Ali Sürmen'den önemli açıklama: "Her karara saygı duymamız gerekiyor"

Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen, "'Troll' olarak tabir edilen sosyal medya tetikçilerinin camiamızın içinde huzursuzluğa yol açtığı görülmüştür" dedi.

Trabzonspor 01.01.2020, 15:34 01.01.2020, 15:44
Ali Sürmen'den önemli açıklama: "Her karara saygı duymamız gerekiyor"

Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen, Ünal Karaman'ın bordo-mavili kulüp ile yollarını ayırmasının ardından 'troll' diye tabir edilen sosyal medya tetikçilerinin camianın içinde huzursuzluğa yol açtığını belirterek, "Kulübümüzün iç meselesinin, başka kulüplerin lehine sonuçlar doğuracak ortamlara sürüklenmemesi için tüm camiamızı aklı selime ve Trabzonspor'umuzun yanında olmaya çağırıyorum" dedi.

Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen, bordo-mavili kulübün yönetim kurulu ve Ünal Karaman’ın birlikte verdiği ayrılık kararının ardından bazı medya ve özellikle sosyal medya organlarında yer alan çeşitli gerçek dışı beyanlar ve dedikodular üzerine açıklama yapma gereği doğduğunu dile getirdi. Sürmen, "Öncelikle belirtmek isteriz ki, Trabzonspor Kulübü Başkanlık makamı; camianın saygı, sevgi ve hiyerarşisinin sorumlu en üst mercii olup, kulüp içerindeki görevi ve konumu ne olursa olsun, gerek hizmette, gerekse söylemde bu hiyerarşiye uyma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu hiyerarşide yaşanan çok temel bir aksaklık nedeniyle oluşan bugünkü tablonun Trabzonspor camiası ve büyük Trabzonspor ailesi tarafından çok iyi anlaşılacağını umut ediyoruz. Ancak; ne yazık ki kulübümüzde yaşanan bu olayların ardından, şampiyonluk yarışında bulunduğumuz kulüpler ile organik bağı görülen, onların arma ve logolarını kullanan çeşitli 'troll' olarak tabir edilen sosyal medya tetikçilerinin camiamızın içinde huzursuzluğa yol açtığı görülmüştür. Kulübümüzün iç meselesinin, başka kulüplerin lehine sonuçlar doğuracak ortamlara sürüklenmemesi için tüm camiamızı aklı selime ve Trabzonspor'umuzun yanında olmaya çağırıyorum" şeklinde konuştu.

"Trabzonspor ailesinin aldığı her karara saygı duymamız gerekiyor"

Sürmen, sosyal medyada sürdürülen çeşitli senaryoların, asla yaşanması mümkün olmayacak kavga-hakaret gibi hayal ürünü kurguların amacının kulübü güçsüzleştirmek, camiayı parçalamak, birlik ve bütünlüğe darbe vurmak amacı taşıdığını düşündüklerini belirterek, "Ünal Kahraman’ın ayrılışında siyasi hedefler tespit etmek, sırf bu nedenle Trabzonspor’luluğu tartışma götürmeyen, her şart ve ortamda Trabzonspor'umuzun yılmaz neferi olan Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın ismi kullanılarak iftira, hakaret, yalan, dedikodu ve hayal ürünü kurgular üretmek, üzücü olduğu kadar bizzat görüşmesinde bulunduğum ayrılış gerekçeleri ile de bağdaşmamaktadır. Sosyal medyada hala sürdürülen çeşitli senaryoların, asla yaşanması mümkün olmayacak kavga-hakaret vb. gibi hayal ürünü kurguların amacının kulübümüzü güçsüzleştirmek, camiamızı parçalamak, birlik ve bütünlüğümüze darbe vurmak amacı taşıdığını düşünüyoruz. Herkes şunu iyi bilmelidir ki Trabzonspor Kulübü Başkan ve yönetimi genel kurulda delegeler tarafından seçilerek, Teknik Direktör ve profesyoneller ise atarak göreve gelmektedir. Bu minvalden hareketle herkesin yerini ve konumunu bu hiyerarşiye göre konumlandırmak mecburiyetindeyiz. Çok değerli Trabzonsporlular; bazen sonuçları beğenmediğiniz gibi kararları da beğenmeyebilirsiniz. Ama sizin Trabzonspor’lu olarak göreviniz geleceğin başarısına katkı sağlamaktır. Bu nedenle Başkanımız Ahmet Ağaoğlu ve Yönetim Kurulu öncülüğündeki Trabzonspor ailesinin aldığı her karara saygı duymamız gerektiğini, bundan sonraki süreçte kulübümüze, yönetim kurulumuza, futbolcularımıza ve teknik kadromuza destek olmamız gerektiğini bilmeliyiz. Çok yakın bir zamanda diğer kurul başkan ve yönetimleri ile bir araya gelerek sürece dair görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşacağımızı belirtir, saygılar sunarım" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (23)
Emrh usta 2 yıl önce
Bizim taraftar kafayi yemis.baskana laf edenin aklindan suphe ederim
Ahmet 2 yıl önce
Güzel konuşmuş Sürmen. Sosyal medyada yönetime ciddi bir linç var. Yok niye teşekkür etmedin yok niye öyle yaptın. Bırakın bu işleri artık. Yönetime takıma sahip çıkın. Ünal buradayken her hafta gitsin diyordunuz biz kalsın diyorduk. Şimdide gitsin diyenler niye gönderdiniz niye tşk etmediniz diyor. Amaçları şimdide başkanı HT4 ve Parmak'ı yollamak. Yedirmemeliyiz bu trol taraftara öz değerlerimizi.
baris 2 yıl önce
Spora siyaseti karistiran kim varsa yukari havale ediyorum
Kemal SAKA 2 yıl önce
Çok güzel ve yerinde bir açıklama. Kendisini TS taraftarı gibi göstererek, bukalemun formaları ile buralarda yorum yazarak ne amaca hizmet ettiği meçhul bazı kimselere karşı uyanık olunması gerektiği hususuna dikkat çekmesi bence önemli. Bu açıklamanın yerel medya mensupları açısından da üzerinde düşünülmesi ve ders çıkarılması gereken yanları olduğunu düşünüyorum.
Kitleleri veya şahısları gereksiz yere karşı karşıya getirme potansiyeli oluşabilecek hususlarda basın mensuplarına
büyük görev ve sorumluluk düştüğü kanaatindeyim. Umarım gelecekte bu bilinç ve farkındalık şehirde egemen olur... Öyle ki kendi teknemizi delmemeyi bir gün öğrenebiliriz.
DuRsUnTeMeL 2 yıl önce
Saygı hanki saygı? Tam da gördün...Trollerin o kadar iğrenç kişilikleri var ki onlar yüzünden sosyal ağlardan nefret ettik.
Şehzade 2 yıl önce
Ünal karaman bu kulüpten büyük değildir hiçbir başarısı yokken getiren bu yönetime saygısızlık yapıp gitmiştir yönetimin altyapı ve gençlere yöneleceğiz sözünden vazgeçip yine yaşlı ve pahalı transferlere döndüğünü görüyoruz ve yarım sezon için 900 bin euro verilmesi kabul edilemez ayrıca ortasahada lim kesilecek merak ediyorum bu kadar yığılma yapılması ortasaha ya akıl kârı değil
Batuhan 2 yıl önce
Trabzonspor kimsenin nazını çekmez... Ne hoca ne futbolcu.. Herkes haddını bilecek... Taraftarda...! Bu yönetimin onuru Burak gönderip ne kadar dogru Bi iş yaptıysa gelinen noktada ünalı da göndermesi yüzde yüz dogru hamledir...
aziz Of 2 yıl önce
birlik beraberlik daha onceden saglanmlauydi.gec kladiniz.hoca böyle gönderilmez. ders alan yok 35 yildir ayni nakarat...adamlara malzeme veriyorsunuz...
Alper 2 yıl önce
Sonuna kadar baskanin yanındayız
Emir 2 yıl önce
Bırakın kombineyi, TS mağazalarından atkı bile almayan, politik kin ve nefretlerini kusacakları uygun bir mecra bulmuş siyasi troller anlar mı? Kesinlikle hayır.
Akıllı olmak zamanı. Sap ile samanı karıştıran, Ünal üzerinden Ahmet başkana parmak sallayan bu trollere karşı birlik olmalıyız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@