Ahmet Ağaoğlu'ndan maçın hakemine tepki: Sistem yine çalışmadı

Trabzonspor, Ziraat Türkiye KupasI'nda çeyrek finale kaldı.

Ahmet Ağaoğlu'ndan maçın hakemine tepki: Sistem yine çalışmadı

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu rövanş maçında penaltı atışları sonrası çeyrek finale kalan Trabzonspor’da maçın hakemine tepki var.

Karşılaşma sonrası konuşan başkan Ahmet Ağaoğlu “Futbolun içerisinde bunlar var. Uzamaması gereken bir maçtı. Yine de çeyrek finale kaldığımız için mutluyuz” dedi.

Hakem konusunda da yorumda bulunan Ağaoğlu “Nwakaeme'ye kesinlikle temas var. VAR'ın uyarması gerekirdi. Önemli oyuncularımızın birini, adil olmayan sarıdan kaybettik. Kararın, federasyona ya da Tahkim'e yapılan itirazlar indirilip indirilmeyeceğini bilmiyorum ama değerlendireceğiz.

Net olarak ayağa temas var. Aldatmaya yönelik değerlendiremeyiz. VAR hakemleri de bir şey yapmadı. 2 sarı karttan kırmızı kart yedi. Adil olmayan kartlardan dolayı Malatya maçında oynayamayacak. Sistem bugün yine çalışmadı.” İfadelerini kullandı.

Ahmet Ağaoğlu ceza almayan Vedat Muriç sorusuna ise "Bana ne ağabey, ben o işlere bakmıyorum, ben kendi işlerime bakıyorum. Başkaları bizimle uğraşıyor ama bizim başkaları ile uğraşacak halimiz yok, biz kendi yolumuza bakıyoruz.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alı kemal
Alı kemal - 1 ay Önce

Şikeci ali koç destan yazıyor gerçekten . Bugün vedat muriç e disiplin kurulu ceza veremedi . Akşam saatlerinde takvim kurulu fenerbahçeye 16 trlilyon ek limit verdi , peki 8 puanı silinen eskişehirin 3 puanı silinen bursaspor un ne suçu vardı . Arkadaşlar BOŞUNA hayal kurmayalım bu sene şikebahçeyi şampiyon yapacaklar . Yine tezgah kuruldu . Allah belasını versin şikebahçenin . Aminnnn

Ersan
Ersan @Alı kemal - 1 ay Önce

Fenerasyon, Feneri Tahkim Kurulu,.... Bunları bile bile yoka çıktık. Sonuna kadar inatla mücadelemiz sürmeli. Pes etmek, ağlamak, şımarık AK gibi sızıldanmak yok... Açık alınla, dimdik, tertemiz.....

Kemal SAKA
Kemal SAKA - 1 ay Önce

Çok kıymetli ve sevgili başkan, sistem şöyle çalışabilirdi. VAR 'ın konusu dışında gibi yorumlar yapıldığı için Spor Medyasında belirtmek lüzumu duydum. Pozisyon içerde olsa idi, net penaltı idi ve VAR incelemek zorunda kalacaktı(gerçi öznesi TS olunca kesin bir şey söylemek çok zor). Bununla beraber pozisyonun içerde olup olmadığı nerde başlayıp nerde bittiği konusu (çizgi üzerinde bir faul var sonuçta) gri bir konu olduğu için, pozisyonun yeri içerdemi dışarda mı şeklinde incelenmeli idi. Hatta bu inceleme orta hakeme bırakılmalı yani hakem yanlış görerek hükmettiği, açık olan faul kararının yeri hususunda da hata yapmamak için VAR tarafından asiste edilmeliydi. Ben pozisyonun içerde olabileceğini değerlendiriyorum ve bazı kameralara göre içerde yada çizgi üzeri gibi görüyorum. Bu kadar gri ise yeri hakemin penaltı ile hukmedebileceği sonucundan olarak incelemesine fırsat verilmeliydi. Pozisyonunun akış hızına bakılırsa cok hızlı bir şekilde VAR pozisyonun dışarda olduğunu değerlendirdi diye düşünmek mümkün lakin. inceliyorum şu an var bakıyor bekleyin gibi hakem vucud dili goremedigimizden. VAR 'ın burada hakemi yanlış kararında tamamen yanlız ve çaresiz bıraktığını düşünüyorum. Bu demek ki, pozisyon içerde olsa idi bile. En son yayımlanan MHK sirkülerine göre VAR yine devreye girer mi girmez mi belli değil. Zaten bu gri ve bulanık su tamamen hakemin taktir hakları üzerinden adaletsizlik ürettigi için aslında o bildiriden sonra konuşacak birşey kalmadı. Hakemler kafalarına göre takılabilirler ve standart zaten arzu edilmediği için aslında bir yönüylede bakarsak herşey yolunda ve her türlü karar her an mümkün zaten izliyoruz. Ellerinde gelse, VAR ı tamamen kaldırmak istiyorlar.. ikide bir VARSIZ puan durumu tablosu yayınlamaları bundan. Aslında o tabloda yalan ve subjektif bir çetereye dayalı. O pozisyonda penaltı ile hüküm olunabilecek faulun yeri içerdemi dışardamı bakmak isteyebilirsin diye orta hakem çağrılabilirdi. Ayrıca denizli kalecisi kurtardığı penaltıda çizgi ihlali yaparak avantaj sağlamak sureti ile kurtarış yapıyor ordada çağırmıyorlar. Adamına göre muameledir bunun halk tabiri ile ıfadesi. Durum özetle bundan ibarettir. Hakemlik konusunda MHK komple değişmediği sürece her türlü saçma sapan karar ; hakem hataları futbolun doğasında var gibi gerekçelerle savuşturulacaktır. Hakemin sarı kartlarının neredeyse tamamına yakını hatalı. Ilk dakikalarda Abdulkadiri takiple çıkardığı yanlış sarıdan sonra bizden birini kesin atacağını düşünmüştüm zaten. Ancak bu maç Sanki bir antrenör değişikliği yaşamamış ve sanki ilk yarıdaki hatalarımızdan hiç ders almamışız gibiydik. Bakınız ilk yarıdaki Gençlerbirliği maçı. Ünal Hoca takımdan ayrılmış olmasının kenar yönetimi zaaflarını ortadan kaldırmadığını söylemek gerek. Kenar yönetimi konusunda çok daha ileri ve köklü ihtiyaçlar olduğu açık.

Oktay
Oktay @Kemal SAKA - 1 ay Önce

Yorumların ici tebrik ediyorum

ORHAN KİBAR
ORHAN KİBAR - 1 ay Önce

FB FEDERASYONA BAĞIRA BAĞIRA 16 MİLYON TL TRANSFER BÜTÇESİ KOPARDI DENİZLİ MAÇINDA 7 HAKEMİN 14 GÖZÜ VAKEMEYE ÇELMEYİ GÖRMEDİ BİRDE HAKSIZ KIRMIZI KART INCEDEN İNCEYE NE DEMİŞTİ AZİZ YILDIRIM BEN NASIL ŞAMPİYON OLUNUR ÖĞRENDİM BİR BİZ ÖĞRENEMEDİK

Hasan
Hasan - 1 ay Önce

Atanmış FFF'den adalet beklemek aptallık olur. Futbol gibi basit bir spor üzerinden ülke insanını ytıştıranlara yıklar olsun. Güle güle adalet

Malkoç
Malkoç - 1 ay Önce

Hakemler iş başında başkan bunlar insan değil

TRABZONSEVER
TRABZONSEVER - 1 ay Önce

Bravo Başkanım. Böyle tuzaklara gelmemekle çok doğru yapıyorsunuz kendi kendilerine ağlayıp dursunlar biz kendi işimize bakalım. Bu arada takım çok kötüydü inşAllah Malatya'ya takılmayız.

Tomar
Tomar - 1 ay Önce

Sistem çalışmadı . Doğru masa oyunları başladı. Artık işi hakemlere bırakmadan maçı koparmaliyiz. Hakemlerin yapacakları provakasyonlara da dusmemeliyiz. Bir hakeme yüklensin mı sanki diğerleri de onu koruyor ve sizi ezmeye çalışıyorlar.

Ali cansız
Ali cansız - 1 ay Önce

Yahu başkan bizim kupa ile ne işimiz olur, ts yıllardır şampiyonluk hasretiyle yanıyor;elenip gidecektik bir tur evvel.neoldu malatyaspor maçında en iyi futbolcumuz yok.nize avrupa ve kupa heyecan vermez ligteki sıralama heyecan verir ,kupayı alacağıma Ligte bir sora daha yukarda olmak isteriz.


SIRADAKİ HABER

banner513