Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş açıklamalar

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu maçın ardından konuştu

Trabzonspor 17.04.2021, 18:29 17.04.2021, 19:04

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Hatayspor beraberliğinin ardından Haber61’in sorularını yanıtladı.

Ağaoğlu maçı ve hakemleri değerlendirirken transfer söylentilerine dair de açıklamalarda bulundu.

PENALTI TARTIŞILIR

Oyunun genelinde iyi oynadık. 3 puana yakın olan bizdik. 90 artdıda gelen tartışılır bir penaltı. Kurtarılan ve sonra tekrarlatılan bir penaltı. Aynı şeyler. Çok fazla konuşmak da istemiyorum. 

BÖYLE HAKEMLERDEN İYİ YÖNETİM BEKLEMEYİN

VAR neye müdahale ediyor neye müdahele etmiyor diye sorduğunuzda çok enteresan cevaplar veriyorlar. Bu cevaplardan emin olun bir şey anlamakta zorlanıyorsunuz. Aynı pozisyona farklı kararlar veriliyor. Bunu sorduğunuzda UEFA’nın 15 günde bir değiştirdiğini söylüyorlar. Ben başından beri söylüyorum sistem bozuk. Bugün kötü maç yöneten bir hakemi gelecek hafta yeniden görevlendirdiğiniz zaman hiçbir hakemden iyi yönetim beklemeyi. Maçı ortaya yönetmeye çalışan hakemlerin ödüllendirilmediği yerde hakemlerden iyi yönetim beklemeyin.

Bugün bunları konuşmamamız lazım. Bunlar ne yazık ki bizim futbolumuzun gerçekleri. Ben MHK başkanlarıyla da sürekli konuştum. Sorduklarınıza cevap verdiklerinde işin içinden çıkamıyorsunuz. Penaltı pozisyonunda defalarca izledim temas olduğunu göremedim. Penaltıyı kaleci çıkarıyor sonra bir daha tekrarlattı. Kaç penaltı bu tür pozisyonlarda tekrarlatıldı. Eğer Kamil ceza sahasına erken girdi diye penaltı tekrarlattırıldıysa, aynı pozisyon diğer maçlarda tekrarlattırıldı mı?. Bunları hep böyle konuşuyoruz. Sonra iş dönüp dolaşıp futbolun marka değerine geliyor. Bu tür sıkıntıların konuşulduğu bir yerde futbolun marka değerinden bahsetmek mümkün değildir. Yatırımlar yapılıyor karşılığını alamıyorsunuz bunlar hep sıkıntı.

Geçtiğimiz günlerde spor yazarı Levent Tüzemen yazdı, bir hakemin ona söylediğini “ligi 7 hakem dizayn etti, ben onların içinde yokum” diye… Bu ciddi bir itham. Bununla ilgili bir ses çıkacak mı diye merak ettim 4-5 gün geçti hala bir ses yok. Herkes ölü taklidi yapıyor. En azından kendisine sorulması lazımdı. Maalesef böyle konuşur konuşur dururuz. 

Bugün kulüpler birliğinin bir MHK çalıştayı var. Şuana kadar 4 eski MHK başkanıyla görüştük. Kendilerinden bazı raporlar aldık. Bunun ışığında çalıştayı tamamladığımızda çok enteresan şeyler var, kamuyla paylaşamayacağım çok enteresan sonuçlar çıkacak. Bu yapının çok prematüre bir yapı olduğu sağlık bir yapı olmadığı…

Şuan üst klasmanda 47 hakem var. Bunlar içerisinde 30 maç yöneten hakem var, ama 3 senede 4 maç yöneten hakem var ama o hala üst klasmanda. Bu adam ya çok değerli ona maç vermiyorsunuz çok önemli maç veriyorsunuz. Ya da yeteneksizin teki torpille orada. İkisi de ihlal. Ben en basitini söyledim.

Kendimizi 50’li puanlardan kurtaramadık. Birer birer ilerliyoruz. Önümüzde Galatasaray maçı var. Ekuban da inşallah oynayabilir duruma gelir. Abdülkadir de beklediğimizden erken döndü. Allah başka sakatlık vermesin. Galatasaray maçına inşallah yetişir.

Transferde temas ettiğimiz isimler var. Bunlar zaten ocak ayında ilgilenip konuştuğumuz oyuncular. Bunların tamamı kulüplerinde oynayan oyunculardı. Talip olduğumuzda kulüpleriyle anlaşamadığımız ya da sezon sonunu bekleyen oyuncular var. İzlemenin ve hocanın talepleri doğrultusunda yönetimin yaptığı bir çalışma var. Tahmin ediyorum ki haziran ayı itibariyle 3-4 transfer kampa başlamadan sözleşme imzalamış olur. Çalışmamız yoğun. Bunla ilgili spekülatif haberler de yapılıyor, oyuncuların aldığı rakamlar da telaffuz edildiği zaman 2 Milyon Euro veya 1.8 Milyon Euro gibi. Trabzonspor’un üst limitini 1.5 Milyon Euro’dur. Bu noktaya gelinceye kadar finansal olarak canımız çıktı. Büyük paralar harcanıp borçlanınca başarı gelmediğini de herkes gördü. Kimse bizden böyle bir şey beklemesin. Tavan 1.5 Milyon Euro’dur. Maaş anlamında bunun üzerinde telaffuz edilmesin.

Uğurcan için gelen teklifler var. Şuan için konuşulmasını uygun bulmadığımızı ifade ettik kendilerine. Avrupa Futbol Şampiyonası’nın sonuna kadar bekleyeceğiz.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (64)
hk 6 ay önce
hakemler Allah belanızı versin.
Deli Yürek 6 ay önce
Sadri Başkan ne Adamdı ama, unutulmaz hatıralar bırakıp gitti.. Adam gibi Adam Sadri Başkan! Yeni Başkanlara Kapak bırakarak gitti... Yeniler Kapaklarıda yok edecekti ki olmadı yemediler...
Deli Yürek 6 ay önce
Başkan sizin düşünceniz herşey iyi güzelde bizim düşüncemiz Ligi 4. Bitirmek değil. Trabzonspor’un tarihinde takımın kötüsü zaten 4. Bitirmişti. Bize Şampiyon Başkan lazım, meselaaa 2010-11 Şampiyonumuz Sadri Başkan gibi Adam gibi Başkan lazım bize!
Deli Yürek 6 ay önce
TS 1.5 milyon Euro verirmiş düşüncen yanlış birkere. Yani iyi düşünce ama bize uygun değil, çünkü biz hakemleride yenmemiz gerekiyor. 1.5 milyon Euro’luk oyuncu gol atamadığını görüyoruz. Yani 1.5 milyon Euro’yu çöpe atacağınıza 3 milyon verirsin sağlam bir golcü alırsın en azından faydasını görürsün. Mesela Oscar Cardozo sadece gol atmıyordu, Türkiye’de daha önce görülmemiş goller atıyordu ama ozamanda açık açık hakkımızı yiyorlardı.. Şuan güya sinsi sinsi hakkımızı yiyorlar el birliği ile. Yani Başkancığım, Trabzon’da kalmak istersen bize sağlam bir golcü al. Yoksa Trabzon’un kötüsü zaten herzaman Ligi 4. Bitirmiş. Ve maçlar taraftarsız oynanıyor diye’de fazla sevinmeyin, çünkü o taraftarlar isterse o stadın etrafına toplanır istifa diye seslenirler. Yani nasılsa taraftarlar statta yok ve istediğimizi yaparız düşünceniz varsa hata yapıyorsunuz. Hakkımızı yedirtmeyin.
Ts hezeyan korosu 6 ay önce
Yani flavyonun çelmesini görmedin hayret. Bize yenilmeyen şikecidir.! Kendimize dürüst olmadığımız sürece şampiyonluk hayal ötesi
Davut 6 ay önce
Fenerbahçe yürüyüş yaptı olmayan hakkını kupa olarak aldık, biz %70 verdik çantada keklik olduk sadece ağlıyoruz. Siyasi ders vermeyen sürekli oyuncak olur. Geçmiş olsun Trabzon
Mantıklı 6 ay önce
Diğerleri gibi, Hakemler de, kendi çıkarlarını düşünüyorlar !! Penaltının alakası yok !! S. Ligde 150’ye yakın penaltı verilmiş kaçı tekrarlatıldı doğru kullanılmadığı için ? Trabzonspor kazanmamalıydı, o yüzden penaltıyı tekrarlattı Hakem !!!
Lâedrî 61 6 ay önce
Trabzonspor, Türk futbolunda bir başarı istiyorsa Red ve hakemleri de mağlup edecek bir oyun oynamalıdır. Aksi hâlde bu ülkede bize şampiyonluk yaşatmazlar.
Deli Yürek 6 ay önce
Misli.com Trabzonspor’un aleyhine çalışıyor herhalde Başkan öyle mi?!
Erdem 6 ay önce
Artık konuşmak yerine TFF başkan adayı çıkaralım bir tane, seçilir yada seçilmez kendi adayımızı çıkaralım. Bu İstanbul kulüplerinin eski yöneticileri ile nasıl bir MHK beklentisi olabilir.
cavus81 6 ay önce
oda taraf tutuyo demesinler diye bizi ezer merak etme
BenDeniz 6 ay önce
emperyalist takımlara ne zaman yaklaşıyoruz hemen bi takoz koyuyorlar faşist trabzonSpor düşmanı yaratıklar.
61 6 ay önce
Hakemlerden birini kim vurduya getirin bakın bakayim bidaha hata yapabiliyorlar mı?
davut 6 ay önce
Doğru bir ifade değil
antikus 6 ay önce
kardes balik bastan kokmus siz kuyruguyla ne ugrasiyorsunuz ?? türkiyede futbolun spor ilke alakasi oldugunu iddia eden gitsin kendisine bir zeka testi yaptirsin .. cennet cehennem macinda oldugu gibi cennetl´iyi oyunculat bizde derken cehennem her halukarda biz kazaniriz bütün hakemler bizde türkiyedede olay aynidir ne yazikki
Deli Yürek 6 ay önce
Onu zaten hakemler daha en son yaşamıştı ama dayaktanda anlamıyorlar. Dayak yemeyi seviyorlar belkide. Yani oda çağre değil demekki ve bence hakemleri yönetenlerde değişmesi gerekiyor. MHK yöneticileri Devleti yönetenlerden daha üstün değildirler herhalde. Üstünmü yoksa. Hep soru işaretleri.
FURKAN 6 ay önce
BIRAKSIN BU ALGI YÖNETİMİNİ, HAKEM BARİZ BİR HATA YAPMADAN MAÇI TAMAMLADI. SEN NE OYNADIN 90 DAKİKA ONU ANLAT BİZE. GOLÜ ATTIK BİR SIFIRA YATTIK. TRABZONSPOR BU MUDUR YANİ? POZİSYONA GİREMEDİK NEREDEYSE. BU NEDİR YA? ACİL İSTİFA EDİN VE KONGRE KARARI ALIN.
Remzi 6 ay önce
Sen git kumda oyna yeğen heralde başka maça baktı burda boş boş gürültü yapma..
ozgur ata 6 ay önce
"hakem hata yapmadi" dediğin icin beğenmedim tusuna bastım ama diler sözlerine katılıyorum, özellikle bu beceriksiz yönetim ve korku hocanın gitmesi gerektiği konusunda ayni düşünüyoruz
Hurdacı 6 ay önce
35 senedir hikaye masal bitmedi.Bıktık sıkıldık artık.Hurda kadro bikaç hariç yenileyin bari.
Oflu 6 ay önce
RUHSUZLAR. Hepinize yazıklar olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@