7m


7m

hyundai

Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu! TFF Başkanlığı ve yabancı kuralı

Trabzonspor ve Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor 12.04.2022, 16:51 12.04.2022, 17:01
Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu! TFF Başkanlığı ve yabancı kuralı

Trabzonspor ve Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Ağaoğlu şunları söyledi;

Spor Yasası ile ilgili Kulüpler Birliği olarak çekincelerimizi dile getirmiştik. Bugünkü toplantıda görüş alışverişinde bulunduk. Yasanın bu haliyle çıkması, şu anki problemlerden daha fazlasını yaratacak.

İleriye dönük olarak çok büyük sıkıntılar yaşayacağımız aşikar. Bu arada şunu net olarak ifade edeyim, mali disiplin konusunda bütün kulüplerimiz fikir birliği içinde ancak çerçevesinin çok iyi çizilmesi gerekiyor.

"YABANCI KURALI 8+3 OLARAK DEVAM ETMELİ"

Yabancı oyuncu konusu uzun süredir gündemde. 7+4 kuralının bir sene daha 8+3 olarak devam etmesini istiyoruz. Bazı kulüplerimizin elinde uzun sözleşmeleri olan oyuncularımız var.

Naklen yayın ihalesiyle ilgili süreci Servet Yardımcı yönetiyor. Yasal yetki ve sorumluluk TFF'de. Biz sadece kulüpler olarak fikirlerimizi ve çekincelerimizi ifade ediyoruz.

Servet Yardımcı ile dün görüştüm. Bugün kulüplerin görüşlerini kendisine ileteceğim. Öyle tahmin ediyorum ki 1-1.5 ay içerisinde kendisi bu işi sonuçlandırmak istiyor.

"TFF BAŞKANLIĞINI DÜŞÜNMÜYORUZ"

TFF Başkanlığı'na aday olmayı ve başkan olmayı kesinlikle düşünmüyorum. Aynı zamanda Göksel Gümüşdağ ve Ahmet Nur Çebi'de düşünmüyor.".

.


Yorumlar (3)
Erdem 2 ay önce
Geçen sezon hepiniz birden maçalara çıkmayacağız demiştiniz, demek ki bu ülke de herkes kolpa olmuş. Yabancı kuralına benim bildiğim tüm kulüp yöneticileri, teknik direktörler hatta spor yazarları bile karşı idi. TFF başkanlığı için o aday olmaz bu aday olmaz ise elin fenevlisi gelir yine TFF başkanı olur.
ADALI 2 ay önce
SAYIN BAŞKAN NE DEMEK YABANCI KURALI TEŞVİK VE ÖZENDİRME OLABİLİR AMA YASAK OLAMAZ ...
ozgur ata 2 ay önce
ne yapin edin ama tff baskanligini bir ts dusmanina birakmayin. Gonlumden agaoglu tff baskani, ertugrul dogan da ts baskani olmasi geciyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@