alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Abdullah Avcı: "Horonu beraber oynayacağız"

Teknik Direktör Abdullah Avcı'ya TYSD'den 1. yıl pastası.

Trabzonspor 18.11.2021, 15:21 18.11.2021, 16:08

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Taraftarlarımızdan Gaziantep maçında tribünleri doldurmasını istiyoruz. Bizimle beraber hücum etsinler bizimle beraber defans yapsınlar. Özellikle yerel oyuncularımız düştüklerinde onları kaldırsınlar. Horonu beraber oynayacağız.” dedi. 

Avcı, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi. Yemeğin ardından bordo-mavili kulüpte 1 yılını dolduran Avcı için TSYD Trabzon Şubesi tarafından pasta kesildi.

Basın mensuplarıyla sohbet eden Avcı, bugüne kadar ki başarılarının en önemli sırrının oyun formasyonundan kopmamak olduğunu belirterek, “Takım golü yiyor formasyona devam ediyor atıyor devam ediyor bizi ayakta tutan şey formasyon. 5 maçta düştük ama kalkarak devam ettik” şeklinde konuştu.

Abdullah Avcı: "Horonu beraber oynayacağız"

Avcı, Gaziantep maçında tribünlerin tamamen dolmasını da istediğin belirterek, şunları söyledi:

“Taraftarlarımız bizimle beraber savunma yapacak, bizimle beraber hücum yapacak. Tatlı baskıyı rakibe yapacak. Bunu başarıyor taraftar. Horonu beraber oynayacağız. Golü yedik devam ediyoruz yanında ki düşüyor kaldırıyor. Arkadaşı hata yapıyor diğeri kaldırıyor. Ben bunu istiyorum ve onlar da yapıyor. Gerçekten desteklerini fazlasıyla arkamızda hissediyoruz.” 

"Buranın sorumluluğu ve duygusu çok fazla"

Avcı, şampiyonluk hasretinin bir baskı oluşturup oluşturmadığı konusuyla ilgili olarak ise şöyle konuştu: “Geçmişteki yükleri sırtımıza almanın anlamı yok. Anlarda neler yapabiliriz. Buranın sorumluluğu ve duygusu çok fazla. Ben anında daha iyisini nasıl yapabiliriz daha pragmatik sonuç nasıl alabiliriz ona odaklanıyorum. Bugün bu güncel oyunu geliştirmek ve kazanabilmeye odaklanıyorum. Taraftarlarımızdan bütün tribünleri doldurmalarını istiyorum. Bizle beraber oynayacaklar hücumda da coşkulu olabiliriz."

Avcı, sezona başlarken, “İyi ki Trabzonspor var” denilen bir oyun oynatacaklarını söylediğini ve bunu gerçekleştirme yolunda ilerlediklerini de vurgulayarak, “Taraftar bizim için güç bu gücü kontrollü bir şekilde rakibe vermeliyiz. Yerel oyuncuların elinden tutsunlar düştüklerinde kaldırsınlar. Sezon başında, ‘İyi ki Trabzonspor var denilen bir oyun oynatacağız’ demiştik. Şu an için izlenebilen keyif alan veren ve bir takım Trabzonspor.  Ve hepsinden önemlisi son dakikaya kadar pes etmeyen bir takımız” şeklinde konuştu.

Abdullah Avcı: "Horonu beraber oynayacağız"


Yorumlar (7)
Erdem 3 hafta önce
Şuan ki başarı için başta Ahmet Başkan ve Avcı Hocamızı futbolcularmızı, malzemeciden ahçıya kadar herkesi teşekkür ve tebrik ederim. Şuan takımı övüp yücelterek Rehavete sokmaya çalışıyorlar. Bizim şuan en büyük sıkıntımız Rehavet ondan sonra da Sakatlık. Devre arası transfer yapılacaksa ince elenip sık dokunmalı ki bence sol bek şart ama Perez kalitesinde sol bek gerek yoksa Fıratcan kalitesinde adamlara 3 milyon € vermek israftır. Yerinde transferler yapılırsa bu takım çok daha iyi puan toplar düşüncesindeyim. Birde İÇ TRANSFERİ BİTİRİN ARTIK, başta Nwakaeme olmak üzere Yusuf Sarı dahil herkesle sözleşme uzatın. Hatta Bakasetasa zam yapıp hem süreyi uzatın hem de Serbest Kalır Miktarını 20- 25milyon € ya çıkarın kimse bize sormadan 12 milyon basıp Bakasetası alamamalı. Yarın bugün 12 milyon Jakneye para veren gs ile Irfancana 10 milyon veren fenev bize sormadan 12 milyon € verip Bakasetası bize sormadan alabilir. Fenevin bizden Sosa ve Novak gibi bedavaya Nwakaemeyi alması ben istemiyorum ama Ahmet Başkan Koç yalakası olmuş kendi ne ister onu bilemem. Ben Ahmet Başkanı severim fakat Ali Koça çok yakın duruyor. Ne kavgaya ne de yalakalığa gerek yoktur.
MerDeNoms 3 hafta önce
Antep maçı yine 9 puanlık bir maç, gs-fb maçında taraflar puan kaybedecek ve bjk alanya'ya gidecek. Taraftara büyük iş düşüyor. İstanbul'dan tv'den izleyen bir taraftar olarak rakibe baskı hususunda daha iyi olmalıyız.
Yaşar 3 hafta önce
İstanbul hegamonyası ayak oyunlarına başlar artık, bizi tökezletmek için Gaziantep maçıyla birlikte başlarlar çirkefliklerine...
Hakan Genç 3 hafta önce
Mersin’den sevgiler bu sene o sene olsun inşallah. Lütfen stadı dolduralım ne olur. Maça gitmek isteyipte gidemeyen bir kardeşimin biletini ben alabilirim daha fazlasına gücüm yetmez ama bir bilet alırım. Takımımızı yanlız bırakmayın ne olur
AlcaTraz 3 hafta önce
Trabzonspor trabzona fazladır bunu bir kez daha anlıyoruz 35 lira verip maça gitmeyen bir millet!!! sorsan hepsi şampiyonluk istiyorlar...
Trabzonlu 3 hafta önce
Hocam Takıma Horonu öğret galibiyet sonrası oynasınlar getir Akcaabattan horon hocası hergün birsaat öğretsin bir haftada öğrenirler futbola bile faydası olur inan
Trabzonlu 3 hafta önce
Şevval Samdan şampiyonluk Bestesi istiyoruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@