Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen OKURSUZ KÜTÜPHANE KALMASIN PROJESİ geçen yılın, şehrin iklimini değiştiren en önemli eğitim projelerinden biri oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu’nun kitaplarla olan yolculuğunu sahaya indirmesi ve sahayı Kitaplarla Yürüten Müdür olması, okullarda, sınıflarda, şehirde ciddi bir sinerji oluşturmuştu. Çocukların sırtlandığı, öğretmenlerin kol kanat olduğu projeyi, okullardaki özel buluşma ve ziyaretlerle yapılan etkinlikleri yakinen takip etmekle bizzat içinde bulunarak tüm incelikleriyle büyüten Müdür Fettahoğlu:

‘’ YİNE BİRLİKTE KİTAPLAR OKUYACAĞIZ ‘’diyerek öğrencilere yeni eğitim öğretim yılına giriş mesajı vermişti.

Bugün de Trabzon Valisi Sayın İsmail Ustaoğlu’yla yeni dönemin başlangıcını Ata Ortaokulu’ndan, yeni kurulan kütüphanenin ve hazırlanan bir dizi etkinliğin içinden yaptılar.

KÜTÜPHANELERİ NEFESSİZ BIRAKMAYACAĞIZ

Vali Ustaoğlu, Ata Ortaokulu’na kazandırılan kütüphanede çocuklarla bir araya gelerek onlarla kitaplar üzerine sohbet etti, yaptıkları kitap kapağı tasarımlarından birine ‘’OKUR YAZAR YAŞAR’’ adını verdi.

Kütüphanelerin nefesinin çocuklar olduğunu ifade eden Trabzon Valisi:

Bizler nesiller arasındaki köprüleri kitaplarla kuran, maddi ve manevi mirasını kütüphanelerle yürüten bir milletiz. Sizler de geleceğinizi kitaplarla şekillendirecek ve bu güzel mekânları nefessiz bırakmayacaksınız dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü şehirdeki kitap okuma oranının artışına dikkat çekerek:

Geçen yıl 680 bin olan kitap sayısının bu yıl itibariyle bir milyon üç yüz seksen bine yükseldiğini ifade etti ve ‘’okumak bir vatandaşlık sorumluluğudur’’ dedi.

Okuryazar buluşmaları, Paneller, söyleşiler, sergiler, yarışmalar, okur yazı etkinlikleri, okur resim etkinlikleri, fotoğraf, slogan tasarım, sahne etkinlikleri vb. çalışmaların bu yıl da zenginleştirilerek sürdürüleceğini, bu anlamda sahayı donatanların öğretmenler olduğunu ve her durumda onların heyecanına eklenmekten gurur duyduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü,

Trabzon, başta Sayın valimiz de olmak üzere bu projeyi içtenlikle sahiplenerek kitapların dünyasını kendi dünyasına aldı. Gittiğimiz her okulda idareci makamında değil kütüphanelerde ağırlandık. Kütüphanelerimizdeki sessizlik bozularak çocuklarımız yaptıkları etkinlikler yoluyla kitaplarla dile geldi. Uzun vadede bunun ürünlerini almaya devam edeceğiz. Ve bu yıl da:

‘’KÜTÜPHANELER MEKTEBİMİZ, KİTAPLAR ÖĞRETMENİMİZ OLACAK’’ şeklinde konuştu.

Bu yıl da derdi okumak ve okutmak olan bir takım ruhuyla hareket edeceklerini ifade eden Hüseyin Burak Fettahoğlu:

Bilimde, sanatta, kültürel devamlılıkta, değerlerimizi hayatla buluşturma ve çoğaltma noktasında kitaplar önderimizdir. Velilerimizle, öğrencimiz, ,öğretmenimizle kütüphanelerimizin yüzünü güldürmeye, kitapları rehber edinmeye hep birlikte devam edeceğiz. Bir an evvel yeni etkinliklerde buluşma heyecanı ve umudunu dile getiren müdür Fettahoğlu, bu heyecanı diri tutan tüm öğretmenlerine teşekkür etti ve ‘’GELECEK KİTAPLARLA GELECEK’’ dedi.

WhatsApp Image 2022-10-05 at 20.32.13

WhatsApp Image 2022-10-05 at 20.32.10

İYİ Parti Ortahisar'da kongre heyecanı! Erdal uzun: Zafere ulaşacağız. İYİ Parti Ortahisar'da kongre heyecanı! Erdal uzun: Zafere ulaşacağız.

WhatsApp Image 2022-10-05 at 20.32.11

WhatsApp Image 2022-10-05 at 20.32.11 (1)