banner536

banner556

Ağaoğlu'ndan Avcı'ya övgü: İyi ki anlaşmışız...

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Takımı değerlendiren Ağaoğlu, teknik direktör Avcı'dan övgüyle bahsetti

Trabzonspor 23.02.2021, 10:33 23.02.2021, 13:00
Ağaoğlu'ndan Avcı'ya övgü: İyi ki anlaşmışız...

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Abdullah Avcı ile yakalanan başarının perde arkasını anlattı ve gelecek hedefini açıkladı... İşte Ağaoğlu'nun röportajı

‘Ben bile tribünde stres yaşıyordum’

Abdullah Avcı geldikten sonra yakalanan müthiş çıkış ve 2021’in lideri olan bir Trabzonspor’la karşı karşıyayız. Neler söylersiniz?

“Abdullah Avcı geldikten sonra takımda dikkat çekici farklılar meydana geldi. İnsanlar hep teknik, taktik veya sonuç kısmına bakıyor ama bana kalırsa en önemli şey, hoca takımı mental olarak toparladı. Geçen sene şampiyonluğu kaybetmiş, lige de kötü başlamış ve travma yaşayan, özgüvenini kaybetmeye yüz tutmuş bir oyuncu topluluğunu kısa sürede zihinsel olarak toparladı Abdullah hoca. Maç kazanabileceklerini, bunu alışkanlık haline getirebileceklerini gösterdi. Açıkçası Trabzonspor, akordu bozuk gitar gibiydi. Telleri değiştirmeden aynı oyuncu topluluğuyla güzel bir akord yaptı. Tecrübesini, bilgisini, birikimini üzerine koyarak aynı oyuncu kadrosuyla takımı devre arasına kadar çok iyi noktaya getirdi hocamız. Hatta bu kadroyla Süper Kupa’yı kazandı. Devamında da Berat, Bakasetas ve Yunus gibi transferler katıldı. Hemen de katkı verdiler. Kilit nokta şu; özgüven aşılamak ve inandırmak. Bu hiç kolay değil. Ben bile 5-6 hafta öncesine kadar tek farkla öndeyken gol yeme stresi yaşıyordum. Eskiden kalan bir hastalık biliyorsun son dakika golleri. Hoca onu ortadan kaldırdı. Dolayısıyla Trabzonspor’un bu noktaya gelmesi tesadüflerle falan açıklanamaz. Hoca gibi hepimiz maç maç bakıyoruz. Puan farkını falan hiç dikkate almıyoruz”  

‘Newton’un büyük yanlışı altyapıydı’

Başakşehir galibiyeti sonrası kaleci Kağan’ın ve diğer genç oyuncuların sahadaki o sevincini görünce neler hissetiniz bir Başkan olarak?

“Deplasmanda kazanmış olmanın getirdiği mutluluk zaten vardı. Ancak gençlerimizin maç sonu o sevincini görünce inanılmaz gurur duydum ve sevindim. Kolay kolay kelimelerle anlatılacak bir şey değil. İşin gerisine gitmek lazım biraz... Newton’un bana kalırsa en büyük yanlışı genç oyuncuları A takım kadrosundan ayırıp, altyapıda idmanlara devam etmelerini istemesiydi. Trabzonspor’un felsefesine ters düşen uygulamaydı. Abdullah Avcı ise geldiğinde yaptığımız ilk konuşmada, sıkışık takvimde altyapıya çok ihtiyacımız olacağını ve kadroyu geniş tutmanın doğruluğunu anlattı. Gelir gelmez hemen 6 oyuncuyu A takıma aldı. Faruk Can var, Hakan Yeşil var, kaleci Kağan var bunların içinde. Fiziksel düşüşler, korona sıkıntısı, sakatlık ve cezalılar anlamında sıkıntı olacağını öngördü hoca. Ve hep gençleri hazır tuttu. Bugün Faruk Can ilk maçında sol bekte sırıtmadıysa, genç Kağan gol yemeden hatta kritik kurtarış yaparak öne çıktıysa burada teknik heyetin öngörüsü ve öncesindeki büyük hazırlığı var. Trabzonspor’un gençlerine güvenen, altyapısına inanan ve bu şehrin felsefesini benimseyen hocaya da her zaman büyük saygı duymak lazım”

Ağaoğlu'ndan Avcı'ya övgü: İyi ki anlaşmışız...

‘Transferde bizi zorladılar ama...’

Devre arasında Bakasetas, Berat ve Yunus Mallı gibi çok önemli 3 transfer yaptınız. Keşke şunu da alsaydık dediğiniz bir transfer var mı?

“Hocamız, izleme ekibiyle birlikte 4-5 net isim tespit etti. Ve ‘bunları alalım’ dedi. 3’ünü aldık. Ancak şunu da ilave etti: “Kulübün finansal imkanları elverirse alalım. Olmadı, alamazsak sıkıntı yok. Ben elimdeki kadroyla da giderim” Abdullah Avcı’nın kendisine ve kadrosuna güvenidir bu. Açıkçası hoca böyle deyince biz de çok uğraştık. Onu mutlu etmek istedik. Yunus’un Almanya’da kazandığı ücretin çok daha azına bize gelmesi, direkt hocanın çabasıyla olmuştur. Hem Berat hem de Bakasetas’ın transferinde Murat Cavcav ve Hasan Çavuşoğlu başkanlar kolaylık gösterdiler. İki oyuncu da Trabzon’da oynama isteklerini net şekilde belli ettiler. Transfer sıkışmadı mı sıkıştı. Diğer kulüpler tarafından zorlandık. Ancak bitirdik. Üçünün de söylediği bir şey var: “Hiç yabancılık çekmedik. Trabzonspor’da müthiş karşılandık ve gerçek bir aileye katıldık.” Hiçbirini diğerinden ayırt etmedik. Rakam konusunda da öyle. Takım için denge önemli. Uçuk kaçık rakamlarla takıma adam sokarsanız, hem futbolcu grubunun hem hocanın dengesi bozulur. Gündeme gelen diğer 2-3 oyuncunun ya bonservis rakamları çok yüksekti ya da maaş talepleri... Zaten politikamıza uymuyordu ve keşke demiyorum, ‘iyi ki almadık’ diyorum. İmza töreninde de söyledim; Yunus hariç önemli rakamlar ödedik bonservise. Ancak bu oyuncular, o rakamlardan değerli. Beni rahatlatan en önemli şey de biz bu bonservisleri iki Türk kulübüne verdik ve para Türk futbol endüstrisinde kaldı” 

‘En iyi stoper ikilisi bizde’

Sezon başındaki bazı transferlerle ilgili eleştirildiniz. Ancak gelinen noktada Djaniny’nin, Flavio’nun, Marlon’un performansı ortada. Ne düşünüyorsunuz? 

“Djaniny için devre arasının son günlerde çok ciddi rakamlar geldi. Ancak önümüzde zaman yok, yerine koyacak adam yok. Hocanın da oluşturduğu sistem var. Tuttuk. Djaniny bize Suudi Arabistan’dan geldi. Bonservis ödemedik. Yeteneğini, potansiyelini zaten biliyorduk. Ancak toparlanma sürecinin olacağını da biliyorduk. Zayıf bir ligden gelmesi ve zor iklime göre yapılan idmanlardan dolayı düşüş olacaktı. Sonrasında açığı kapattı ve takıma verimi ortada. Flavio geldi, 3 maç 2 kırmızı kart. Ve haksız kartlar. Ben nasıl bir lige geldim dedi çocuk, aynı şekilde Marlon öyle. Edgar’ın da sezon başlamadan uyum sorunu vardı. Ancak şu an ligin en iyi iki stoperi bizde: Vitor Hugo ve Edgar. Baker’ın katkıları var... Kısacası hoca dokunuşu hepsini ön plana çıkardı. Dediğim gibi doğru akordu yaptı hoca. Hatalarımız yok mu elbette oluyor. Ama niyetimizin her zaman belli olduğunu düşünüyorum.”

‘İyi ki Abdullah hoca..’

Rıza Çalımbay, Ünal Karaman, Hüseyin Çimşir, Eddie Newton ve şimdi Abdullah Avcı... “Keşke en başında Abdullah hocayla başlasaydık” veya “Doğru zamanda geldi” diyor musunuz?

“Doğru zamanda mı bilemem ama hoca doğru yerde. Kendisi de söyledi, ‘Trabzonspor’un da benim de Türk futbolundan alacağımız var” diye. Açıkçası bu güvene, bu birikime, bu bilgiye sahip Abdullah Avcı gibi bir hocanın kariyerinde şampiyonluk olmaması zaten dünya genelinde sık rastlanır bir şey değil. Geçmişteki hocaların biza katkıları var. Bu yadsınamaz. Keşke demek tarzım değil. Keşkelerin üzerinden hiç gitmedim hayatımda. Çünkü geçmişi revize etmek mümkün değil. Değiştiremediğin şeyin de kimseye faydası yok. Şunu diyorum, iyi ki böyle bir hocamız var, iyi ki anlaşmışız. İyi ki böyle bir oyuncu grubumuz var. İyi ki Trabzon’da doğmuşum ve Trabzonsporluyum. Her zaman hatalar olmuştur, olacaktır. Bizim görevimiz iyi niyetli şekilde, en iyisini yapmaya çalışmak. Yöneticinin görevi sıkıntılı periyotta yanlışı çözmek. Yönetici arkadaşlarımla da hep şunu konuştuk: “Ekonomik ve sportif anlamda her şey doğru gitse, sürekli kupalar kazanılsa bize zaten ihtiyaç yok”  

‘Zamanı gelince kasketi takacağım’

Abdullah hocanın, Trabzonspor’un efsanelerinden esinlenerek başlattığı bir kasket modası var. Siz ne zaman kasketi takacaksınız?

“Kasketi düşünen, gündeme getiren hocadır. Abdullah Avcı kesinlikle klasik bir hoca modeli değil. Her şeyi derinlemesine düşünür ama duygularıyla hareket eder. Trabzon insanının hassas noktalarını bilen, onların duygularından anlayan bir hocadır. Çok iyi teknik direktör veya çok yetenekli hoca olursunuz ama sertsinizdir, yüzünüz gülmez. Ama Abdullah Avcı farklı. Karadeniz insanının hassassiyetini, beklentisini, duygularını çok iyi okuyor hocamız. Bu da pozitif olarak yansıyor. Ben de kasketi takacağım ama zamanı söyleyemem” 

‘Trabzon evinde daima avantajlıdır’

Göreve geldiğinizden beri Trabzonspor hep yarışta ve 2021’deki müthiş çıkışın ardından yine şampiyonluk konuşulmaya başlandı. Hafta sonu Fenerbahçe maçı var. Neler söylersiniz?

“Fenerbahçe maçının bizim için diğer maçlardan bir farkı yok. Trabzonspor her zaman sahaya kazanmak için çıkar ve evinde de her zaman avantajlı taraftır. Daha önce nasıl hazırlandıysak, öyle hazırlanacağız. Futbolun aktörleri teknik adamlar ve futbolculardır. Trabzonspor’un hocası da oyuncuları da sahada konuşuyor zaten. Biz de yönetim olarak ödemeleri zamanında hatta bazen zamanından önce yaparak uygun ortamı oluşturmaya çalışıyoruz. Buna hep dikkat ettik. Diğer konuya gelirsek... Yönetimler gelir geçer. Biz bugün varız, yarın yokuz. İstikrar önemlidir. İnandığınız, güvendiğiniz bir hoca ve teknik heyetle sonuna kadar gitmeniz gerekir. Belki bir zıplarsınız tavana değemezsiniz, ikincide denersiniz olmaz ama bir gün zıplarsınız, tavanı deler öbür tarafa geçersiniz. Şampiyonluk ne zaman gelir belli olmaz. Ama Trabzonspor hep o yarışın içinde olur ve bunu sürdürür. Bir gün ise o tavanı deler, ötesine de gider. Gitmemesi için hiç bir neden yok”

‘Sezon sonu için hazırlığımız var’

..Ve taraftarın her zaman merak ettiği transfer konusu. Abdullah Avcı hep planlı giden bir hoca. Yaz transferi için de şimdiden planlamalara başladınız mı?

“İzleme komitesindeki İhsan Derelioğu hocamız ve Abdullah Avcı sürekli olarak değerlendirmeler yapıyorlar. Hep iletişim halindeler. Havuzumuzdaki isimleri takip ediyorlar. Neticesinde bize rapor gelince de yönetim olarak çalışmayı başlatacağız. Şunu söyleyebilirim; sezon sonu için Trabzonspor’un gündeminde 1-2 isim var. İhsan hoca Abdullah hoca gayet uyumlu çalışıyorlar ve geleceğe dair ciddi bir hazırlık içindeyiz”

FanatikTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (28)
Fatih sağlam 3 ay önce
Biz taraftarlar baskı yapmasaydık sefil Newton zor giderdi
KALYONCU 3 ay önce
Başkan az bi hatanı itiraf et hata yaptım desene mübarek Newton konusunda bilmiyormuş hikaye anlatma
Redingot 3 ay önce
Yavvv siz baskı yapcaksınız , seneye de Abdullah Avcı gidecek .. bugünleri unutacaksınız bu yıl Abdullah Avcıya da söveceksiniz çünkü türkiye sadece futbol oynamak yetmez
BLUEB 3 ay önce
geçen yıl takıma stoper almayarak takımı hüseyine newtona emanet ederek şampiyonluğu kaçırdınız bu sene takıma santrafor almayarak bek almayarak yine hatta ettiniz üstelik lige newtonla başlamakta var tüm bunlara rağmen umarım şans yanımızda olur ve bu sezon başarılı olabiliriz başarılarınızı anlatırken keşke diabete ye ödenenleri plaza başarısızlığını ve diğer çöplerdende bahsedebilseniz, o zaman bunlardan ders alabilir ileriye gidebilirsiniz
Zinbon 3 ay önce
:) 2011 yılındaki forvetin TS tarihinde bir sezonda en fazla gol tan adam ... o sezon TS tarihinde en fazla gol atılan sezon ... nasıl oluyor o iş :))) şike yapmadı mı fener o sezon tam 17 maçın 16 tanesini haklarıyla mı aldılar :))) fenerli misin ? Kumpas mı ? Serdarcığım
BLUEB 3 ay önce
stoper yoktu yorumuma obi mikelden sorlothtan bahseden arkadaş süper yorumlamış takımı hüseyine yetmedi newtona emanet ettiler elimizle şampiyonluğu hediye ettik tepki verilmese belki newtonla yada bilmeyen biriyle küme düşmemeye oynuyorduk önemli olan ders çıkarabilmek yaptığın hataları tekrarlamamak
serdar 3 ay önce
1996'da kalecimiz eksikti, orta sahamız eksikti. 2011'de golcümüz eksikti aldın mı cevabını zinbon
Zinbon 3 ay önce
Yok stoper almadın onu almadın bunu almadın la geçen sene obi mikel vardı sturridge vardı sörloth sosa vardı ... ne şükürsüz adamsınız ... 5 yaşında çocuk gibi şeker almadın , atari almadın , bana niye gaga almadın :) la ilahe illellah 2011 senesinde neyimiz eksikti şampiyon olamadık yada 1996’da neyimiz eksikti şampiyon olamadık hadi değiştiremeyeceğimiz geçmişi konuşalım cevap bekliyorum
çakır 3 ay önce
newton baştan aşağı yanlıştı
Trabzonlu Genç#Destek Zamanı 3 ay önce
Peki ben size bir soru soruyum başkanım.Neden Tamer Tuna'yı takımın başına getirmeye çalıştınız?Hem Faruk Can Başakşehir maçı vasat oynadı.Fener'deki en tehlikeli oyuncu da onun kanadında (Osayi-Samuel) eğer böyle oynarsa Osayi onu çiğ çiğ yer ve kanadı otoban yapar.Heyecenıba bağlıyorum ilk maçını ama ikinci maç soğukkanlı ve hareketli oynamalı.İnşALLAH Osayi'yi Hugo ile kilitler.Serkan'da Edgar ile beraber Boupendza'yı kilitlemişti.
Trabzonlu Genç#Destek Zamanı 3 ay önce
Tamam abi sen dedin ya ben lisans almak için hemen başvuru yapıyorum :-)
Fes 3 ay önce
Fıstık sen spor bilimlerinde okusana ntrenör ol ... yada Kaliteli Futbol Eğitimi isimli bir tweeter hesabı var onu takip et
Gazi 3 ay önce
Bişeyler iyi gitmeye başladı başkan yine her gördüğü kameraya konuşma huyuna geri döndü. Yav başkan sen sus bırak biraz da sahadaki futbolcular konuşsun. İşler kötü gittiğinde çıkıp konuşursun hesap verirsin iyi gittiğinde hava herkes atar zaten
Trabzonlu Genç#Destek Zamanı 3 ay önce
Haklısın ağabey ama az sonra linç yiyeceksin dikkatli ol :-)
Cellat 3 ay önce
Sayın başkanım size saygımız sonsuz, ancak size kalsa avcıyı takımın başına getirmeyecektiniz, Allah razı olsun sizin yönetimdeki arkaşlarınızdan, onlar istedi avcıyı, size kalsa Tamer tuna gelirdi kümeye oynardık,
TS 3 ay önce
Başkan , ünal hoca ile devam edecektin vs doğru yanlış geçti gittii..Fakat avcı ile anlaşman çok doğru karar oldu , avcı ts un fergusonu olarak görev de olmalı samimiyetle ts başarısı için uğraşan bilinçli td , ülkede karbonat erol gibiler şampiyon td olması saçma oluyor....Avcı şampiyonluk apoleti almak için ts da olduğunun farkında artık bu sezon veya gelecek sezon Eğer tff mhk şike şaibe ye ara verirse , şampiyonluk ts a gelecektir...
yanlış 3 ay önce
başkan yollarını ayırmadı. ünal bey bastı gitti asabi asabi. sen başkana racon kesemezsin. özür dilemiştir zaten sonrasında.
Erdem 3 ay önce
Güzel işler yapıldı fakat skor yorumcuları için bunlar önem teşkil etmiyor. Onlar 3 puan varsa övgü yoksa yerin dibine sokalım mantığı. Bu futbol anlayışı ile devam edilmeli, yaşlı eski yıldızlar gibi 3 milyon Euro yıllık ücreti ve Trabzon kentini beğenmeyen adamlar yerine Berat gibi veya Basetas gibi adamları alıp en az 3 sezon oynatmak en mantıklısı. 3 sezon sonra giderse de verdiğinden de çok kazanırsın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık
banner547
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 38 81
2. Fenerbahçe 38 79
3. Galatasaray 38 78
4. Trabzonspor 38 67
5. Hatayspor 38 60
6. Sivasspor 38 59
7. Alanyaspor 38 57
8. Gaziantep FK 38 55
9. Karagümrük 38 54
10. Göztepe 38 51
11. Konyaspor 38 48
12. Rizespor 38 45
13. Malatyaspor 38 44
14. Başakşehir 38 44
15. Kasımpaşa 38 43
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 38 40
18. Ankaragücü 38 38
19. Erzurumspor 39 37
20. Gençlerbirliği 38 35
21. Denizlispor 38 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 34 70
3. Chelsea 35 64
4. Leicester City 35 63
5. West Ham 35 58
6. Liverpool 34 57
7. Tottenham 35 56
8. Everton 34 55
9. Arsenal 35 52
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 34 48
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 34 41
14. Burnley 35 39
15. Newcastle 35 39
16. Brighton 35 37
17. Southampton 34 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 35 77
2. Real Madrid 35 75
3. Barcelona 35 75
4. Sevilla 35 71
5. Real Sociedad 35 56
6. Real Betis 35 54
7. Villarreal 35 52
8. Celta de Vigo 35 47
9. Athletic Bilbao 35 46
10. Granada 35 45
11. Cádiz 35 43
12. Osasuna 35 41
13. Valencia 35 39
14. Levante 35 39
15. Getafe 35 34
16. Deportivo Alaves 35 32
17. Real Valladolid 35 31
18. Huesca 35 30
19. Elche 35 30
20. Eibar 35 29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@