alexa metrics

banner560

banner572

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Trabzon’da ücretsiz bir teknoloji koleji! Robotekno Koleji hizmete hazır

Haber 24.08.2021, 13:12

Trabzon’da bir ilk olma özelliğini taşıyan ve Akçaabat İlçesinde kurulan Robotekno Koleji yeni eğitim-öğretim sezonu için öğrenci kayıtlarına başladı. 

Okulun en büyük özelliği ücretsiz bir kolej olması. Öğrencilerinin devlet tarafından yüzde yüz burslu olacağı okul, Anadolu Lisesi ile Meslek Lisesi eğitimini karma bir şekilde verecek olması. 
Robotekno Koleji Kurucu Müdürü Tuğrul Önal, Haber61’e yaptığı açıklamada Meslek Liselerinde kültür derslerinin azaltıldığını, Anadolu Liselerinde ise meslek derslerinin azaltıldığını belirterek Robotekno Koleji’nde iki eğitim şeklinin de karma bir şekilde öğrencilere verileceğini belirtti. 

Önal “Okulda Elektrik-Elektronik Teknolojileri bölümü olacaktır ve bu bölümün alt dalları olacak. Hem laboratuvar hem de atölyeler olacak. Çocuklar hem yazılım hem donanım, hem robotik kodlama, web tabanı programlaması dediğimiz ülkede revaçta olan ne konu varsa onun altyapısını bu okulda görecektir. Bir cebinde teknolojiyi alırken bir cebinde de kültür derslerini alarak dolu dolu hayata hazırlanmış olacaktır” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@