Ahmet Ağaoğlu: Yaşadığımız kaos şampiyonluğumuzun çalınmasıyla başladı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor'un son 10 yılda yaşadığı kaosun nedeninin 2010-2011 yılında çalınan şampiyonluktan sonra başladığını belirtti.

Trabzonspor 14.01.2020, 10:34 14.01.2020, 11:26
Ahmet Ağaoğlu: Yaşadığımız kaos şampiyonluğumuzun çalınmasıyla başladı

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, geriye dönüp 2010'lu yılların muhasebesinini yaptıklarında şampiyonlukla açılan bir defterin bugün yine şampiyonluğun en yakın adaylarından biri olarak kapattıklarını belirtti. Ağaoğlu, şampiyonluklarının çalınmasıyla perdesi açılan bu on yıl , Trabzonspor için kaos ve ızdırap dolu zamanlar olduğunu belirterek, yapılan yanlışlara rağmen camia olarak toparlanmasını bildiklerini söyledi.

Başkan Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor dergisinde yer alan yazısında, son 10 yıla vurgu yaparken geleceğe ise umutlu baktıklaırını belirtti. Acısıyla tatlısıyla, hüznü, coşkusu ve asla tükenmeyen şampiyonluk ülküsüyle koca bir on yılı geride bıraktıklarını belirten Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Geriye dönüp 2010'lu yılların muhasebesini yaptığımızda şampiyonlukla açılan bir defteri bugün yine şampiyonluğun en yakın adaylarından biri olarak kapattığımızı görüyorum. Bu on yıl içinde hiç mi kaos yaşanmadı? Hiç mi zor zamanlardan geçmedi Trabzonspor? Bilakis, şampiyonluğumuzun çalınmasıyla perdesi açılan bu on yıl, Trabzonspor için kaos ve ızdırap dolu zamanlar demekti. Ama büyük camiaların gücü böyle tramva anlarında belli olur. Alınan hatalı kararlara, yapılan yanlış uygulamalara ve ortaya konan yönetim zaafiyetlerine rağmen Trabzonspor ve camiası kendisini toparlamaya bildi" şeklinde konuştu.

"Sezonun ikinci yarısına daha güçlü başlamak istiyoruz"
Ağaoğlu, "Ben 52 yıllık bir maziye sahip bu büyük kulübün on yedinci, geride bıraktığımız on yılın ise dördüncü kulüp başkanı olarak 2020'lerin Trabzonspor için daha güzel, daha başarılı ve daha aydınlık olacağına yürekten inanıyorum. Yeni bir on yıla kucak açtığımız günler itibari ile 2019-2020 Cemil Usta futbol sezonunun da devre arasına girmiş bulunuyoruz. Devreyi 32 puanla tamamlarken, doğru bir hazırlık süreci ve maddi gücümüz ölçüsünde gerçekleştirmeyi arzuladığımız takviyelerle sezonunun ikinci yarısına daha güçlü başlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
2020 yılının idari, ekonomik, sportif ve kurumsal yapısı itibarıyla Trabzonspor'un gücüne güç kattığı bir sene olmasını dileyen Ağaoğlu, şu ifadelere yer verdi:
"Diğer yandan 2020'lerin 'altın çağ' olarak adlandırdığımız 1970'li yılları çağrıştırır güzellikte geçmesini temenni ediyorum. 2020'ler, mazimizin o efsane döneminde olduğu gibi, alınterimiz, mücadelemiz ve kendi evlatlarımızla başarılara doyduğumuz bir on yıl olsun."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
mustafa güleç 6 gün önce
Bak söz gerçekten doğru eğer o zaman o takım dağılmasaydı belki avrupada çok iyi yerde olabilirdi takım türkiyede sampionluk serisi yakalayabilirdi bunu gördüler o sebebten o takımı yediler şimdi çıkmışlar ts kötülüyorlar sizler ezelden beri bizans oyunları oynadınız istanbul takımları ve basını 1995 de giden de aynı oyunlarla gitti
İLKER TÜRK 6 gün önce
Tff harcama limitini, 3 temmuzdaki şike yasası gibi bir gecede değiştiremeyince çılgına dönen Trabzonspor’umuza bulaşan Ali K.O.Ç.;

Tff ile 2 ay önce tff nin merkezinde değilde zorlu centerda özel olarak ne görüştünüz...

Tffnin sezon başında belirlemiş olduğu harcama limitlerine uymayıp , uyan TRABZONSPOR umuzu, sırtını devlete yaslamakla sulçuyorsun.

Sorarız size 2011 de ağlayarak tff ye “bizi küme düşürün” demeye giderken sizi kim kurtardı bir gecede.

başkanımızın dediği gibi sözlü anlamadınız yazılı olarak elinize vereceğiz ki anlayın .

Bizim borcumuzu nasıl düşürdüğümüzü anlamadıysanız size bir kaç öneri;

Fetö savcılarıyla amerika da bi maç ayarlayabilirsiniz mesela;

ya da

Fb nin 5. Kalecisini Boluspor’a 5 milyon euroya satıp ordan bi gelir elde edebilirsiniz

Olmadı tv8 de acunla para dileneceğinize; 2011 de uefa dan ceza almamak için bankan yapı krediyi uefa ya sponsor yaptığın gibi fb ye de sponsor yapabilirsin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@