DEVLETİMİZE VE CUMHURBAŞKANIMIZA MÜTEŞEKKİRİZ

“Okulda hiçbir masrafımız olmuyor, her şeyi devletimiz karşılıyor”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere sunulan ücretsiz yemek uygulamasından, Trabzon İl’inde 26 bin öğrenci yararlanıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki mutfaklarda yapılan 4 çeşit yemek, her öğlen vakti okullara getiriliyor. Taşımalı sistem kapsamında ve ihtiyaç duyan öğrenciler yedikleri yemeklerden son derece mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu,” ’Bakanlığımızın verdiği bu hizmet şunu gösteriyor ki devletimiz çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm imkânlarını seferber etmiştir”

Trabzon'da öğrencilere ücretsiz yemek

ALINAN HİZMETİ YERİNDE GÖRDÜ ÇOCUKLARIN MEMNUNİYETİNE ORTAK OLDU

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından taşımalı eğitim kapsamında uygulamaya konulan ve öğrencilere ücretsiz verilen öğlen yemeğinin hazırlandığı okullardan Vakfıkebir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’ne giderek mutfaktaki hazırlıkları yerinde inceledi. Öğlen vakti Çarşıbaşı Fener Şehit Muhammet Türk İlkokulu’ndaki öğrencilerle yemekte bir araya geldi.

 İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, Trabzon genelinde taşımalı eğitim kapsamındaki 26 bin öğrenciye ücretsiz yemek verildiğini ifade ederek:

‘’Mutfaklarda hazırlanan 4 çeşit yemek her gün öğlen saatinde okullara getirilerek öğrencilerimize veriliyor. Ayrıca öğrencilerimiz evlerinin önünden servislerle alınıp okula götürülüyor. Okul çıkışında tekrar evlerine aynı şekilde ücretsiz taşınıyorlar. Eğitim kapsamında yapılan bu güzelliklerin tüm masrafları devletimiz tarafından karşılanıyor”, dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fettahoğlu:

‘’ Bakanlığımızın verdiği bu hizmet şunu gösteriyor ki devletimiz çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm imkânlarını seferber etmiştir. Akademik anlamda yapılan ders kitapları ve çalışma defterleri desteği yanında, çocuklarımızın fiziki ihtiyaçlarının da karşılaması; çocuklarımıza bütünsel olarak yaklaşıldığının, onların maddi ve manevi olarak önemsendiklerinin bir göstergesidir. Bu anlamda devletimize ve Milli Eğitim Bakanlığımıza müteşekkiriz’’ dedi.

 Fettahoğlu daha sonra Çarşıbaşı Fener Şehit Muhammet Türk İlkokulu’ndaki taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören öğrencilerle beraber yemek dağıtımına katılarak onların memnuniyetine ortak oldu.

Trabzon'da öğrencilere ücretsiz yemek

Trabzon'da öğrencilere ücretsiz yemek