7m


7m

hyundai

Ahmet Ağaoğlu'ndan yabancı kuralı çıkışı! Ali Koç sorusuna da böyle cevap verdi

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor 25.05.2022, 17:41
Ahmet Ağaoğlu'ndan yabancı kuralı çıkışı! Ali Koç sorusuna da böyle cevap verdi

Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulüp başkanları ile yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Süper Lig sezonunun sona ermesinin ardından kulüp başkanları Kulüpler Birliği toplantısı bir biraraya geldi. Toplantının ardından Kulüpler Birliği ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu yayıncı ve yabancı kuralı hakkında açıklamalarda bulundu.

Haziran ayında yapılacak TFF başkanlık seçimi hakkında konuşan Ağaoğlu, "18 kulüp başkanının katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdik. TFF Başkanlığı için muhtemel adaylarla bir görüşme yapacağız. Ardından bir yol haritası çizeceğiz. TFF Başkanlığı için bir an önce resmi adaylık açıklaması bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Ahmet Ağaoğlu sezonun bitmesine rağmen çözüme ulaşmayan sorunlar hakkında da konuştu. Ağaoğlu yeni sezon yayıncısının belli olmaması ve yabancı kuralı hakkında yorumda bulundu.

"Transfer dönemine yaklaşmışken hala yabancı kuralıyla ilgili bir netlik yok" diyen Ağaoğlu, "Bu çok önemli bir durum. Avrupa'da ön eleme maçları oynanacak. Kulüplerimiz acil olarak yabancı oyuncu mu transfer edecek, yoksa kadrosundaki yabancıları mı gönderecek?" şeklinde konuştu.

Ali Koç'un aday olacağı yönündeki soruya Başkan Ağaoğlu, ''6 Ocak’ta ifade ettim. Bu görevi uzun süre devam ettirme amacı ile gelmedi. Tüzüğümüzde Haziran ayı ortalarında olabilir. Açık net ifade ettim. Büyük ihtimalle federasyon başkanlığı seçimlerinde Kulüpler Birliği olarak yeni başkanın seçilmesi konusunda hareket edeceğiz. Ali Koç’a adaylığıyla ilgili kendisine sormak lazım.'' ifadelerini yer verdi.


Yorumlar (4)
CAPT,M,D, 1 ay önce
YABANCI KURALI İSİMLİ GARABET KULÜPLERİN ÖZERLİĞİNE PRANGADIR, ÜÇÜNCÜ DÜNYA ÜLKELERİNİN UYGULAYABİLECEĞİ BİR UYDURMADIR,İPTAL EDİLMELİDİR,
Mantıksız 1 ay önce
Kulübler Birliğine de Başkan dayanmıyor. En fazla 1 Yıl duruyor, o da ahlarla, vahlarla !! Sebep? Demek ki herkes kendi Kulübünün çıkarlarının oeşinde. Hiç biri Ülke Futbolunun çıtasını yükseltmek gibi derdi yok !!
serkan 1 ay önce
Birliğiniz batsın , birlik mi var ki ,
COVANNİ 1 ay önce
KULUPLER BİRLİĞİNE BU SEZON BAŞKAN KİM OLURSA SEZON SONU EMİNİM İPİ O GÖĞÜSLER.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@