banner536

banner526

banner513

Ahmet Ağaoğlu’ndan önemli açıklamalar “Kayserispor maçından sonra…”

Başkan Ağaoğlu’ndan önemli açıklamalar

Trabzonspor 26.06.2020, 15:17 26.06.2020, 15:20

Haber61 – Spor Servisi – Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olarak gerçekleştirilen Divan Genel Kurul toplantısında önemli açıklamalarda bulunarak Trabzonspor’un çok farklı bir takım olduğunu belirterek, “İnşallah Kayserispor maçından sonra şampiyonluk kupası, kaptanımız ve hocamızın elinde bu uğurda hayatını kaybedenlerin anısıyla göğe yükselir.” dedi.

Başkan Ahmet Ağaoğlu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Bizim yönetimimizin anlayışı ve Divan Kuruluna ve divana her zaman saygıyla ve Trabzonspor’un en yüksek organı olarak, her türlü sıkıntılı durumlar da fikirlerine başvuracağımız bir organ olarak görmüşüzdür. O nedenle Divan toplantılarının her zaman önemsemişimizdir. Biz büyük bir camiayız. 10 milyon taraftarı olan bir camiayız. Bu ülkede fikstür dahilinde ilk maçların oynandığı coğrafyanın takımıdır Trabzonspor. Trabzonspor sadece 70’li yıllarda ve sonrasında kazandığı şampiyonluklarla adından söz ettiren kulüp aynı zamanda bu ülkede futbol adına ilk yazılı neşriyatın çıktığı bir şehir ve kazım Karabekir’in tarafından alınan kitap ile öncülük etmiştir. Bizim böyle bir misyonumuz var. Biz misyonumuzu biliyoruz ve ona göre hareket ediyoruz. 

Trabzonspor her zaman için kendi rotasını kendisi çıkıp haksızlığa karşı dik duruşun sembolü olmuştur. Trabzonspor’un başarıları altın tepside sunulmadı. Kısıtlı imkanlar içerisinde adaletsizliğe haksızlığa karşı verilen bir mücadele neticesinde bu başarılar elde edildi. Futbolda adalet kavramının farklı şekilde algılanmasıyla sorunlar yaşadı. Bugün verdiğimiz mücadele bunun devamıdır. Süreç içinde 96’da kaybedilen şampiyonluk 2010-2011 yaşadığımız türbülans ve sonrasındaki sıkıntılardan ders aldık.  Bu kulüp öyle bir yapılanma yaptı ki bundan sonra bu sıkıntıları yaşamayacak bir yapıya kavuştu. Biz bu takım için hayatını kaybedenlerin sorumluluğu ile hareket ediyoruz. Vatan için verilen mücadele en kutsal mücadeledir ama ondan sonra da Trabzonspor için verilen mücadele gelir. Bu da kutsal bir mücadeledir. 

Bu kadar büyük bir sorumluluğu yüklendiğimiz hedefe bu kadar yaklaştığımız bir yerde azami dikkatle en az hatayı yapmaya çalışıyoruz. Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Herkesin gözü üzerimizde. Çok erken ayağımızın takılması bekleniyordu. Bunları farklı şekillerde yapmaya çalıştılar. Ama güneş balçıkla sıvanmaz. Öyle bir noktaya geldik ki Trabzonspor’un bileğini gücüyle futbolun ve sporun doğrularıyla başarıya yürümesi bir takım kesimleri rahatsız etti. Onların yerinde olsak neden ben yapamıyorum diye rahatsızlık duyardım neden Trabzonspor yapıyor? Çünkü Trabzonspor farklı bir takım. Bu takım bu bayrağı buraya getiren kurucu üyelerimizin ve bu takıma gönül vermiş ülkenin farklı şehirlerinde ve dünyanın farklı yerlerinde olan bu takıma gönül vermiş insanların sorumluluğundan kaynaklanmaktadır. 

Alanya maçıyla birlikte oluşan puan kaybı ve bunun oyuncularımız üzerindeki olumsu psikolojik baskının takip eden maçlara yansıyacağı görüşünde olan insanlar vardı. Ben 36 gündür bu tesislerdeyim. 24 saat hocamız ve arkadaşlarımızla birlikteyim. İyi ki bu oldu demiyorum ama şuanda oyuncuların ve teknik heyetin olduğundan daha fazla motive olduğunu söylemek istiyorum. Oyuncuların morali yerinde. Yaşanan olaylardan dolayı da önümüzdeki maçlara çok farklı motivasyonla baktıklarını söylemek istiyorum. Kupada finalistiz ve ligde önümüzde 6 maç. Var. Alanya maçının zor olacağını biliyordum ama bir takım unsurların bu şekilde devreye gireceğini bekliyorduk ama bu denli olacağını beklemiyorduk. Bizim 6 maç sonunda şampiyon olacağımızdan en ufak bir kuşkumuz yok. 

Kadıköy’de 23 sene sonra kazanmaya takılmıyorum. Bizim bu maça bakış açımız yarı finali gererek finale adımızı yazdırmak oldu. Bu istatistiklere fazla takılmamak gerektiğini düşünenlerdenim. Finalde o kupayı inşallah kaptanımızın hocamızın ellerinde kaldırmayı Allah nasip eder. Bu sezonu iki kupa değil 3 kupa şile taçlandırmak en büyük hedefimiz. Biz koronavirüs sürecinde “ligi tescil edin de kupamızı verin” demedik. Biz her zaman devletin vereceğimiz karar saygılı olduğumuzu söyledik. Biz liglerin oynanacağını biliyorduk. Bu bir endüstri. Bu sahada 22 kişinin oynandığı bir oyun değil. Milyarlarca doların döndüğü bir endüstri. Sadece işin bahis tarafına bakıldığında her şey anlaşılır. Liglerin oynanacağını bildiğimiz için hazırlıklara başladık. Sürecin sıkıntılı olacağını biliyorduk. Bütün sporcuların ciddi sakatlık sorunları yaşayacağını da çok iyi biliyorduk. Bu bir sezondaki 3. Yükleme oldu. Dikkatli olmak için gayret ettik ama inşallah bu sezonu şimdiye kadar olan sakatlılarla tamamlarız. Önümüzdeki sezonda sıkıntı devam edecek. Çünkü 4. Yükleme olacak. Her türlü tedbiri almak için çalışıyoruz. Ben kalan maçlardan hiç birinin seyircili olacağını tahmin etmiyorum. İnşallah Kayserispor maçından sonra şampiyonluk kupası, kaptanımız ve hocamızın elinde bu uğurda hayatını kaybedenlerin anısıyla göğe yükselir.” 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (7)
mahmuTS 2 hafta önce
Şampiyonlik gitti.başakşehir gini hic başarisi olmayan takima şampiyonluğu kaptirdik.tipki 2010 sezonundaki fb nin bursayac kaptirmasi gibi.bâşakşehir belki gsye takilir geri kalan maclari kazanir.biz 6 maçi bu futbolla kazanamayiz.
İsiyin 2 hafta önce
başkan Trabzon'da herkes teknik direktör. ben dahil ; ) lakin bazı şeyler açık olarak ortada. alternetif olmadan buraya kadar geldik hatta hakem hatalarına rağmen. lakin takımla oynamanın oyuncu değişikliklerinde yerleşik düzeni değiştirmenin mantığı nedir?

Costa - Campi şu kadroda iyi olan defans ikilisi. Oyunda yorgunluk başlayınca baskıyı pres ile hücum ile kırmaktan başka çare yok. Sosa ve Nwakamae yoksa... ikinci yarıda oyuna sezon başından beri uygulanan yöntem uygulanmalı... Doğan - Bilal hamlesi gelmeli. orta saha oyundan çabuk düşüyor başkan. geri yaslanan bir takım olduğumuzu siz söylediniz. başka türlü savunma oyuncusu alarak bu baskıyı kıramayız. kaldı ki ligde kalma mücadelesi veren takımlar, Galatasaray ve karşında hakemler var. ve gerçekçi konuşalım bize 6'da 6 bile yetmeyebilir artık.
Tursun 2 hafta önce
Kıbrısta rum tarafında subaylara pek iyi davranmazlar bizdeki gibi forsları yoktur git fethet kktc yi derler bu küfür olayından sonrada benim gözümde anana sövenin dişlerini dökte gel diyorum. Biz böyle görsük
bayburtlu 2 hafta önce
Zor dostum zor.
NET61 OSMAN 2 hafta önce
ŞAMPION OLACAK OLACAKDA
BU KADAR NET61 TRABZONSPOR
NET61 OSMAN
KALYONCU 2 hafta önce
Başkan eyleni bizimle memur bey, bir öküzümüz vardı onu da Ağamız almıştır elimizden biz marabayık
Abdulah C 1 hafta önce
Trabzon Unal Karaman i biraktigi gun sampiyonluk gitti kimse heveslenmesin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@