alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Ağaoğlu Golf Federasyonu'nu bırakacak mı?

Ağaoğlu merak edilenleri açıkladı

Trabzonspor 29.03.2018, 15:24 29.03.2018, 17:29
Ağaoğlu Golf Federasyonu'nu bırakacak mı?

Trabzonspor başkan adayı Ahmet Ağaoğlu TRTSpor'da katıldığı programda açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu,  Golf Federasyonu Başkanlığını bırakmayacağını söyledi ve ayrıca başkan olduğu takdirde menajerlerin kendisine futbolcu satamayacaklarını söyledi.

Ağaoğlu şöyle konuştu;

"GOLF FEDERASYONU BAŞKANLIĞINI BIRAKMAYACAĞIM"

Golf Federasyonluğu Başkanlığı ile birlikte gidecek. Hukuki olarak sakıncası yok zaten. Golf Federasyonu ayrıca kurumsal bir yapı. 24 saat işin başında olmanızı gerektiren bir yapısı yok. Orayı düzene koyduk. 

"ORTADA BİR BAŞKAN ADAYI YOK! O YÜZDEN BEKLEDİM"

Trabzonspor çok farklı bir yapı, çok farklı bir kurum. Aslında çok daha farklı yerlerde olması gerekirdi. Ancak maalesef sıkıntılı sürecin içerisine girdi. Ben de açıkçası şunu söyleyeyim, gece yarısına kadar bekledim bir aday çıkar ve hep birlikte o adaya destek veririz diye. Muharrem Usta'nın genel kurul kararını geri çekme yetkisi de vardı ve onu da bekledim açıkçası. Çıkıp da insanların zihnini bulandırmak istedim. Üzülmüyor da değilim. Trabzonspor kalibresindeki kulüp, genel kurulun toplanmasına 24 saatten az bir süre kalmış ve ortada bir başkan adayı yok. Ben bunu hazmedemezdim. 23:30'a kadar bekledikten sonra adaylığımı açıkladım. 

"TRABZONSPOR KENDİ FELSEFESİNDEN VAZGEÇTİĞİ İÇİN BAŞARISIZ OLDU"

Trabzonspor'un Türk futbolundaki başarıları iyi analiz etmek gerekiyor. Trabzonspor bir İstanbul takımı değil, Trabzon bir futbol kenti. Sokak aralarından futbolcular yetişir. Bu kulüp Ali Kemal, Şenol, Necati, Kadir, Hüseyinlerle şampiyon oldu. Trabzonspor felsefesini benimseyen isimler gerekiyor. Çok isim sayabiliriz. Bu futbolcuları takıma monte ederek başarıyı devam ettirdik. Biz ne zaman ki rotamızdan saptık, alt yapımızı görmemezlikten geldik, o zaman başarısızlığa sürüklendi ve rayından çıktı.

"BEN FUTBOL DEĞİL, TRABZONSPOR SEVDALISIYIM" 

2002 Trabzonspor Kongresinde gelir gider dengesini ilk söyleyen benim. Eğer bu dengeyi sağlayamazsan sıkıntıdasın. Ben kendi kulübümden sorguluyum. Ben aşırı futbol sevdalısı değilim ama Trabzonspor sevdalısıyım. Aynı zamanda spor adamıyım. Benim Trabzonspor'a borcum var. Kimsenin elini taşın altına koymak istemediği ortamda ben borcumu ödemek için geldim. Başlangıç noktam bu. 

"KİMSE BENDEN MUCİZE BEKLEMESİN, 3 SENE SABIR İSTİYORUM"

Kimse benden mucize beklemesin. 3 senedir sabır istiyorum insanlardan. Körü körüne sabır değil tabi. Yapmış olduğumuz uygulamaları anbean incelesinler, adım adım izlesinler. Onları zaten gördükleri zaman, yaotığımız işi uygulamış olduğumuz programı Trabzonspor'u 2-3 sene sonra hangi noktaya getirdiğimizi çok iyi algılayacaklar. Bunu topluma anlatmak lazım. 

"MENAJERLER BEKLENTİ İÇİNE GİRMESİN"

Kulüpte başkan adayı çıkmasına sevinir hale geldi insanlar. Bu hiç hoş değil. Bakın mali tablo ortada. Öncelikle mali sıkıntının halledilmesi lazım. Trabzonspor bir gün Porto veya benzeri kulüpler gibi alt yapısından yetiştirdiği genç futbolcuları satıp para kazanacak durumdaydı. Ben tabi ki menajerlik sektörüne saygı duyuyorum. Ancak menajerler de bana futbolcu satarak para kazanma beklentisine girmesinler. 


Yorumlar (15)
mavi firtina 4 yıl önce
vAllahi trabzonspor baskanligina cok yakisir,insAllah olur,Allah yolunu acik eylesin diyelim.
Dursun 4 yıl önce
Anlatmaya gerek yok goruyorsunuz...????
melih topaloğlu 4 yıl önce
lütfen doğruları söyle siyasilere danışıp icazet aldım de senin karşında ahmak yok yetmedi trabzonsporu biraz daha siyasete peşkeş çekin ve görevinizi tamamlayın siyasi partilere ve özellilklede akp ye sormadan trabzonspora başkan adayı olabilen bir delikanlı varmı
Uğur şirin 4 yıl önce
Muarrem ustada ajax modekini getirtecekti buda porto diyor arkadaş bırakın şunun bunun modelini porto kin biz kim portekiz kim türkiye kim biri ab üyesi modern gelişmis bir ülje bizse ortadogulu terör ve issizliklw yogrulan yakitin 6 lira euronun 5 doların 6 lira okdugu daha yeni askerin darbe girişimi yaptıgi bir ülke o modeller bize uymaz olmaz
yasar 4 yıl önce
maalesef olumlu bir şey okumadım, sadece zaman kaybı olur Ağaoğlu.
yılmaz topal 4 yıl önce
para sıkıntı olmaz bir hesap numarası ver yada bir kampanya yap ayağa kalkalım
D de 4 yıl önce
Al sana bi çapsız daha.
Ali KIRKBİR 4 yıl önce
İnşAllah dediklerini yaprsın başkanım.eğer dediklerinizi yaparsanız kesinlikle başarılı olursunuz.aksi takdirde sizde diğerleri gibi kaybolup,yokolup gidersiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@