banner555

Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş açıklamalar: Transferde gelecek ve gidecek isimler...

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu maç sonunda açıklamalar yaptı.

Trabzonspor 15.05.2021, 23:03 16.05.2021, 00:58

Trabzonspor'un Gençlerbirliği'ni 2-1 yenerek sezonu tamamladığı maçın ardından Başkan Ahmet Ağaoğlu basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ağaoğlu transferde anlaşılan isimleri ve teklif gelen futbolcuları açıkladı.

İşte Ağaoğlu'nun açıklamaları;

Galibiyetle başlamak güzeldi. Sezon değerlendirmesini tahmini ediyorum ki hocamız yarın yapacak. Biz farklı şeyler konuşalım.

GERVİNHO VE PERES GELİYOR
Kısmet olursa 8-10 gün içinde seyahat durumlarına göre Gervinho ile Peres imzaya gelecekler. Görüştüğümüz bazı oyuncular onlarda 10 gün içinde sonuçlanacak. Haziran aynın başında onlar da bitecekler. 
1 veya 5 temmuzda hazırlıklara başlayacağız. Artık hedefimiz gelecek yıl Önümüzdeki yıl farklı olacak. Bu yıl provaydı bizi gelecek yıl izlesinler.

UĞURCAN GİDECEK GİBİ…
Ömür çok büyük şanssızlıklar yaşadı. Kolay kolay her futbolcunun kaldırabileceği sakatlıklar değil bunlar. Özellikle ameliyatlarının sonrasında çok iyi çalıştı kendisini çok iyi hazırladı. Bugün itibariyle milli takım kadrosuna da seçildi. Bunu da sonuna kadar hak etti. Secdece Trabzonspor ‘un değil Türkiye’nin önemli bir değeri. Onun için menajerler vasıtasıyla yoklamalar var. Ciddi bir kulüpten teklif var. Gidecek gibi olan ciddi şekilde bir tek Uğurcan var. Sözleşmesi bitecek olan futbolcularla ilgili olarak da hocamızın kararı olacak.

LİMİTİ AŞAMAYIZ
İnsanlar bir beklentinin içine sokulmaya çalışıyor ama limit diye bir şey var. Bunu aşamayız. Artık borçlanalım yapalım diye bir şey yok. Alırsınız futbolcuyu 6-7 Milyon Euro verirsiniz tescil edip oynatamazsınız. Belli bir bütçeyi aşamazsınız. Oynatamazsınız dünyaya da rezil olursunuz.
Fenerbahçe Galatasaray 90’ar milyonluk kadroyla mücadele ettiler. Trabzonspor’un toplam sabit geliri 160 Milyon tl 16 Milyon Euro. İlave gelirlerle toplam da 20 Milyon Euro Maaş bütçesi bir olan bir kadro oluşturabiliyoruz.  Bir oyuncuya 3-4 Milyon Euro bonservis verisiziniz. Ama 3-4 Milyon Euro maaşla bu kadroya birini sokarsanız sıkıntı yaşarsınız. Böyle bir maaş dengesizliğinde en büyük sorunu da hoca yaşar. Net maaş olarak bir oyuncu Trabzonspor’da en fazla 1.5  Milyon Euro olabilir.

ALTYAPIDA SIFRDAN BAŞLANACAK
Altyapıyla ilgili olarak pandemi ciddi şekilde tahribata uğrattı. Neredeyse önümüzdeki sezon bu sıkıntılardan sıyrılırsak herşeye sıfırdan başlayacağız. U15- 17 alt kategoriler kamp dahi yapamadılar. Bu onları 1 sene geriye atmadı neredeyse sıfırdan başlayacak konuma getirdi.
Ben Sörloth’u da bizim altyapıda yetişmiş olarak görüyorum. Çünkü değerini burada buldu. Yusuf, Abdülkadir, Uğurcan, diğer taraftan Parmak, Serkan, Hüseyin var. Keşke 3-5 maç önce rahatlamış olsaydık Hakan Yeşil var çok umutlu olduğum, Süleyman Cebeci, Faruk, Ahmet var. Bunlar çok yetenekli. 

Trabzonspor nasıl ayakta kaldı. Biz toptancı değiliz, inşaatçı değiliz, bir futbol kulübü futbolcu alırken ve satarken para kazanır. Aldığınız futbolcu paranın karşılığını veriyorsa burada para kaybetmezsiniz, Aldığını futbolcu burada değerlenirse satar kazanırsınız. Trabzonspor parayı futboldan kazanır. Oyuncu alış satışında hata yapmazsanız başka hiçbir finansal desteğe de ihtiyacınız yoktur. Bugün gelinen noktayı herkes biliyor. Gelir gider dengesi sağlanmış. Oyuncularına zamanında ödeme yapabilen bir takım. Geldiğimizde dışarıdan transfer yaptığımız zaman futbolcular kulüpten banka garantisi istediler. Ama şimdi bu devre arasında eski iki oyuncumuz teklif ettiğimiz rakamların daha altına geri dönmek istedi. 100-200 Bin Euro fark için başka bir yere gidersiniz paranızı alamazsınız iş farklı yere döner. Trabzonspor geldiği noktada İtalya’da oyuncularla konuşuyorsunuz, Gervinho, Peres sıradan oyuncular değil. Tek kelime bunları sormadılar. Bu açıdan bakıldığında son iki yıldır finansal açıdan en prestijli takım Trabzonspor’dur.

SÖRLOTH GELEBİLİR

Sörloth konusunda, biz realitenin peşinden gidiyoruz. Trabzonspor taraftarının gelen her oyuncudan beklentisi olağanüstü performans sergilemesi. Orta sahaya gelen oyuncu orayı uçursun forvet uçursun. Siz her forvetten Sörloth’un gösterdiği performansı beklerseniz biraz fazla iyimserlik olur. Bu aynı zamanda takımın oyun sistemiyle ilgili. Sörloth gelir mi, gelebilir de… 33 gol atan 11 asist yapan oyuncuyu gönderdik Liepzig’e, 5 gol 2 asistte kaldı, 22 milyon Euro’da para verdiler. Böyle giderse de piyasa değerini düşürecekler. Bize göndersinler yeniden parlatalım. Nasıl ki, Cyrtisal Palace ona 9 Milyon Euro vermişti o para gitti gözüyle bakıyorlardı. Biz aldık parlattık fazlasını da onlara kazandırdık. Biz o gün 5 Milyon Euro aldığımız gün onlara verseydik bayram ederlerdi. Aynı şey Liepzig’le neden olmasın. Oyuncunun hakkını veremediler. Ferrari’yi sıradan bir otomobil gibi kullandılar. Böyle bir şeyin içine girerlerse hiç de mantıksız olmaz.

GELECEK VE GİDECEK FUTBOLCULAR
Ekuban’a  bir iki İtalya kulübünden teklif var. Ama verilmiş bir karar yok. Transferleri Abdullah hoca teknik ekip ve İhsan hocanın araştırmaları üzerine gidiyoruz biz tamamen mali tarafına bakıyoruz. Sisteme uyumluluk teknik heyetin vereceği bir karar. Gidecek oyuncular için hocadan bir karar rapor gelmedi. Önümüzdeki hafta bunun değerlendirmesini yapacağını söylemişti. Biz şuan istediği futbolcuları almakla meşgulüz. Değeri bulduktan sonra her oyuncu gönderileniler. Bir oyuncuyu göndermek ağrıma gidiyor ama bu işin realitesi böyle.

TFF ŞİKAYETİ
Trabzonspor’un TFF’yi şikayet ettiği konuyla alakalı dosya FIFA’da devam ediyor. Bu bir başkaldırı değil Türk futboluna hizmettir. Kulüplerin yapısını FIFA’nın standartlarına oturtmamız lazım. 30 senedir yapı değişmiyor aynı şeyleri söyleyip duruyor.

FORMALAR 20 HAZİRAN’DA

Yeni sezon formalarıyla ilgili tüyo yok. Formalar imalat aşamasında. 20 Haziran tarihini belirledik. Gelen giden oyuncular formalar sezon başı heyecanıdır. İnşallah önümüzdeki yıl her şeyin farklı olacağı bir sene olacak. İlk geldiğimizde 3-4 yıl demiştik. Artık gelecek yıl 4. Yıl. Bu yıl hatalar da yapıldı. Ancak şuna da bakılsın 90 Milyon Euro’luk Fenerbahçe 3.sırada 20 Milyon Euroluk Trabzonspor 4.

UĞURCAN KONUSU

Uğurcan Çakır’a yılın futbolcusu ödülünü verdik. Her şeyin altında bir şey aranmasın. Bu yıl taraftarların verdiği oylarla belirlendi. Bugün Türkiye’nin en değerli futbolcusu. En fazla parayı veren en iyi takıma gitmesi lazım. Bunlar bir günlük transfer değil, sonradan alınacak paylar var. Uğurcan Çakır değerini bulmadıĞI takdirde gelecek yıl takımda olacaktır. Avrupa Şampiyonasına grup lideri olarak gidecek milli takımın 1 numarasını konuşuyoruz. O da şunu söylüyor “Kulübüm beklediği parayı bulmazsa gitmem” diyor.  

ABDÜLKADİR PARMAK KARARI

Abdülkadir Parmak’la ilgili olarak hocamızın verdiği karar doğrultusunda verilen bir ceza var. İleriye dönük ne olacağını süreç belirleyecek. Bu tamamen hocanın vereceği karar. Bu işi sportif tarafı ve idari tarafı var. Biz hocanın raporu doğrultusunda iç disiplin talimatları doğrultusunda cezayı uyguladık. Gidecek oyuncular için 10 gün içerisinde hoca kararı verecek. Kafasında hep 70’li puanlar vardı onu da gerçekleştirdiği için çok mutludur. Ayrıca ortalıkta dolaşan iddialara mahal verilmediği için de çok mutluyum.

CORNELİUS ALTERNATİFLERDEN BİRİ
Cornelius’un maaşıyla ilgili bir sorun yok ama bonservisiyle ilgi bir sorun var orada iki kulüp var. Parma ve Atalanta. O konuda çok aceleci olmayacağız. Cornelius Alternatiflerden birisi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (24)
halil bilgin 1 ay önce
Hoca 15 hafta önce zaten lige havlu atmıştı... Bu şekilde gençleri oynatmadıysa gelecek sene hiç OYNATMAZ... Boşuna umut verme BAŞKAN...
Doğrucu 1 ay önce
Abdullah avcı futbolcularla hergün beraber. Genç futbolcu barut gibi olmalı. Bizimkiler sahada zor yürüyor hata yapıyor maç da kaybettimi seyircimiz gömüyor. Onun için kiralık devreye girmeli gelişimi takip edilmeli.
Düzce'li 1 ay önce
"Hakan Yeşil var çok umutlu olduğum, Süleyman Cebeci, Faruk, Ahmet var. Bunlar çok yetenekli."
Başkan keşke bu lafları Avcı'ya söyleseydin. Adam bu değerleri son maça kadar görmedi, görmek istemedi. Oysa bu çocukları her maçın bitimine beş on dakika kala değiştirip hem gönüllerini alsaydı hem de seneye hazırlasaydı ne olurdu. Her fırsatta kulübenin yetersizliğinden ağladı ama kulübede verimi artırmak için hiç çaba sarfetmediği gibi gençleri küstürdü.
Kusura bakmayın başkan bu adamdan altyapıdan futbolcu falan bekleme
Kazım 1 ay önce
34 yaşındaki adamın ne işi var takım da. Bizi İstanbul şikecileri şampiyon yapmaz. Ağaoğlu ne olur ayn hataları yapma. Yaşlı adam alma.
Ahmet Can 1 ay önce
Gervinho, cornelius, baker, kamil ahmet, hosseini bu adamlarla ancak orta sıralar için oynarsınız.
Ahmet Can 1 ay önce
Yorumumu beğenmeyen arkadaşlarla her türlü iddiaya varım. Gervinho ve alınırsa Cornelius yılın iki büyük kazığı olacak. Seneye de şampiyonluk hayal. Geçen sene plaza, diabete (300 binlik topçu bonservis verilmeyecekse alınıp alternatif yapılabilir demiştim) Afobe, Yunus malı, hiç birinde yanılmadım. Buraya yazıyorum gervinho ve cornelius tam bir çöp çıkacak.
adilhan 1 ay önce
sayın başkan gervinho olsa ne olur olmasa ne olur, bizi şampiyon yapacak bir atalet görüyormusun onda eğer varsa bende futbolu bilmiyorum, illada pahalı transfer başarılı olacak diye birşey yokki, bakın bjk scoutları nasıl bulmuş, sivas hatay nasıl bulmuş, biz serkanla sezon geçirdik ayıptır ama bu taraftara
murat 1 ay önce
bravo agaoglu gomes be gervinho ikisi de 33 yasında , süper transfer yapıyorsun. uzun yıllar hizmet ederler trabzonspora. TS scoatlar tarafından izlenen vir takım , kendini göstermek isteyen ywtenekli gençler bulun. 33 lük adamlar iflas demek
hayrettin 1 ay önce
4.lücük kaç maç. önce garantilendi başkan haberin yok anlaşılan bide gençleri oynatamadık pişkinliği yapmaya gerek yok avcı hangi takımda gençleri oynatmışki burda oynatsın yaptığınız transferlerden belli amaç gervinho yaş 33 bide gançler diyorsunuz ya
halil bilgin 1 ay önce
Hocanın amacı 70 puansa zaten şampiyonluğu baştan istememiş demektir BAŞKAN... Bi de mutlu diyorsun... AYIP AYIP Geçen sene kafaya oynayan takımın HOCALARINI YERİN DİBİNE SOKUP 4.lükle övünen hedefsiz bir takımın HOCA sını övüyorsun. Sen de USTA gibi ERSUN un nasıl gazabına uğradıysa sen de AVCI nın gazabına uğrayacaksın..
Vatandaş 1 ay önce
doğru tesbit
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@