Ağaoğlu: Yerli oyuncu için top Avcı'da

Trabzonspro Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Örem Haber61'e konuştu

Trabzonspor 14.06.2021, 13:23 14.06.2021, 15:50

Trabzonspor Divan Kurulu sonrasında Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Örem Haber61’e özel açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Örem açıklamalarda bulunarak yeniden yapılandırma sürecinin kulüpleri rahatlattığını söyledi. Örem “Kulüpler ödemeleri rahatlıkla yapabilmektedir. İki yıl ödemesiz olunca en erken 2022’nin ağustos ayında ilk ödeme sonrasında 6 ay da bir olunca 2023’ün şubat ayında ödeme yapılacak. Bu arada gelirler kullanılabilir olduğundan transfer açısından daha rahatlar.” dedi.

Seçimli genel kurulun mayıs ayında yapılması yönündeki önerilere yanıt veren Örem “Hiç düşünüyorlar mı bu Trabzonspor 1966’da kuruldu, 1967’de bir daha kuruldu. Bu tarihten 1980’in şubatına kadar mayıs haziran aylarında yapılan kongreler vardı. 1982 şubatında değişen tüzükle birlikte ocak şubat aralığına çekildi. Daha sonra önce ocak sonra Aralık’a alındı. Son olarak 20 Kasım 20 Aralıka alındı. Bunu geçmiş kurucular dahil olmak üzere, eski yöneticiler tecrübelerini kullanarak oraya alındığını hiç düşünüyorlar mı?  Sıkıntı yaşamış insanların değiştiğini sıkıntı yaşamamış olanlar değişmesini hiç düşündüler mi? Trabzonspor neden mayısta yaptığı kongreleri 20 kasım 20 aralığa çektiler hiç düşündüler mi?” dedi.

Konuyla ilgili olarak söze giren Başkan Ahmet Ağaoğlu da “ Mahmut bey bu konuda tecrübelidir. Ben de mayıs ayında yapılsa daha iyi olur mu diye düşünürken bir kulübümüzde bunun sonucunu gördüm. Tek yönetim girecekse seçime sıkıntı yok. Sistem devam ediyor çünkü. Birden fazla başkan adayının olduğu yerde insanlar farklı yerlerde pozisyon alıyor. Şu başkan gelirse şu hocayla çalışır vs. böylece önünüzdeki bütün sezonu kaçırıyorsunuz. Benim tüzük tecrübem yok. İdari konularda para pul konusunda iyiyim.” İfadelerini kullandı.

BU LİGİN YARARI OLMAYACAK

TFF’nin yenilediği rezerv lig konusunda konuşan Ağaoğlu  “Ben zaten Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş altyapısındaki oyuncularla aynı ligde mücadele ettikten sonra niye gireyim zaten U19’da oynuyorum.  Ve yeterli değil diyorum. A takımda oynayabilecek bu oyuncular aralarında geçiş yapabilsin. Bu U19 buçuk gibi bir şey hiçbir şekilde yararı olmayacak.  Onlar ısrarla 2. Ve 3  Lig takımlarına oyuncularınızı kiraya verin diyorlar. Verdik kaç tanesini oynattılar. Sorduğumuzda nedenlerini de genelde antrenör tercih etmiyor diyorlar. Trabzonspor’un oyuncusunu 3. Lig’in takımının hocası takımına layık görmüyor. Burada bir tezat var. Benim verdiğim imkanların hiçbirini veremezler. Tesisleri görüyorsunuz.  Bir dünya bilgisayar programı satın aldık, her oyuncuyu saç teline kadar inceliyoruz değerlendiriyoruz. Oyuncuyu benim takip etmem lazım. Mücadele etmesi lazım. Mücadele tecrübesini kora kor maçlarda kazanacak. Geçen hafta Başakşehir’i yendik, Fenerbahçe’yi yendik 2. Sırada yer alıyoruz. Ama bu bir şey ifade etmiyor oyuncuları geliştirmiyor.” dedi.

VERİN YETİŞTİRİP DAHA FAZLA KAZANDIRALIM

Yerli futbolcular için kulüplerin yüksek bonservis bedeli taleplerine değinen Ahmet Ağaoğlu  “Bir oyuncudan yüksek bedel bekleyebilirsiniz. O zaman verirsiniz Trabzonspor kulübüne. En iyi parayı kazandıracak olan Trabzonspor’dur. Yetiştiririz, parlatırız satarız belki sizin 3 kazanacağınız yerde 5 kazanırsınız bir dahaki satışta.  Belki 10 sene sonra Trabzonspor’un bütün borçları biter, Real Madrid Barcelona gibi oymayacak 18-19 yaşındaki futbolcuya büyük paralar veririz. Böyle bir para hiçbir kulüpte yok.” şeklinde konuştu.

UĞURCAN’I ELEŞTİRENLER SPOR YORUMCUSU DEĞİL

EURO 2020’de Türkiye’nin İtalya’ya 3-0 yenildiği maç sonrasında bazı çevrelerin Uğurcan Çakır’ı hedef alması ile ilgili soruya yanıt veren Ağaoğlu  “Uğurcan Çakır konusunda eleştirenlerin sayısı fazla değil. Diğer taraftan o insanlar spor yorumcusu falan da değil. Farklı sıfatlarda bulabilirim onlara. Ama ne diyelim ki Trabzonspor başkanıyım o nedenle müsaade etmiyor kullanmama. Amaçları farklı, yapılar farklı, beklentileri farklı. Bunlar asla futbolun ilerlemesi Milli takımın farklı noktaya gelmesi gibi hedefleri olan insanlar değiller. Bunların sayısı 3-5’i geçmiyor. Ama bunların algısıyla hareket eden futbol sevdalıları var onları tenzih ediyorum. Benim gözünde hiçbir değeri olmayanların Uğurcan’ın futbol yeteneğini kapasitesini anlayabilmeleri için dünyaya yeniden gelmeleri lazım. Önlerindeki süre buna yetmez, gidip tekrar gelmeleri lazım kendilerini yetiştirip öyle bakmaları lazım.” dedi.

YERLİ OYUNCU İÇİN AVCI ÇALIŞIYOR
Son olarak transfer çalışmalarında teknik direktör Abdullah Avcı’nın çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Ağaoğlu  “Yerli futbolcu ile ilgili politikayı hoca belirliyor. Bize sadece isimler geliyor. Finansal şartlar içerisinde değerlendirip 3-4 isim üzerinden gidip 1’ini bitiriyoruz. 2 oyuncu da da sona geldiğimizde hocaya sorup birini bitiriyoruz. Hocanın ve ekibinin çok yoğun çalışması var yerli oyuncularla ilgili.” İfadelerini kullandı.

Trabzonspor Divan Kurulu Toplantısının tamamını izlemek için tıklayınTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Ts42 2 ay önce
Doğru bu adam işi biliyor azıcık canlandık ya bize yaramaz...6-7 yediğimiz günlere dönmeliyiz...Sonuna kadar destek..Var ol Ağaoğlu...
Erdem 2 ay önce
Uğurcanı eleştirmiyorlar, karalıyorlar, ayağı kaysa da kaleye Altay geçse dertleri, Uğurcan en büyük kaleci olma yolunda, onun için en ufak hata onun kalibresi için büyük hata olarak kabul görüyor, bu bile onun için iyi yolda olduğunu gösterir. Fakat Uğurcan kardeşim artık eksik noktaların belli bu konuların üzerine de gitmelisin. Bu arada Uğurcan, Karius olur diye bir ümit bekleyenler bekleyin bakalım...
Erdem 2 ay önce
Bu sezon hem Avcının hem de Ağaoğlunun performansını tabi ki göreceğiz. Türkiye Kupası almadan ligi 4. bitirirse bu sezon bu takım bunda ben herhangi bir başarı görmem fakat Süperlig de 2. lik veya şampiyonluk tabi ki güzel bir başarıdır. Bu arada Avcı ve Ağaoğlu, Ünal olayı gibi sezon ortası birbirlerine düşmezlerse, kadro korunursa, oyuncularda işin ucundan tutarsa 3 kupa hedefi olabilir ama bunun için çok gayret edilmelidir. Şampiyon olmak için sadece iyi kadro olması yetmez, iyi futbol, iyi taktik ve istek de lazım.
Ahmet Can 2 ay önce
O Şerefsizlerin tek derdi Uğurcan in ayağını kaydırıp Altayi kaleye geçirmek. Gürcan bilgiç gibi karaktersiz satılık kalemler
HASAN55 2 ay önce
Halen daha başkanı acımasızca eleştirenlerin ya niyeti bozuktur ya da kulüp yönetiminden anlamıyordur.Kulüp yönetmek transfer yapıp taraftarı heyecana getirmekten ibaret değildir.Doğru yönetilen kulüp,bir şekilde eninde sonunda başarıya ulaşacaktır.
ALİ Özkaya 2 ay önce
Merhaba Orta saha ve Hücum oyuncularımız sanki geziyorlar,İtalya Hollanda İngiltere gibi 90 dakika mücadele etmek gerekiyor Türk milli takımında uğurcan ne yapsınOnun için iyi düşünmek gerekiyor bu konuda tarafsız olarak düşünmek gerekiyor ayrıca Ukrayna milli takımı Kalecisi de üç Gol yedi fakat İyi bir kaleci takım oyunu olmayınca onlar ne yapsın saygılar sunuyorum Ali Özkaya
FURKAN 2 ay önce
LAFA BAK FUTBOLCUYU BİZE VERİN PARLATALIM. HİÇBİR OYUNCU BU SÖZÜN ÜZERİNE GELMEK İSTEMEZ. SEN NASIL BU KULÜBE BAŞKAN OLMUŞSUN HAYRET EDİYORUM. ÜNAL KARAMAN'IN PARLATTIĞI ADAMLARI KONUŞUP KONUŞUP DURUYORSUN. BU GİDİŞLE KULÜBÜ DAHA DA AŞAĞILARA ÇEKECEKSİN HER ANLAMDA. TRABZONSPOR'UN BAŞKANLIK KOLTUĞUNA YAKIŞMIYORSUN!
? 2 ay önce
ne akıllısın yaw....buyur gel başkan ol madem kafan bu kadar çalışıyor......ahmet ağaoğlunun tırnağı olabilirmisin acaba ?????

Gelişmelerden Haberdar Olun

@