banner536

banner526

banner513

Ahmet Ağaoğlu'ndan şampiyonluk açıklaması!

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu kulubün geleceği hakkında açıklamalarda bulundu

Trabzonspor 02.05.2019, 23:02
Ahmet Ağaoğlu'ndan şampiyonluk açıklaması!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, beINSports'un düzenlediği Futbolun Süperleri Ödül Töreni'ne katıldı. Tören öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, beINSports'un düzenlediği Futbolun Süperleri Ödül Töreni'ne katıldı. Tören öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ağaoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Trabzonspor iyi bir çıkış yakaladı. Son 6-7 haftadır artan bir performansımız var. Şu anda bulunduğumuz yer konum olarak pek gerçeği yansıtan bir yer değil. Oyunun karşılığı olan yer değil. Sıkıntılar olumsuzluklar yaşadık. Ligin 4, 5'inci haftasından sonra problemler yaşadık. Sportif disiplinin kaybolduğu bir yerde göreve geldik. Arzu ettiğimiz noktada değiliz ama yine de olması gereken noktanın bir tık arkasındayız. İdari disiplin sportif disiplin ve ekonomik disiplin ama burada her şeyden önce taraftarımızın gösterdiği sabır, destek. Trabzonspor, tarihinde ilk defa 29 bin seyirciye oynamaya başladı. 38 milyon Euroluk kadroyu 16 milyon Euro'ya indirmemize rağmen inandılar desteklediler. Onların desteği her şeyden önemliydi. O destekle birlikte futbolcular teknik heyet ve yöneticiler olarak iyi bir aile havası oluşturduk. Trabzonspor ilkesinden hareket ederek birtakım adımlar attık. Bunlar futbolcular tarafından olumlu karşılandı. Çok büyük bir özveriyle gençlerimiz yerli yabancı inanılmaz mücadele verdiler. Sakatlık pahasına kadroda yer almak istediler. 15 gün antrenman yapmayan Onazi, Sosa takıma katkı verebilmek için sahada yerini aldı. Salı günü annesi ölen ve cenazeyi defnetmeden geriye dönüp takımla mücadele etmek isteyen Ekuban. Hugo'yu biliyorsunuz, Pereira'yı biliyorsunuz. Hiçbirini bir diğerinden ayıramıyorum. Verdikleri mücadele bugün bizi sıralamaya taşıdı. Bu bizim gerçek gücümüzü olmamız gereken konumu ifade etmiyor. 5 maçımızda 90+ saniyelerde 'rakip gol atar maç biter' şeklinde 10 puan bıraktık."

3-4 SENEYE İHTİYACIMIZ VAR

"Burada çok önemli şeyler var. Kulüp adına çıkaracağımız dersler var. Ama buradan ders çıkarması gerekenler de var. 90+'da topu ayağıyla oyuna sokan neredeyse 12, 13. oyuncu gibi oynamaya çalışan aktörler de oldu. Bunlar futbolun içinde varmış biz de 60 yaşından sonra öğreniyoruz. Her şeyin ötesinde biz bu noksanlıkların gidermenin yollarını içimizde bulmalıyız. Trabzonspor, 90+'da santrası yapılmayan golleri yememesi lazım. Bu sene bir provaydı. Seneye bu hataları yapmayacağız. Şampiyonluk lafını biz hiçbir zaman telaffuz etmeyeceğiz. Şartlar ne olursa olsun zirve mücadelesi veren bu mücadeleden hiçbir zaman kopmayan Trabzonspor. Ama sürdürülebilir şampiyonluktan söz etmek istiyorsak eğer 3-4 seneye ihtiyacımız var."

.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
Yasar 1 yıl önce
Yanlış , yanlış ; şu kadroyu koru , 2 transferle rahat şampiyon olursun . Kadro dağılırsa toparlamak 5 sene.!!!
Oguz 1 yıl önce
Ben şu anki mevcut şartlar ve kadro yapılarıyla iki üç takviye ile bizden daha büyük şampiyon adayı göremiyorum
hemi 1 yıl önce
ne zaman kimseyi kandirma ts sampion olamaz olsada kupasini alamaz,örnegi oldugu gibi
bordoblue 1 yıl önce
3 ,4 senemı başkan espırı yapıyosun sanırım
seneye bu takım 4 cü bıle bıtırırse başarısız dır. Bu takımın ana topcuları m.usta dönemınden kalma gelecek sezon bahane bulamayacaksın bence. Yaptıgın işler taktırer şahan. 2020 sezonunda başarı kıshası 2. lık ve Türkıye kupasıdır.
Fırat 1 yıl önce
Okuduğunu mu anlamıyorsun sürdürülebilir şampiyonluk diyor. Seneye şampiyon ol 10 yıl daha olma. Ne anladım o işten diyor. İlk dörde ambargo koymaktan bahsediyor. Okuduğunuzu da anlamiyorsunuz yorum yapıyorsunuz
Tarık Selim 1 yıl önce
Acil şampiyonluk için yönetimi ve takımı baskı altına almamak lazım. Kurdukları sistem bize birçok şampiyonluklar kazandıracaktır inşAllah. Şampiyon olamasak da hep ilk üçte oluruz.
Taka61 1 yıl önce
Yusuf ve Abdüşü 2sene tut iyi stoper ve forvetle hem şampiyon oluruz arkadan gelen genclerde tecrübe kazanır abdülparmak sag kanatta oynasa Cengiz ünderden daha iyi takıma katkısı daha fazla olur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@