7m


7m

hyundai

Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş açıklama: Sörloth'u kiralayabiliriz

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth açıklaması geldi.

Trabzonspor 06.06.2021, 12:07 06.06.2021, 12:17
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş açıklama: Sörloth'u kiralayabiliriz

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, rezerv lig için 3 yıldır mücadele ettiğini belirterek, “Türk futbolunu geliştirmek istiyorsanız oyuncu yetiştirmek zorundasınız. Birkaç yıl sonra yerli oyuncuyu mumla arayacağız” diye konuştu. Alexander Sörloth’un Trabzonspor’a dönebileceği konusunda ise Başkan Ağaoğlu şunları söyledi: “Önce Leipzig kulübünün tavrını bekleyeceğiz. Onlara saygısızlık yapmayız. Koşullar oluşursa elbette Sörloth’u yeniden takımda görmek isteriz."

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, rezerv ligin kurulmamasına isyan etti ve “Birkaç yıl sonra takımlarımızda oynayacak yerli futbolcu bulamayacak, mumla arayacağız” dedi.

Üç yıldır, genç ve yetenekli oyuncuların değerlendirileceği rezerv lig konusunda mücadele ettiğini hatırlatan Ağaoğlu, “Türk futbolunu geliştirmek istiyorsanız oyuncu yetiştirmek zorundasınız. Biz bu konuda başarılı ve şanslı bir kulübüz ama yeni Yusuflar, Abdülkadir’ler, Uğurcan’lar bulamaz isek kaynak kurur. Hakan gibi, Fıratcan gibi değerlerimiz var fakat doğrudan A takımda oynatamıyoruz. Bu gibi futbolcuları üçüncü lige mi göndermek doğru, kendi takımının rezerv liginde takip etmek mi? Elbette ikincisi. Futbol Federasyonu’na söylemekten, anlatmaktan yoruldum. Rezerv lig oluşturulmadan yabancı sınırlaması getirilmesine şiddetle karşıyım” diye konuştu.


Başkan Ağaoğlu, teknik direktör Abdullah Avcı’nın raporu ve istekleri doğrultusunda bir forvet ve bir sol bek transfer etmek istediklerini de bildirdi.
Ağaoğlu, “Ondan sonrası TFF’nin yabancı kuralı, harcama limitleri ve yayıncı kuruluşun tavrına bağlı. Yayıncı kuruluş bizden hala indirim istiyor. Tüm kulüpler bu konuda son derece sert ve asla taviz vermeyeceğiz. 550 milyon dolara sözleşme imzalanmış, rakam 230 milyon dolara düşmüş. Hala neyin indirimi isteniyor? Anadolu kulüplerinin gelirlerinin yüzde 80’i yayınlardan. Pandemi sürecinde sabit giderlerimizde yüzde 65 gerileme var. Giderlerimiz ise aynı. Nasıl ayakta kalacak bu kulüpler?” ifadelerini kullandı.

‘Sörloth’u kiralayabiliriz’
Geçen sezon başı 20 milyon euroya yakın bir bonservis bedeliyle Leipzig’e transfer olan ancak Alman ekibinde beklenen performansı sağlayamayan Alexander Sörloth’un Trabzonspor’a dönebileceği konusunda ise Başkan Ağaoğlu şunları söyledi: “Önce Leipzig kulübünün tavrını bekleyeceğiz. Onlara saygısızlık yapmayız. Koşullar oluşursa elbette Sörloth’u yeniden takımda görmek isteriz. Hocamızın da benim de görüşüm bu yönde. Elbette kiralık alabiliriz. Ona vereceğimiz para takım içindeki dengeleri bozmaz. Çoğu tanıdığı arkadaşları ve çok iyi diyalogları var. Sörloth’u bir sezonda yeniden parlatıp, Leipzig’e daha da değerlenmiş halde gönderebiliriz. Bu hem onlara hem bize daha fazla para kazandırır.”

(Milliyet)


Yorumlar (12)
1461 TRABZON 1 yıl önce
Sayın başkanım, Sörloth'un kiralık olarak gelmesi elbette mükemmel olur fakat "b" planınız mutlaka olsun. Zaman çabuk geçer. Takıma bir değil, iki net golcü lazım. Ayrıca diğer transferlerin de kampa yetişmesinde fayda var. Lige iyi girersek, devamı gelir. Bir de daha önce yazdığım bir şeyi tekrar etmek istiyorum: "Mevcut takımlara ilave olarak, bir önceki sezon defansta Edgar ve Hugo, bu sezon da forvette Sörloth olsaydı, açık ara şampiyon olurduk. Transferin özeti budur aslında. " Bu renklere gönül veren herkesi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.
HataydanEskiTsli 1 yıl önce
Sorlith'u unutup iyi bir golcu alip kampa yetistirelim. Siz olsaydiniz Sorloth'un yerinde tekrar trabzona doner miydiniz? Adam donmeyecek. Kiralik gitse bile bu Avrupada ust duzey kuluplerden biri olur..
61 1 yıl önce
Adamın babası açıklama yaptı Trabzon taraftarları çok mesaj gönderiyor ama oğlumun Trabzon’a dönmesi hayallerde dahi imkansız diye biz halaaaaaaaaaaa kiralayabiliriz diyoruz GELMEYECEK DÖNMEYECEK
Hasan 1 yıl önce
Rezerv lig bölgesel olmalı. Otobüs mesafesinde olmalı. Her kulüp borçlu.
halil bilgin 1 yıl önce
Ahmet Başkan AVCI geldikten sonra iyice cıvıtmaya başladı... Söyledikleriyle uyguladıkları arasında 180 derece fark var... Seni isteyen futbolcuyu zararına gönderip seni adam yerine koymayan futbolcuların peşinden koşuyorsun... BAŞKANLIKtan gitmek için bahane arıyorsan TRABZONSPOR u alet etme... Takım yönetimlerince en başarısız dönemini yaşar çıkıp... Bu sene BAŞARILIYIZ derler... Yaşından dolayı futbolcu gönderirler TRANSFERLERDE bütün yaşlıları toplarlar.... Seni yüzüstü bırakan futbolcu, alenen "bırakın yakamı, SÜLÜK gibi yapıştınız" diye mesaj gönderir.... Bizim başkan hala o futbolcuyu alabiliriz der... SÖRLOTH gelse bile ki hem pahalıya gelecek hem de eski saygıyı ne taraftardan ne de takım arkadaşlarından görecek.... bundan yine TRABZONSPOR zarar görecek...
Sıradan vatandaş 1 yıl önce
Şorlotun işi yaş bence
Murat 61 1 yıl önce
Başkan nişangaha odaklanmış gibi duruyorsun ama bir Trabzonspor delisi olarak karavana yapacağından hiç şüphem yok
Ali Fuat 1 yıl önce
Adam uzman, boş konuşma uzmanı...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@