banner556

Ağaoğlu'nun sözlerine eleştiri: Samimi bulmuyorum

Trabzonspor eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu açıklamalarda bulundu

Trabzonspor 24.11.2020, 12:08 24.11.2020, 12:15
Ağaoğlu'nun sözlerine eleştiri: Samimi bulmuyorum

Trabzonspor’un eski asbaşkanlarından Hayrettin Hacısalihoğlu, Türk futbolu ve bordo-mavililerin gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Mevcut şartlarda liglerin tatil edilmesi gerektiğini söyleyen Hacısalihoğlu, ekonomik nedenler ve sosyal hayatın devamı için devam kararı alındığını belirtti. Trabzonspor’un eski yöneticisi hükmen yenilgi kararını destekleyenleri samimi bulmadığını anlatırken, Abdullah Avcı’nın başarılı olup olamayacağı konusunda da fikrini açıkladı.

 Hayrettin Hacısalihoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

“Trabzon’a uyum sağlayamazsa Avcı’nın ömrü kısa olur”
Hacısalihoğlu, “Abdullah Avcı’nın başarılı olup olmaması bana göre Trabzon’da ve Trabzonspor’a uyum sağlamasına bağlı. Ne derece uyum sağlayacağına bağlı. Trabzon farklı bir şehirdir. Uyum sağlayamayan bir teknik adam başarılı olamaz. Olsa da değerlendirmeye alınmaz. Birçok iyi yabancı hocalar da geldi. Ama şehir ve Trabzon futbol mantığıyla uyum sağlayamadı ve kısa sürede gitti. Abdullah Avcı’nın Trabzonspor’u mutlu etmesini başarılı olmasını diliyorum. “Çok işime karışıldı, bu şehirde herkes antrenör. Böyle bir şehirde teknik adamlık çok zor” gibi sitemlerle karşılaşmayız umarım. Trabzon’daki gerçeklere uyum sağlamak gerek” ifadelerini kullandı.

“Normalde liglerin tatil edilmesi lazım”
Türkiye
Futbol Federasyonu’nun sıkıştırılmış takvim sebebiyle sorunlar yaşayacağını belirten Hacısalihoğlu, normalde liglerin tatil edilmesi gerektiğini belirterek, “Çok sıkıştırılmış bir lig takvimi var. Bitiş süresi ve oynanacak haftalar belli. Ertelenen maçlar var. Koronavirüs sebebiyle yeni ertelenecek maçlar da olabilir. Her gün maç oynamak zorunda kalacak takımlar. Sıkıştırılmış sezon. Bu şartlarda normalde futbol oynanmaması ve liglerin tatil edilmesi lazım. İnsanların hayata bağlılığını yok etmemek istiyorlar. Bunu anlayışla karşılıyorum. Olağanüstü bir dönem yaşıyoruz. Bu sezonu böyle tamamlayalım ve sosyal hayata katkı sağlayalım görüşünü göz önünde bulundurmak gerek.” dedi.

hayrettin hacısalihoğlu

Hükmen yenilgi tartışmalarıyla ilgili tepkisi
Hayrettin Hacısalihoğlu, başkan Ahmet Ağaoğlu'nun koronavirüs sebebiyle maçlara çıkamayacak takımların hükmen mağlup sayılmasına destek vermesine tepki gösterirken, "Hükmen yenilgi bizim için önemli değil sözleri bana samimi gelmiyor. Hükmen yenilgiyi destekleyenler, daha sonra değişmesi için uğraş verir diye düşünüyorum" diye konuştu.

Ağaoğlu 'olabilir' demişti
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bir takımda fazla sayıda testin pozitif çıkması halinde maçın ertelenmesi yerine verilmesi muhtemel hükmen mağlubiyet kararıyla ilgili olarak, "Doğrudur olabilir. Çünkü virüse karşı ben olağanüstü çaba sarf ediyorsam ki, bazen çabayı sarf edersiniz yine olur. Ben virüsten dolayı ertelenen bir maçı Şubat ayından sonra oynamak istemem. Çünkü zaten yoğun bir fikstür olacak. Bu bana ve diğer benim konumumdaki takımlara haksızlık olur. Eğer böyle bir uygulama yapılacaksa kurallarının çok iyi koyulması lazım. Testler konusunda hala bir standart söz konusu değil. Her kulüp farklı farklı yerlerde yaptırıyor testlerini. Bunun standardını koymamız lazım, Süper Lig’de mücadele eden kulüpler, ‘Şu kurumda testlerini yaptırmak zorundadır, onun dışındakiler kabul edilmemeli’ denilmeli. Bu test maliyetleri de kulüplerin sırtında çok büyük bir yük. Geliri fazla olan kulüpler bunu bir şekilde karşılıyor ama ikinci lig kulüplerinin test için harcamış oldukları para bir yıl içerisinde elde ettikleri gelirden daha fazla. Buna da bir çözüm bulunması lazım” ifadelerini kullanmıştı.

Radyospor

Yorumlar (15)
yasar 2 ay önce
trabzonspor önce Hacısalioğlu gibi kişilerden kurtulmalı
Zafer 2 ay önce
UYANIN ARTIK!! Biraz duzeldigimizde istanbul medyasi bi trabzonspor sevdalisi gözukup sadece kendini seven kendi çikarini duşunen birini saldi yine sahaya...Bi gaza geliyorsunuz burada herkez futbolu biliyor diye turkiyede futbolu bilmeyen varmı veriyorlar gazı tv dekiler herkez ahkam kesiyor hocaya karışıyor fb gs bjk taraftarı bilmiyor mu ama karışan varmı bizde biraz başarı ümidi oldumu bunun gibi sadece kendi egosunu kendini düşünen bi adamı konusturuyorlar
Fatih sağlam 2 ay önce
Ağaoğlu son günlerde saçmalayıp duruyor.Avcı hariç
Ahmet Priştina 2 ay önce
Azıcık medeni cesaretin varsa, şu borcun altına imzanı at ve Başkanlığa aday ol... Samimi başkan nasıl olunur hepimizi göster; hani malum derler; anlatmaktan daha iyisi göstermektir.
Kemal SAKA 2 ay önce
Samimiyet endeksinde en son sıraya yerleştirdiğim Bay Ahkam, raconunu kesti. Şenol Güneş'in sonraki başkan olması için gizli senaryosu ve tertibi olanların Trabzonspor üzerinden şahsi beklenti ve hesaplarını lafı oraya buraya dolandırarak hizip oluştururken sobelenmediklerini sanmaları ne kadarda büyük bir aymazlık. İçtenlikle çıkıp, Şenol Hoca başkan adayımdır dediğin gün seni samimiyet endeksinde %1 puan yukarı çekeceğim. O güne kadar, notun % 0 bilesin. Dilinin altındaki bakla umuma aşikar olmadan evvel birilerine görünür kılındı, takke düşmeden kel göründü...
fatih 2 ay önce
bu adam yıllardır neden konuşur,bıraksın yakasını trabzonsporun,taraftar olarak kalsın...
artık okumak istemiyoruz
Neczat 2 ay önce
Hayrettin bey bir sus Allah aşkına takım ekonomik olarak ne zaman düzelse sen ve senin gibiler sazan gibi ortaya çıkıb konuluyorsunuz düşün bu takımın yakasında taraftara bu armaya saygınız varsa düşün bu takımın yakasından yeter
ofli 2 ay önce
yazklar olksun sana yazıklar
Aristo 2 ay önce
Senide ğördük ayrettin ağa senide biliyoruz ayrettin ilk fırsatta topukladın ayrettin ne yaptın ne faydan oldu orğanik ayrettin bir sus
Erdem 2 ay önce
Bu sene çok yanlış transferler yapıldı. Borç kapatılıyor diyorsun eğer doğru ise helal sana başkan. Milyon Eurolar harcayıp bu takımı 8. yapan başkanlardan çok daha iyisin. Geçen sene hem 2. olduk, hem kupa aldık hem de borcu azalttık fakat bu sene yanlış transferler olmadı ama. Sadece tek sevindiğim bu yanlış transferlere çok para verip bütçeyi aşmadın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@