Ahmet Ağaoğlu'ndan önemli açıklamalar: "Ara sonrası farklı bir Trabzonspor"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor 11.10.2020, 08:27 11.10.2020, 11:16
Ahmet Ağaoğlu'ndan önemli açıklamalar: "Ara sonrası farklı bir Trabzonspor"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

Başkan Ağaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde;

‘Ara sonrası farklı bir Trabzonspor’

Ayrılan oyuncular var. Takıma katılanlar var. Pandemi sonrası sezonun bitişi ve fazla dinlenme vakti bulunamadan başlayan yeni sezon... Açıkçası bu dar süreç, bugüne kadar futbol dünyasının yaşamış olduğu bir şey değildi. Özellikle transferde zaman darlığından dolayı bütün kulüpler ciddi sıkıntılar yaşadılar. Bana kalırsa yüzde 90-95 oranında eksikleri tamamladık. Yeni sezona başladık. Ama lig başlamadan hepsini bitirme şansımız olmadığı için, hocanın da yeni olması, sistemin de yeni olması nedeniyle tüm bu durumlar ilk 4 haftada bir takım sıkıntıları beraberinde getirdi. Ama bunların hepsini ileriye dönük olarak çok pozitif anlamda değerlendirdiğimiz zaman taşların yerine oturduğu bir süreci yaşıyoruz. Bu milli maç arası sadece Trabzonspor için değil bütün takımlar açısından eksikleri tamamlama, özellikle bizim açımızdan yenilerin uyum sürecini aşmaları anlamında yararlı olacak. Ve sonrasında ilk 4 haftaya göre daha farklı bir Trabzonspor ortaya çıkacaktır.

‘Vitor Hugo işi 1.5 ay sürdü’

Yaklaşık 1.5 ay süren bir transfer oldu. Çok uzun sürdü. Brezilya kulübü hiçbir şekilde bonservis ücretinde geri adım atmadı ve kilitlendi. Bizim maliyetleri karşılamamız mümkün değildi. Şu gerçek; oyuncu çok gelmek istiyordu. Vitor ciddi şekilde bu transferde yardımcı oldu. Fakat yine görüşmeler tıkandı. Rakamlar yine Trabzonspor Kulübü’nün karşılayacağı seviyeyi aştı. Karşı tarafa bunu söyledik. Sonrasında bonservis ücretinde indirime gidilmesi, neredeyse bir kiralama ödemesi gibi taksitlendirmenin kabul edilmesiyle zor da olsa transfer tamamlandı. Taraftarı anlıyorum. Belirli bir oyuncu üzerinde yoğunlaşıp gündem oluşturmaları taraftar açısından belki de doğru bir bakış açısı. Ama bu arzu ve istek ileri boyutlara ulaştığında, kulübün aleyhine işliyor. Burada dengeyi sağlamak lazım. Biraz onu yaptık (Vitor Hugo için yapmış olduğu gelmeyecek açıklaması). Şu da var, o gün hakikaten maliyetler anlamında gelinen nokta gerçekten oydu. Sonrasında ibre lehimize döndü.

‘Orta saha için endişem yok’

Orta saha gelseydi de yüzde 100 başarılıyız demek mümkün değil. Zaten ben yüzde 90 anlamda başarılıyız derken de süreci kastettim. Maç oynandıkça katkıları belli olacak. Bekleyip göreceğiz. Ama biz en doğru, en verimli isimleri almaya çalıştık. Orta sahada zaafiyet var mı dediğinizde... Transferin ucu bucağı yok. Bugün ofansif anlamda baktığınızda ve genç oyuncuları da kattığımızda Trabzonspor’un ben orta sahada zaafiyet yaşayacağını düşünmüyorum. Olsa iyi olurdu. Fakat biz fark yaratacak isim aradık. Yoksa çok isim geldi önümüzde. Ben fark yaratacak, bütçesi de uyacak oyuncu baktım. İzleme ekibinin tavsiye ettiği 3-4 oyuncu vardı. 2’sinin maliyeti yüksekti diğeri yine Premier Lig’den olabilirdi, kulübü kiralık bırakmadı.

‘Artık TFF’nin ne yapacağını bekliyoruz'

Yaşadığımız olumsuzluklar herkesin malumu. Denizli maçında VAR’da iptal edilen penaltı ve VAR’da verilmeyen penaltı. Kaybedilen 2 puan. Gaziantep maçında yine aynı şekilde son dakikalarda elle oynamanın verilmemesi akabinde Flavio’nun topa müdahalesinin devamında çalınan penaltı ve giden 2 puan daha. Toplamda 4 puanlık kayıp! Cumartesi günü söyledim. Senede 4 MHK değiştiriyorsun sıkıntılar aynı! Problem başka yerde. Bunu da TFF yetkililerine şifahen açık ve net olarak ifade ettik. Tekrar ayrıntılı şekilde konuşmak gereksiz. TFF’ye gittik, açıklamamızı orada yaptık. Artık TFF’nin göstereceği hassasiyeti ve önlemleri bekliyoruz!

‘Gitmese diyeceğim tek oyuncu Sörloth'

Açıkçası gitmeseydi iyi olurdu diyebileceğim tek oyuncu Sörloth. Alex haricinde giden oyuncular ve gelen oyuncular, teknik heyetin talepleri doğrultusunda gerçekleşen şeyler. Bazılarının talep ettiği yüksek ücretler vardı. Trabzonspor Kulübü, bugünkü bütçe ve limitleriyle bu talepleri karşılayacak düzeyde değil. Şartları ne olursa olsun bir oyuncuyu ille de takımda tutalım diye tasarrufa giremezsiniz. Burada yapılacak olan; kulübün maddi imkanları ve hedefleri doğrultusunda en uygun transferi gerçekleştirmek. Bugün ödeyebileceğiniz rakamların çok üstünde rakamlar verdiğinizde bu defa kadronuzu daraltmak zorundasınız ya da kulübü finansal zorluğa sokarsınız. İkisi de kulübün geleceği açısından, sürdürülebilir sportif ve ekonomik başarı açısından büyük sıkıntı. Djaniny ve Vitor Hugo’yu da takım içinde gördüğümüzde çok net tablo çıkacak. Her şeye rağmen yönetim olarak transfer sürecini çok çok iyi değil ama yüzde 90 başarıyla kapattığımızı düşünüyorum.

‘Masadaki 3 oyuncuyu da aldık’

“Orta saha konusunda transfer dönemi daha açılmadan masada 3 isim vardı: Flavio, Trondsen ve Baker... Aylar önce yani. 3’ünü de aldık. Baker’ı hocamız Eddie Newton U14’ten itibaren zaten takip ediyor. Diğer ikisini de izleme (scout) tarafı önerdi.”

‘Trondsen sakatlanmasa...’

“Trondsen sakatlanmasa çok daha iyi olurdu. Hâlâ da Şubat’ta döner diyorum. Bizim için her oyuncumuz gibi kıymetli. Burada önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. Siz istediğiniz kadar plan yapın ancak maalesef futbolun içinde bunlar var. “ (Fanatik)Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (33)
sabri üçüncü 12 ay önce
Futbolcuların ,taç atışını bir dakikada kullanıyor.
% 50 geriye dönerek pas veriyor,yenilirken bile yavaş hareket ediyor,pas almak için hareket halide değil rakip takımın arkasına saklanıyor.
Faul atışlarını bir dakikada evire çevire ancak kullanıyorlar,isabetli pas trafiği yok,Çok korkak oyun var.
Zaten hakemler,TFF bizi buduyor, sizde takımı hızlı açık,atak,sürekli ileriyi düşünen kaleye şut çeken agresif top oynatın.
Kısacası sahada 3 -0 öndeymiş gibi oynuyorlar.
BU takım sahada FAROZ dansı yapar gibi oynamalı,yeni evlenen çiftler gibi dans yaparak oynamasınlar.
yorumcu 12 ay önce
Unal karamanin basinda oldugu trabzonspor tam da tarif ettiginiz gibi top oynuyordu.
Mantıklı 12 ay önce
Beyler, Trabzonspor’umuza bu sezon çok bel bağlamayalım. Mavcut Kadro bu işi uzun soluklu götüreceğine inanmıyorum. Umarım yanılırım ama görünen Köyde kılavuz istemiyor. Yapılan transferlerin coğu yetersiz, bu işi kotaracak donanıma sahip değiller !!
EA7 12 ay önce
İlginç bir yorum ;)
firtinalim 12 ay önce
En büyük başarısı ligi 6. bitirmek ve kulübe borç biriktirmek olan Ali Koç ve ekibini senin onda birin kadar eleştirmedi FB camiası. Ama Trabzonspor camiası her şeyden çok iyi anladığı için, 1 milyar borcu eriten ve şampiyonluğu kaçırıp Türkiye kupasını alan başkanın istifasını istiyor. Kararını sen ver artık.
Buraya yazanların TS taraftarı olduğunu düşünmüyorum.
Dozer Cemil Ruhuyla 12 ay önce
Takım çok ama çok kötü başkan kötünün de kötüsü bu kadroyla bu oyunla kümeye oynarız aslında kadro fena değil ama oyun çok kötü. Ünal zamanındaki gibi dikine ileri oynayan pas yapan saldıran takım istiyoruz Ünali harcadın, şampiyonluğu kaçırdın, bari takımı harcama. Finansal başarılarına kimse laf edemez her zaman da arkandayız ama bakkal veya holding yönetmiyorsun sürekli finansal sıkıntıları öne sürme onlar senin ve yönetim kurulunun işi taraftar sahada oynanan oyunla ilgilenir borçla harcla değil. Sahada da oyun yok. Erzurumspor bize futbol dersi veriyorsa sen istersen borcu sıfırla kasayı doldur taraftar olarak bizler mutlu olmayız biz saldıran trabzonspor istiyoruz şampiyonluk istiyoruz
Hasan 12 ay önce
Süper kadro kursa başkan sanki şampiyon olmasına izin mi verecekler. Trabzonspor taraftarı çok absürt bir çıkış yapmadıkça hangi yönetim gelse şampiyon olmasına izin verilmez. Türk futbolu BAL kalitesine indirir yine izin vermezler. Çünkü futbolda rant var.
by sabri 12 ay önce
Sabır diyerek başarısızlığın üstünü örtmeye çalışanlar ,35 senedir bu takımı ne hale getirdiklerini ,ne hallere düşdüklerini gördük .
Ya koşarak gidiyor,ya ağlayarak gidiyor,yada uçakan kaçıp gidiyor.
35 senedir sabır işe yaramadı,yaramıyor,yaramazda,yaramayacakta.
Sabır başarı getirmez.
Sabır ,her zaman tembellik yapar,
Sabır,başarısızlığın üstünü örter.
Sabır ,bir oyalama tekniği ve taktiğidir
Sabırla kazan bereketsiz olur.Sabır fakirin ekmeğidir,ye
taraftar ye,ye TRABZONSPOR ye demektir..
Alp 12 ay önce
Sn başkanım hocanın Trabzonspor’a hiçbir katkısı yok ve olmayacak bunu görmeniz için havlu atacağımız ve 1 senenin daha heba olmasınımı bekliyorsunuz.
Erkan 12 ay önce
Başkanım üzülerek söylüyorum bu kadroyla cok zor
by sabri 12 ay önce
NE SABIRI YA NE SABUNU YA..
BU TARAFTAR 35 SENEDİR SABIR YİYOR..
35 SENEDİR SABIR SABUNUYLA YIKANIYORUZ..
SABREDİN KELİMESİ BİR OYALAMA ,BAŞARISIZLIĞI ÜSTÜNÜ ÖRTME VE ZAMAN KAZANMA TAKTİĞİDİR.
Sabır tembellerin işidir.
Sabır miskinlerin işidir..
Rıv
Rıv
Rıv
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@