kebir

Trabzonspor Haber

Trabzonspor Haber


Trabzonspor Haber

Trabzonspor haber detayları takımdan iyi sonuçlar geldikçe bölge halkına moral olmaktadır. yapılan lig maçları ve kupa maçları ile taraftarlar büyük bir gelişme olan takımlarından umutlu olmaktadırlar. Takıma büyük bir moral veren Trabzonspor’un ligde ki galibiyetleri diğer maçlar içinde umut olmaktadır. Trabzonspor Adanaspor u 4-1 maslup ederek büyük bir gelişme maç sonrasında olduğu gibi takım ve taraftarla iyi sonuç ile her maç sonrasında iyice kenetlenmektedirler. Bu aralar şansı oldukça yaver giden Trabzonspor haber olarak büyük başarıları nedeni ile büyük ligde oynama fırsatına erişmiş ve Trabzon halkına büyük bir sevinç kaynağı olmayı başarmıştır. Büyük bir gelişme ile adını geniş kitlelere duyuran ve 4 milli takımın içinde yer alan Trabzonspor bu yıl ki gücünü bütün takımlara göstermiş olmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Trabzonspor ile mutluluğu yakalayan Trabzon halkı maç sonrası sokaklara dökülerek kutlamalar yapmıştır. Trabzonspor galibiyeti tüm Türkiye de büyük kutlamalar ile duyulmuş olmaktadır. bir önceki maçında da kayseri spor ile olan mağlubiyeti Trabzonspor oyuncularının daha iyi bir takım ruhuna sahip olabildiklerini ve bu maçlardan galip olarak ayrılan teknik direktörün olası sözleri ile oldukça büyük bir moral kazanan takım oyuncularını büyük ligde görmemek hemen hemen imkansız hale gelmektedir. Trabzonspor haber ile gündeme gelen takım oldukça büyük bir maça imza atmış bulunmaktadırlar. Bordo mavili takım son 4 maçından sonra üst üste galip olarak ayrılmış ve oldukça güzel bir puan ile sezona başlamış bulunmaktadır. Takımda büyük skorlara imza atan Yusuf tam olarak 14 hafta boyunca 207 şut atışı yapmış ve takım skorunda büyük yükseliş gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Trabzonspor haber  detaylarında Yusuf takımda gerçekleştirdiği skorlar ile takımına büyük puanlar kazandırarak galibiyeti yükseltmekte bir adım önde gitmektedir. Kale olarak en çok skoru gerçekleştiren isim ise Mehmet ekici olmuş ve takımına oldukça başarılı şekilde bu sezonda 3 gol atmıştır. 4 gol de Yusuf Erdoğan atmış ve takım büyük bir başarıya sahip olmuştur. Takımın geleceği bu galibiyet ve skorlardan sonra oldukça yükselmiş bulunmaktadır.

Trabzon Spor Haber Mali Genel Kurulu
Trabzonspor mali genel kurul başkanı olarak seçilen Alparslan Özdemir’in daha önceden aldığı disiplin cezası daha sonradan ortaya çıkmış ve Trabzonspor mali genel kurul başkanı olarak seçilmiş olan Özdemir bu göreve devam edeceğini belirtmiştir. Kınama cezası alan Özdemir’in daha sonradan kurulda bu cezasını kaldırıldığı ortaya çıkmıştır. Görevine devam eden Özdemir bu görevi layıkıyla yerine getireceğini belirtmiş bulunmaktadır.


Trabzon iklim olarak Türkiye içinden bakı olarak en fazla yüksekliğe sahip bölgesidir. Fazla ağaçlık ve orman bölgesi olan bu bölge de her yıl yağış oldukça çok yağış olmaktadır. Fazla yoğun şekilde yağış alan Karadeniz bölgesinde Trabzon da en çok yağış alan şehirlerinden biri olarak sellerin yoğunlukla ve toprak kaymalarına neden olduğu bilinmektedir. Yakın zamanda da oldukça şiddetli yağışa bağlı olarak sel felaketine uğrayan Trabzon bu kışa da oldukça yağışlı bir giriş yapmıştır. Hasadı da bu yağıştan oldukça zarar gören Trabzon halkı bu durumdan şikayetçi olmaktadır. Tarım işleri bakanlığı üreticiye bu durumla ilgili garanti verse de çiftçi bu durumdan oldukça zarar görmekte olduğu için memnun olmamaktadır. Son zamanlar olarak Trabzon hava durumu ise 11 Aralık Pazar günü hava yağışlı ve en düşük sıcaklık değerleri 7 en yüksek ise 10 derece olacaktır. 12aralık pazartesi günü yağış şehri terk edecek ve sıcaklık9 derece ile 19 derece arasında olacaktır. 13 Aralık Salı günü şehir tekrar bir yağış görecek ve bu yağış Çarşamba günü de devam edecektir. Salı günü hava sıcaklığı 9ila 14 derece olacak fakat çarşamba günü büyük bir düşüş göstererek 3 ila 6 derece arası olacaktır. Perşembe günü ise karla karışık yağmur bekleyen Trabzon tam olarak kışı yaşamaya başlayacaktır. Trabzon hava durumu bu hafta hava tahminleri oldukça soğuk bir hava ve yağışı fazla olan bir tahminde bulunmaktadır. Hava durumu olarak tam anlamıyla kış yaşayan Trabzon bu durumda tarım ürünlerini de koruma almıştır. Bu soğuk hava Trabzon’da oldukça fazla oranda hissedilmektedir. Nem oranında oldukça yüksek olacağı bu havalarda halkın oldukça dikkatli olması ve sıcak yerlerde bulunmaları gerektiği tahmininde bulunulmaktadır. Sıcaklıklar eksiye düşmese bile sağlığı etkileyecek bir yağış olacağı belirtilmiş bulunmaktadır. Yükseklik olarak oldukça yüksekliğe sahip olan ve bu yükseklikle beraber ağaçlandırması fazla olan Trabzon da bulutlara eşlik eden yüksek boylu ağaçlar yağmuru kendine çekmektedir. Yağmuru fazlaca alan yüksek yerlerde tarım alanları harap olmaktadır. Yükseklikte bulunan evlerde aşırı rüzgâr ve neme maruz kalmaktadırlar. Yağış olarak oldukça fazla ve soğuk olarak da kış ayları içinde oldukça düşecek bir sıcaklık tahmini olmaktadır. Karadeniz bölgesinde yaşanan kışlar hem yağışlı hem de soğuk geçmektedir. Oldukça fazla olan nem miktarı da aşırı sislenmeye neden olmaktadır.


Trabzon Futbol İle Ve Bölgesi Bakımından Büyük İlgi Görüyor
Trabzon ülkemizde çay üreticisi olarak oldukça büyük bir yere sahip bir ilimiz olarak bilinmektedir. Çay ülkemizde en fazla tüketimi olan sıcak içecekler arasında en üst sırada yer almaktadır. Dünya genelinde ise en fazla çay tüketen ülke olarak yerini almaktadır. Çay ülkemizde Karadeniz bölgesinde üretimi yapılan ve ortan da dünyaya ve ülke geneline dağıtımı yapılan bir bitki olarak bilinmektedir. Karadeniz bölgesine has olarak bilinen çay Trabzon ilimizde de oldukça büyük bir tarım alanına sahip olmaktadır. Çay fiyatları ise ülkemizde fazla olmasına rağmen oldukça yüksek fiyatlarda raflarda yerini almaktadır. Oldukça fazla işlemden geçen çay öncelikle toprağa ekilir suyu verilir ilaçlamaları yapılır ve çay hasadı başlar oldukça zahmetli olan çay hasadı sonrası biçilen çaylar fabrikaya götürülür ve daha birçok işlemden geçerek tüketiciye sunulur. Tüketicinin çaya olan talebi oldukça fazladır. Fazla olan talebe karşı arzda oldukça yüksek seviyede olmaktadır. Ülkemizde çay geleneksel ikram içeceği ve sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olarak tüketimi fazla olan bir ürün olmaktadır. Çayın fiyatı ne kadar yüksek olsa da tüketici çay tüketimini azaltmaya gitmemektedir.  Çay ülkemizde en fazla olarak Karadeniz bölgesinde yetiştirilir ve genelde orada üretimi tamamlanır.


Çay fabrikaları her yıl hasadı toplanan çayları fabrikalar toplar ve işleme tabi olarak Karadeniz de paketleme işlemleri devam ederek ülkeye dağımı yapılmaktadır. Her yıl belirli bir miktarda çay üretimi yapan bu bölgede çayın en iyisi üretilmekte ve piyasaya sunulmaktadır. Market raflarına gelene kadar oldukça zahmetli üretimi ve işlemi olarak zorlu yollardan geçen çay oldukça uygun fiyatlar ile yerini almaktadır. Tüketici için çay hem dinlenme olarak hem sıcak olarak oldukça fazla tüketilmektedir. Karadeniz de üretilen çaylar her zaman daha kaliteli ve içimi bir o kadar güzel bir tada sahip olmaktadır. Fiyat aralığı olarak fazla artış göstermeyen ve belirli bir fiyattan üretim oldukça normal devam etmektedir. Çay üretimi olarak hem üretici hem de tüketici oldukça memnun olmaktadır.  Çay fiyatları genellikle yıllık olarak belirli bir artış göstermez zamma tabi tutulduğunda ise tüketimi azalmayan bir içecek olmaktadır.