Trabzon'un Ortahisar İlçesinde bulunan Bengisu mahallesinin imar sorunu çözülüyor.

İYİ Parti Ortahisar’da zafer Erdal Uzun'un İYİ Parti Ortahisar’da zafer Erdal Uzun'un

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ilçelerde ve merkez mahallelerde yürütülen çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor. Bu kapsamda Bengisu Mahallesi’ni ziyaret eden ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Zorluoğlu, bölgenin en büyük sorunu olan imar konusunun 2023 programına alındığını müjdeledi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, daire başkanlıkları tarafından gerçekleştirilen çalışmaları bizzat yerinde incelemeye devam ediyor. Şehrin tüm ilçelerini ve merkez mahallelerini sık sık ziyaret etmeye özen gösteren Başkan Zorluoğlu, Ortahisar ilçesine bağlı Bengisu Mahallesi’ne giderek mahalle sakinlerinin sorunlarını yerinde dinledi.  Başkan Zorluoğlu’na ziyareti sırasında TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve daire amirleri eşlik etti. Yol ve ulaşımla ilgili sorunları yerinde gören Başkan Zorluoğlu, bölgenin en büyük problemi haline gelen imar konusunun da 2023 programına alındığının müjdesini verdi.
 
ŞEHİRLE BÜTÜNLEŞECEK
Mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Zorluoğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Bu bölgeye esas hizmetlerin gelebilmesi için imar uygulamasının yapılması şart oldu. Tarım ve Orman Bakanlığımızdan gerekli yazışmalar geldi. Ben de imar dairemizle görüştüm. Burayı 2023 programına alıyoruz. Çünkü burada imar olmadan kanalizasyon hattı yapamıyoruz. Kanalizasyon hattı su gibi değil, su bir çizgiden gider ancak kanalizasyonda kotların belirlenmesi lazım. Dolayısıyla imar uygulamasının hemen akabinde bu bölgede kanalizasyon çalışmalarını başlatacağız. İmarla birlikte bu sorunları çözersek mahallemiz şehirle daha da bütünleşmiş olur. Yapılaşması ona göre daha düzenli ve düzgün hale gelir” dedi.
 
BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER
Başkan Zorluoğlu’nun imar konusunda verdiği müjdenin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getiren Bengisu Mahallesi sakinleri, “Birçok kez girişimde bulunmamıza rağmen imar sorunu ile ilgili uzun yıllardır net bir cevap alamıyorduk. Bu nedenle ne kanalizasyon hatları ne de dere ıslahı yapılamadı. Bugün mahallemize kadar gelen Büyükşehir Belediye Başkanımız sağ olsun beklediğimiz müjdeyi bize verdi. Ayrıca yol ve ulaşım sorunumuz vardı. Bu konuda da ilgili yerlere hemen gerekli talimatları verdi. Sayın Murat Zorluoğlu başta olmak üzere ekibine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

WhatsApp Image 2022-09-24 at 11.16.44

WhatsApp Image 2022-09-24 at 11.16.45

WhatsApp Image 2022-09-24 at 11.16.46

WhatsApp Image 2022-09-24 at 11.16.46 (1)

WhatsApp Image 2022-09-24 at 11.16.47