banner518

Ahmet Ağaoğlu: "İleriye doğru baktığımızda, tüm enginliği ile gözü kara bir deniz göreceğiz”

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulübün içinde bulunduğu günlerin geride kalacağına inandığını belirterek, “Bir gün o dağ tükenecek ve hep beraber zirvesine çıkıp ileriye doğru baktığımızda, tüm enginliği ile gözü kara bir deniz göreceğiz” dedi.

Trabzonspor 04.10.2018, 10:13 04.10.2018, 10:26
Ahmet Ağaoğlu: "İleriye doğru baktığımızda, tüm enginliği ile gözü kara bir deniz göreceğiz”

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulüp dergisinde yer alan yazısında, geleceğe yönelik umutlu mesajlar verdi. Kendisinin ve yönetim kurulunun mazbatayı 2017-18 futbol sezonunun son haftalarında teslim aldığını hatırlatan Ağaoğlu, “2018-19 sezonunun ilk haftalarını geride bırakırken görüyorum ki bu kutsal göreve gelişimizden bugüne geçen zamanda bu süreç benim ve gerek yönetim kurulunda yer alan her bir yöneticim için gerek işinden ve gerek ailesinden feragat ederek Trabzonspor için harcadığı mesai, emek ve özveri demekti. Gerçekten yorucu bir süreçti” dedi.

“ŞEFFAFLIĞIMIZ NEDENİYLE TARAFTARIMIZ HEP ARKAMIZDADIR”

Yoğun temaslar gerçekleştirdiklerini ifade eden Ağaoğlu, şöyle devam etti:

“Gerçekleştirdiğimiz yoğun temaslarda amacımız; bir yandan Trabzonsporumuza maddi kaynaklar yaratırken, diğer yandan bu büyük camiayı yeniden eski günlerinde olduğu gibi yan yana görebilmekti. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşulları da göz önünde bulundurduğumuz zaman, gerçekleştirdiğimiz küçük ve büyük ölçekteki sponsorlukların, camiamızın ileri gelenlerinden topladığımız bağışların ne kadar hayati bir önem taşıdığı ortaya çıkacaktır. Bu destekleri, Trabzonspor’un aşılması oldukça güç bir engele; adeta borçtan bir dağa dönüşen maddi sıkıntılarından kurtulmak için sürdürmemiz gerekmektedir. Şükür ki göreve geldiğimiz günden beri ortaya koyduğumuz şeffaf yöneticilik, taraftarlarımızın bu gerçeği görmesini sağlamıştır. Ve bu yüzdendir ki; taraftarımız hep arkamızdadır.”

“GÖZÜ KARA BİR DENİZ GÖRECEĞİZ”

Bu kulübün en önemli varlığının taraftarlar olduğunu kaydeden Ağaoğlu, “Bizler bu geçici ‘yöneticilik’ payesini almış olmakla birlikte, tıpkı sizler gibi bu kulübün taraftarıyız. Yani, kalıcı olan ‘taraftar’ olmaktır. Biz bunun bilinci ile görev süremiz boyunca ‘taraftar’ odaklı; taraftarımızı önceleyen bir anlayış sürdürmek istiyoruz. Dolayısıyla onların sportif beklentileri karşılanmadığı anlar, hem birer taraftar, hem de bulunduğumuz pozisyon ve sorumluluğumuzun bilinci ile çok daha fazla üzülüyoruz. Ama inanıyoruz; bu günler geçecek. Ksenephon’un ‘on Binlerin Dönüşü’ eserinde anlattığı gibi; bir gün o (borçtan) dağ tükenecek ve hep beraber zirvesine çıkıp ileriye doğru baktığımızda, tüm enginliği ile gözü kara bir deniz göreceğiz” diyerek açıklamalarını tamamladı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
Salih 6107 2 yıl önce
Sayın Başkanım, Bu parasızlık 2023 e kadar sürecekmiş, her gün para arayarak bu iş yürümez. Satın Abdulkadir ve Yusuf’u asgari (25-30 milyon euroya) hiç değilse 1-2 yıl rahat ederiz. Hem bu çocukların gelişimine yardım etmiş oluruz, hem de alt yapıdan takıma girmek için sıra bekleyen Abdulkadir Parmak gibi oyunculara fırsat vermiş oluruz. Laf aramızda sayın başkanım, bu çocukların gelişimi durdu mu ne, korkarım biraz daha beklersek elimizde kalacaklar.
Taka61 2 yıl önce
Sana inancımız tamdır zor bir işin aldına girdiniz Allah'tan küvvet dilerim
Trabzon 2 yıl önce
Kolay gelsin.Hayırlı uğurlu Başkan
Ahmet 2 yıl önce
Yanındayız Başkan. İHO ve Ustadan sonra ilaç gibi geldin. Düzgün yönetin klübü ahlaklı olun hak yemeyin bize yeter.
Trabzon uşağı 2 yıl önce
Beşiktaş Başkanı Fikret orman yönetime geldiğinde bir önceki yönetimine dava mı açtı. Başkan olarak kendine bir vizyon çizdi ve işine baktı takımını ayağa kaldırdı. Başkan böyle olur. Bizim başkan hata yapıyor. Bakanımıza Allah uzun ömür versin ama kulüpte ömrü uzun olmayacak bu gidişle. Azıcık Hesap kitap bilen birisi şu hesabı yapabilir. 40 milyon kulübe faizsiz borç veren biri nasıl olurda kulübe zarar verdi diye suçlanır. Siz 40 milyonu bırakın bankadan kredi bulamazsınız. Hadi buldunuz dünya kadar faiz ödersiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@