Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketlerinin hisseleri geçen ay yatırımcısına kaybettirdi. Trabzonspor ve 3 İstanbul takımı da bu kayıplara engel olamadı.

Temmuz ve ağustosta yükselen spor endeksi, yükselişini geçen ay sonlandırdı. Spor endeksi, geçen ay yüzde 16,1 azalış kaydetti.

Trabzonspor'da sıcak gelişme! Genç futbolcunun sorunu çözüldü kampa geliyor Trabzonspor'da sıcak gelişme! Genç futbolcunun sorunu çözüldü kampa geliyor

Analistler, yapılan transferler ve sponsorluk anlaşmalarıyla önceki aylarda yukarı yönlü hareketlenmelerin hakim olduğu spor hisselerinde eylülde kar satışlarının etkili olduğunu söyledi.

Geçen ay borsada Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği yüzde 20,4, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ yüzde 34,9, Fenerbahçe Futbol AŞ yüzde 11 ve Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımları yüzde 5,1, kaybettirdi.

Borsa bu yıl küresel piyasalardaki dalgalanmalara karşın tarihi zirvelere ulaştı. Yılbaşına göre spor hisselerinde de genel anlamda pozitif bir seyir izlendi.