖLCÜKSPOR Kulübü'nün 08.04.2021 tarihinde oynanan GÖLCÜKSPOR-ELAZIĞ KARAKOÇAN FUTBOL KULÜBÜ Misli.com 3. Lig 3. Grup müsabakasındaki "usulsüz seyirci alınması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca ve talimatlara aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat'ın 9/2, 5/5, 7/11 ve 9/3 maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

10- ALTINDAĞ SPOR Kulübü futbolcusu FATİH KARSLI'nın 08.04.2021 tarihinde oynanan ALTINDAĞ SPOR-ÇARŞAMBASPOR Misli.com 3. Lig 3. Grup müsabakasındaki "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 09.04.2021 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

11- ŞİLE YILDIZSPOR Kulübü'nün 08.04.2021 tarihinde oynanan ŞİLE YILDIZSPOR-SOMASPOR Misli.com 3. Lig 3. Grup müsabakasındaki "6 futbolcusunun sarı kart görmesi suretiyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
BenDeniz 6 ay önce
PFDK,Ne kadar hassas davranıyorsunuz ne kadar trabzonsporlu varsa sizin alayınızın Neyse susma hakkımı kullanıyorum.
Hüseyin 6 ay önce
TFF ya istanbul takımlarına kıyak yapmakla meşgul oluyor yada Trabzonspor ve yöneticilerine ceza vermekle uğraşıyor.Türkiyede sporu heleki futbolu bitirdiler siyaset baronlar iç içe Trabzonspor sahipsiz Trabzonlu siyasiler bürokratlar seçimden seçime Atkı takarak Trabzonspor lu oluyorlar
Tabi tâbi 6 ay önce
Hep böyle milleti uyutuyorsunuz. Sizin yönetici olarak hiç suçunuz yok değil mi? İdeolojik saplantilarinizi ve yönetim becerisizliklerinizi göremeyiz mi saniyorsunuz. Bırakın bu işleri, geçen sene şampiyonluğu siz kaybettiniz, hem de göz göre göre.
Hasan 6 ay önce
Sözümü Keri aldıum. Yapıştırn başkana cezayı PFDK. Eşeğe gücü yetmeyen hırsını palanından alır. Zamanında tam 12 maç şike teşvik ile manuple edeni bırakıp Sadri başkanı suçlayan da aynı zihniyetleri. Ceza ne spordan men edin başkanı
Hasan 6 ay önce
TFF nin atadığı PFDK daha önce benzeri uygulaması var mı bilmiyorum. Çok garip bir uygulama. Ne desin başkan şike yapana şike yaptı. Taraflı olana tarafsız mı desin? Konuşmak yasak. Emirle yönetiliyoruz.
Harun 6 ay önce
Ali sürmen emice inanilmaz negatif etki veriyorsunuz trabzonspora ayrica trabzonsporda artik biraz daha genclere yer verilmeli bu kadar koltuk sevdalisi olmayin 1967 yilindan beri ali sürmen trabzonsporda görevli artik emekli olmanin vakti geldi gecti kimsede birsey diyemiyor trabzonsporu ne hale cevirdiniz trabzon sehride huzur evi olmus trabzonsporda calisanlarda baskan yasli basli olabilir bu dogaldir da trabzonsporun ici disi tekrardan gözden gecirilmeli sampionluk gelmiyorsa bu negatif energidendir.mecbur degilsiniz 2000 yil trabzonspordan para kazanmaya..kimse kusura bakmasin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@