Ağaoğlu: TFF'nin kararında perdelenen bir detay var!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu flaş açıklamalarda bulundu

Haber61 Spor Servisi

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu 4-1 kazanılan Altay maçı sonrasında Haber61'in sorularını yanıtladı.

Ağaoğlu şöyle konuştu;

Bu maçın önemli tarafı 1.lig ya da 2.lig takımı farketmiyor. Geçen yıl ümraniyeye elendiğimizi unutmayalım. Tüm rakiplere karşı aynı saygı ve ciddiyetle mücadele etme zorunluluğumuz var.

YOL KAZASI

Denizli maçına yol kazası da denilebilir, önüne gelen çok önemli bir fırsatı kaçırma da denebilir. Kazansak, diğer takımlarla aradaki farkı ciddi oranda açacaktık, moralli olarak Konya’ya gidecektik, belki çok moralli şekilde ilk yarıyı bitirecektik. Şimdi 3 puanı almak için çok daha çalışmak efor sarfetmek zorundayız. Bu olmayacak bir şey değil. Yanlış olan şu; daha henüz zirvenin içindeyken, zirveden kopmuş, yarıştan kopmuş intibası yaratmak veya umutsuzluk içine düşmek ki bu bu coğrafyanın insanlarının yapısında olmayan bir şey.

KARAMAN'A DESTEK

Bir buçuk yıl oldu hala öğretemedik insanlara. Bir maç kaybedip bir maç kazanmayla herşeyin kaybedilip kazanılmadığını, sonuçlardan doğan sıkıntılardan dolayı hocanın tartışılmadığı, konuşulmamasının olduğu yönetim şeklini anlatamamışız bu da benim hatam.

TRANSFERLERİ KAP'TAN ÖĞRENİRİZ

Trabzonspor transfer yaptığında, hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören bir şirket, KAP’a açıklama yapıyor. Bu açıklama yapıldığında öğreniriz.

GELDİĞİMİZDEN BERİ EN KÖTÜ FUTBOLDU

Hocanın futbolcularla ne konuştuğunu bilmiyorum. Saha içerisinde tanınmayacak bir takım vardı. Yönetime geldiğimizden bugüne en kötü futbolu Denizli maçında gördük. Bu futbolun içerisinde olan şeyler ama canımızı sıktı tabi ki. İki sene üzerine maçtan iki saat sonra dudağım uçukladı, demek ki maçtandı.

PERDELENMEK İSTENEN DETAY

TFF ile ilgili bir şey oldu bugün. Yüzde 10’u kabul etmeyen kulüpler oldu. Ama orada kimse farkında değil bir şey perdelendi. O da şu; 30 haziran’da bu talimat yürürlüğe girerken borçlanma faiz oranı yüzde 32 olarak belirlenmişti. Böyle olmaması için çok çaba harcadık, çünkü gerçek rakamlar bunun 10 puan altında. Lisans kurulu "hayır 32 olacak” dedi Bir talimatı koyduğunuzda artık o talimat yürürlülüktedir demektir. Biz o talimatı ciddiye aldık ve bunu her fırsatta beyan ettik. Şimdi geldiğimiz noktada harcama limitinin yüzde 40'a çıkarılmasını bazı kulüpler istemedi, eski hali uygulansın istedi. Peki borçlanma faiz oranından ne haber? Çünkü asıl fark orada. Borcunuz ne kadar fazlaysa size o kadar büyük bir avantaj sağlıyor. Borçlanma faiz oranını 32’den yüzde 13’e çekerseniz, örneğin Trabzonspor’un banka borcu 700 Milyon Lira civarında, Trabzonspor’a 700 Milyon gibi bir limit açılıyor. Lisans talimatı tam bir arap saçına döndü. Bizim itirazımız hala geçerli. Tezimiz şu, bu talimat 30 Haziran'da nasıl uygulamaya girdiyse sezon sonuna kadar da aynı şekilde devam etmelidir.  Aksi takdirdirde adil, güvenil olmaktan uzaklaşır, haksız rekabetin önünü açar, kurallara uyan değil uymayanları ödüllendirir bu da hiç hoş olmaz. 

TRANSFER BÜTÇESİ NE KADAR?

Bizim transfer bütçemiz 5-6 Milyon Lira civarındaydı. Bunun ötesinde transfer ihtiyacı olursa gayet basit kadrodan tasarrufa gideceksiniz. Ya da içeriye gelir arttırıcı bazı tasarruflara girmek zorundasınız. Artık bunu sponsor bazında veya ürüns atışıyla olabilir.
Gelen teklifler var, özellikle ürettiğimiz futbolcularla ilgili. 2-3 futbolcuya teklif var

NOVAK VE SOSA'DA SON DURUM

Novak ve Sosa konusunda menajerleriyle görüşmeler sürüyor. Futbolcularla bir sorun yok. Belirlemiş olduğumuz bütçelerle arada çok fark yok. Menajerlerin bir takım talepleri var onları aşmaya çalışıyoruz. 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 09:41
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÖKTÜRK KAAN
GÖKTÜRK KAAN - 4 ay Önce

Ayıp yahu daha 2 yıl önce önüne gelen takıma yeniliyordunuz millet statlarda kümeye diye tezahurat yapıyordu herkesle küs kavgalıydınız neredeyse kulübe kayyum atanacaktı birde eski başkanlardan bri ANAHTARI AYAĞIMA getirecekler dediğinde bu altta çok bilmiş ts taraftarı ses çıkarmıyordu hep siz bilirsiniz klube 5 krş faydanız olmaz çıkar burda şuanda TÜRKİYEDE en iyi oynayan 3 takımdan bri olan takımı gömmeye kalkarsınız bu kafayla bu taraftar gurubuyla sittin sene başarı gelmez

ne anlamı var söylediklerinin
ne anlamı var söylediklerinin @GÖKTÜRK KAAN - 4 ay Önce

yani diyorsun ki göktür size ölüm gösterdik sıtmaya neden razı olmuyorsun. o örnekler doğru mu ki şükredelim, bizi o duruma düşürenler ile o durumdan çıkaranların aynı kökenden geldiğini düşündürdü bu dediklerin. demek ki aynı terane devam ediyor. ölümü göster sıtmaya razı ol. yok aga biz türküz ya istiklal ya ölüm anladın mı birader.

Serdar
Serdar @GÖKTÜRK KAAN - 4 ay Önce

Bu yönetim becerisi değil, sponsorları kim buldu,buna bakın,ayrıca banka kredileri yapılandırıldı,bunu kim yapt,yönetim takımı bozdu,roda yusuf satıldı, abdus sakatlandı,bu kadar küçüklük kompleksi iyi değil

Attila
Attila @GÖKTÜRK KAAN - 4 ay Önce

Merhaba,ben avrupa hun imparatoru atilla,ünal ve ağaoğlu taraftarı ahmak yerine koyuyor,başkan 8 ekşi 2 kaç eder,sezon basında bu işlemi yapamamıştın, kulübün bir numaralı sorunu yönetim sonra unaldir,körler sağırlar birbirini ağırlar

Galip
Galip - 4 ay Önce

Bu kafa ile sen Ünal’ı geçersin.Bir maç kazanmak kaybetmek miş.Kaç maç oldu lig başlayalı kaybedilen puanlar.Bir maç mı?Oyun gören var mı sahada.Futbolcularda bi gelişme gören var mı?Tamamen yedek takımı ile çıkan Altay 15 ten fazla korner kullandı .

?
? @Galip - 4 ay Önce

çok nankörsünüz.........

yasar
yasar @Galip - 4 ay Önce

katılıyorum, geçen sene oynanan güzel oyundan eser yok. ayrıca öyle anlaşılıyor ki ünal hoca bu senede önümüzdeki sene de öne geçtiği maçların birçoğun u koruyamayacak.

Serdar
Serdar @Galip - 4 ay Önce

Aynen,ünal ayrılmalı, yerine şota söylentisi var,aman diyorum,adam gibi disiplinli,taktisyen hoca lazım,bu şekil hoca olmayacaksa sizde bırakın gidin o vakit,hoca sorunu 10 yıllık sorunumuz,para veremeyiz diyorsan o zaman sturridge niye alındı

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 4 ay Önce

Ağaoğlu üslubuna dikkat et neyi öğretemedin? Senin öğrenmen gereken çok şey var. Çocukların varsa onlara öğret! Taraftara hiçbir şey öğretemezsin öğretmeye de gücün yetmez...

Soners
Soners @DuRsUnTeMeL - 4 ay Önce

Boş konuşmayın. Bu kafayla zaten bir şey öğrenebileceğini sanmıyorum

Odun
Odun - 4 ay Önce

Belli ki kafalarınız aynı Ünal efendi ile.İkiniz beraber gideceksiniz anlaşılan

ALİ KARACA
ALİ KARACA - 4 ay Önce

NOVAK VE SOSADA sorun var gibi DURUYOR. Denizli maçında Sosanın oynamamasının ardında yatan bir neden var, Sturridgenin aldığı paralar ve imkanlarla ilgili Sosanın rahatsızlığı olduğu söylentileri var bunun bir çözümü bulunmalı yoksa Onur ve Burak'ın zamanındaki duruma düşmeyelim.

61
61 - 4 ay Önce

baskan bos konusma zekanla acıklama yap yol kazası 1kez olur 10defa olmaz

Mustafa SÖYLEMEZ
Mustafa SÖYLEMEZ - 4 ay Önce

Sayın başkanım çok iyi bir ekonomist çok naif Bi yönetici olabilirsiniz ama bu kadar insanın göremediği neyi görmüş olabilirsiniz acaba hoca da???
Tamam yenilgiden sonra gönderme kalan 2 maçı kazansın takım lig arası şu takıma gerçekten Bi hoca ile yola devam edelim.
Şu Altay maçında bile ömür tüketti
Nedir bu Sturidge ile alıp veremediği hocanın
Adam zaten koşmuyor sahada ama gerçekten çok ama çok tehlikeli ve etkili Bi adam 15 20 dk daha dursa sahada nolacak yani maç zaten 4 0

Özgür ata
Özgür ata - 4 ay Önce

Ya bir an önce iyi bir hoca bul ya da şampiyon olma ihtimalini unut


SIRADAKİ HABER