banner441

banner518

banner513

Ağaoğlu'ndan sert mesajlar: Bu düzen bozulacak

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor 10.03.2020, 07:40
Ağaoğlu'ndan sert mesajlar: Bu düzen bozulacak

Gaziantep FK-Trabzonspor maçının hakemi Halis Özkahya’nın kararları Türk futbolunun ana gündemi olmaya devam ediyor. 1-1 sona eren mücadelede VAR müdahalesi ile Karadeniz ekibinin golünün iptali, önemli tartışmaları da beraberinde getirdi. Bordo-Mavili kulüp yaptığı yazılı açıklamalarla Merkez Hakem Kurulu’nu doğrudan hedef alırken, Halis Özkahya başta olmak üzere hakem camiası ile ilgili iddiaları da sıraladı. MHK’ya yönelik tepkilerin dozu artarak devam ederken, Başkan Ahmet Ağaoğlu, kamuoyuna sert mesajlar yolladı.

Ağaoğlu, “Derdimiz art niyetli, doğru olmayan hakem hataları değil. Derdimiz bu bozuk düzen” ifadesini kullandı.

‘Hakimiyet kurmaya çalışanlar’ 

Trabzon’un patronunun açıklamaları şöyle: “Gidişat şunu gösteriyor ki, mücadelemiz artarak devam edecek. Bu düzen bozulana kadar ter akıtacağız. Derdimiz adalet arayışı, derdimiz Türk futbolu. Bütün bu olumsuzluklar ve hatalara, ‘eğitimsizlik, yetersizlik’ gibi yakıştırmalar yapılıyor ve bu görüş destekleniyorsa, biz bunu kabul etmiyoruz. Eğitimsizliğe neden olanlar, yetkili olanlar, orada hakimiyet kurmaya çalışanlar kimse onlarla mücadelemiz sürecek. Büyük Trabzonspor camiası bir hakemi, bir kişiyi hedef almaz. Trabzonspor, bozuk düzenden beslenenlerle ve bu düzenin devam etmesini isteyenlerle mücadele eder.”

‘Bundan sonraki her hafta’ 

“Adalet arayan, Türk futbolunu yukarı çekmek isteyen kim varsa, bugün gelinen noktanın sorumlularının bu sistemin içinde kalmasına razı olmamalı. Öyle bir düzen ki bu bahsettiğimiz, 4 kuşaktır hakemlik yapanları besliyor! Tam 4 kuşaktır hakemlik yapan aileler var bu ülkede. Osmanlı’da bile hanedanlık 3 kuşak sürdü. Her türlü kirli oyuna, adaletsizliğe rağmen şampiyonluğa inanıyoruz. Şampiyon olursak Trabzonspor camiası olarak birlikte olacağız. Ben taraftarı olmadan şampiyon olan bir kulüp hatırlamıyorum. 41 bin seyirciye değil, 41 bin taraftara ihtiyacımız var Akyazı’da. O hafta bu hafta. Bundan sonraki her hafta, sonunda da o sene bu sene...”

Fanatik


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (23)
başkan topçular ile tek tek konuş 3 ay önce
hüseyin hoca takımı motive edemiyor iş sana kaldı çağır kaptanları tek tek konuş sosa uğurcan mikel vakame novak, çağır yanına liderliğini göster yoksa bu ruhsuzlukla 1. lik çok zor
Mantıklı 3 ay önce
Bizim taraftar maalesef dilsiz taraftar. Sinema, Tiyatro ve Operada daha çok ses çıkıyor! Hiç kusura bakmayın. Aklıma, “Şabanlar bakar trene”cümlesi geliyor. O yüzden büyük BAŞKAN, “ben seyirci değil taraftar istiyorum” diyor. Haklı hemde çok haklı.
yasar 3 ay önce
takım toparlanırsa zor değil, ayrıca başkanın sesini yükseltmesi çok doğru, hakemler bu şekilde etkileniyorlar.
çaykaralı 3 ay önce
helal sana başkan aynen devam arkandayız
Alper 3 ay önce
Doğru söylüyor seyirci değil taraftar takımı iyi destekler isek başakşehir maçı bizim için çerez karşımızda duramazlar
Hakan 3 ay önce
Haklısın başkan, inşAllah başarırsın.
Turgay 3 ay önce
Kısaca başkan diyor ki Biz Trabzon'uz biz bu düzeni bozarız.
yorumcu 3 ay önce
Sayin baskan lutfen artik huseyin hocaya mudahale et.Galatasarayin sivasi ezdigi maci gorduk baskan hepimiz gorduk sende gordun.Bizim kadromuz galatasaray kadar yok mu baskan? Belki bizim kadromuz daha kalitelidir
ama hocamiz yok hocamiz.Galatasarayda Lemina diye bir adam var bizdeki karsiligi obi mikel.besiktasta atiba var bizdeki karsiligi obi mikel.fenerde gustavo var bizdeki karsiligi obi
mikel.yeter baskan yeter aldigi topu en yakin arkadasina veren ,ortasaha yuvarlagini mecbur kalmadikca terketmeyen , rakip ataklarina ceza sahamiza kadar escortluk yapan, hic press yapmayan bu obi mikelin neden oynadigini sor artik hocaya.Seni seviyorum baskan.
Kemal SAKA 3 ay önce
TFF sitesinde 28 şubat bildirisi gibi duran, tarihte ilk defa bir spor kulübünü -ne hikmetse- aradan şeçerek, tehdit ve hedef gösterme içerecek şekilde kişiselleştirmek sureti ile görevini, mevcut bir husumetin "kamoyuna ilan olunur" cümlesi ile ilan eden ve bu ilanın altında imzası bulunan kişi nasıl olurda TS-Başakşehir maçına hakem atayabilir?

Hukuksuzluğun yeni adı mı oldu ÖZERKLİK!? Bu kişi kendi insiyatifi ile istifa bile edemiyor görmüyor musunuz, bunlar nasıl adalet dağıtacak?

Husumetini kamuoyuna ilan ettiği muhatabına yetmiyor bir de hakem seçip gönderiyor...üstelik tembihleyerek.

Normalde TFF de kurullar çalışsa bir iç tetkik ve denetim olur. Hukuk ve Etik Kurulu sadece kulüp başkanlarına hak mahrumiyeti cezası kesecek kurullar değillerdir. Yapı özerk olduğu için bir iç denetimi kendi uhdesinde yapması umulur. Ancak ahbap-çavuş yapılarda görülecek kendi hukuksuzluklarına karşı bigane kalan TFF'nin başta iç Hukuk ve Etik takip süreçlerinin çöktüğünün göstergesidir. TFF de her görevli kafasına göre kulüpleri teneşire yatırıp kişisellik oluşturacak son derece tehlikeli ve toplumun ayarlarını bozacak yollara dahi girmekte beis görmemektedir.

Bu tür başıbozukluklar hukukun işletilmediği yapılarda gözlenir. 28 şubat bildirisini andıran bildirinin derhal(zaten ikinci örneği yok, bundan sonrada her lüzum halinde her kulüp için tekrar tekrar yazamayacağınıza göre) TFF resmi sitesinden kaldırılması ve bu bildirinin doğurduğu sonuçlar dikkate alındığında topyekun Merkez Hakem Kurulu hakkında idari tahkikatın ivedilikle başlatılması hukukun mevcudiyetinin var ve işlediği hissini uyandırması bakımından, acil bir zarurettir. Bu ülkede sadece kulüp idarecilerini suçlamak, TFF'nin kendi devirdiği çamları izahtan varestedir.
arif efendi 3 ay önce
bence duzeni bozan baskanin ta kendisi. iyi giden takimin hocasi neden kovulur anlamiyorum. merak ettigim baska bir konu da su. oynanan oyundan memnun mu?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@