kebir reklamı

Trabzon’da AK Parti’nin paralelcileri dost diğerlerinin düşman mı?


Levent Ustabaşı

Levent Ustabaşı

29 Temmuz 2016, 20:14

Trabzon’da inanılmaz şeyler oluyor.

Aslında inanılmazlığı birşey olduğundan değil.

Hiç birşey olmadığından!

Operasyonlarda FETÖ’ya organik yada dolaylı bağlı olanlar veyahut okullarında okumuş diye göz altına alınanlara şahit oluyoruz.

Bunların çoğu soruşturma aşamasındadır, suçlu diyemeyiz.

İktidar partisini yöneticilerinin buna bakışı ve hareketleri ne yönde bu irdeleniyor.

Önce onlar göze geliyor.

Buna yine Ak Partililerin gözüyle, bakış açısıyla yaklaşalım.

Kimisi, “Trabzon’da paralelle savaş mavaş yok” diyor mesela..

Bunu diyen Ak Parti’nin genç jenerasyon ekibinin önde gelen isimlerinden.

Kimisi de “Açıklayın yoksa ben isim isim açıklayacağım” diyor.

Hele de KTÜ Rektörlüğüne yeniden Süleyman Baykal’ın atanması için Bakan Süleyman Soylu, Milletvekilleri ve il yönetiminin gösterdiği gayrette buna eklenince tepki daha da büyüyor.

Sorulan soruların başında şu geliyor;

 KTÜ rektörlüğünde FETÖ operasyonları devam ederken açığa alınmalar görevden almalar sürerken Baykal’ı atamak için neydi bu kadar uğraşınız?

İktidarın 5 milletvekilinden hiçbiriniz mi ‘Süleyman Baykal FETÖcu değilse bu operasyonları izah etsin. Yada gereğini yapıyorsa neler yapıyor? Bu açığa alınmalar KTÜ’ye yuvalandıklarının da ispatı değil mi? Neden izah etme gereği duymuyor?”

Ak Parti’yi yönetenlerin bu sorulardan sadece bir tanesini bile sorma, irdeleme gereği duymaması bile çileden çıkartıyor.

Kimleri yine Ak Partilileri..

Tabiki diğer CHP ve MHPliler de Ak Partilileri samimi olmamakla suçlayabiliyor.

Özetlersek; “Ak Parti’nin Trabzon’da paralelcileri dost, onlara dokunulmasın; MHP ve CHP’ninkiler düşman! Ülke düşmanı!”

Bu algı şu anda Trabzon’un üzerine yapıştı.

Sadece KTÜ’den dolayı değil.

Mesela Büyükşehir ile ilgili de bir çok detay geliyor kulağıma..

FETÖ nedeniyle aranan bir şahısın firmasından olan ismin şehrin imar planını 2000 yılından buyana yaptığı iddia ediliyor.

Bir vekilin ortağı olduğu hastanenin başındakilerin FETÖ’ya direkt bağlı olduğu ileri sürülüyor.

Böyle önümde yığınla iddia ve isim var.

Önümüzdeki günlerde bunlarla ilgili şeyleri paylaşacağım. 

Ak Parti 17-25 Aralık’tan sonra suya sabuna dokunmaktan Trabzon’da kaçındı..

FETÖ’ya tam bağlı ve içinde olanlarla mücadelesine pek önem vermedi.

Şimdide sanki bu işe sarılır gözüküp meydanlarda ellerinde Türk bayrağı olanları coşturuyor..

Ben inanmak istemiyorum!

İnşallah bu dehşet uyandıran iddialar doğru değildir.

Son bir çağrımda KTÜ Rektörü Süleyman Baykal ve Yardımcısı Yusuf şevki Hakyemez’e..

Üniversitede bu açığa almalar ve gözaltılarla ilgili açık açık çıksınlar konuşsunlar.

FETÖ’ya bağlı olanların üzerine nasıl gideceklerini söylesinler.

Yoksa gündeme gelen şeyler mide bulandırmaya başladı.

EN ŞÜPHELİ DURUM!

Trabzon Milletvekilleri yahu biz ne yapalım diyebilir..

Bakın Şamil Tayyar’a ne diyor;

Ben genel kurmay başkanından şüpheliyim.

Sizin bu suskunluğunuz niye?

Sizin hiç mi Trabzon’da şüphe duyduğunuz, irdelemek istediğiniz, çık açıkla neyin ne olduğunu diyeceğiniz kurum kişi yönetici yok?

Aslında en şüpheli durum sizin bu suskunluğunuz.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
katkı2 - 1 yıl önce
Bir de hatırlar mısınız, vakıf yolsuzluğu vb bir çok dava konusu olan ktü ile ilgili hiçbir suç unsuru bulamamıştı. Bugün alınan karar gereği, belirli askeri birlikler il ve ilçe dışına çıkıyorya, ktü deki lojmanlar boşaltılsın akademik personelin evi olanlara evlerinde oturma mecburiyeti getirilsin, tüm lojmanlar yıkılıp yurt yapılsın o zaman bakın lojmanlarda yapılan gizli sohbetler o halkın içindeki evlerde daha yapılamaz. Sadece ktü den feto soruşturmasından bir dünya tali soruşturma çıkar ama irade lazım, kayırmacılık, korumacılık olmayacak. Bu da Trabzon da geçmez dostum. Herkes benim adamım iyidir mantığıyla sahiplenme güdüsünden kurtulmadığı sürece merkezi idarede gereğini süratle yapamaz. selamlar
Avatar
hasan çakar - 1 yıl önce
milletin vekilleri hipnotize olmuş caykara lobisinin istediğinin dışına çıkamıyor. ktu umurlarında mı.
Avatar
fotinos - 1 yıl önce
Senin büyük bir kuyruk acın var zorla adamı lekeleyeceksin kimbilir belkide sensin fetocu
Avatar
katkı - 1 yıl önce
Ağzına sağlık levent kardeşim. Son altı yıldır izliyorum. Levent Ustabaşı ile Erhan Esaspehlivan akçeli işleri bulaşmayan, iş takip etmeyen, kimseye vefa borcu olmadığı için doğruları cesurca yazan genç insanlar, teşekkürler siz lere. Ama bir katkıda bulunmak isterim kardeşim. Bir aydır of ve çaykara lobisi külliye nin kapısındalar. Ne yapsın sayın reis, en son kefalet istedi rektör için. Acı şeyler bunlar. Levent kardeşim, ktü de ki akademik kadrolar ile özellikle sözleşmeli kadrolara alınan personel ile ilgili olarak aynı kpss yolsuzluğu gibi yapılan inceleme, ktü için özellikle 2008 yılından sonrası kapsamalıdır. Kişiye özel ilanlar, dolambaçlı listelerle istenilen kişiyi almak için başvuru yapanları özellikle belirli kişilerden seçmeler… neden kızıyorsun kardeşim. Prof, doç seviyesinde olanlardan başlasınlar ama özellikle enstitülere doldurdukları 50/d kadrolu araştırma görevlilerini incelesinler.
Avatar
katkıcılara - 1 yıl önce
katkıcı arkadaşlar Orhan beyi rektör yaptırabilmek için herşeyi yazdınız yazdırdınız , karaladınız ama olmadı. Bak diyorsun ki 2008 den başlayarak....2008-2012 araı personelden sorumlu rektör yardımcısı Orhan bey değil de babam mıydı...?? bırakın bu işleri artık....
Avatar
tarıkbuğra - 1 yıl önce
Trabzonumuzda dokunulmayan AKP li fetocular kimler bunları birbir açıkla.ben AKP li olarak bu partiyi desteklemeyi bırakacağım.eminim benim gibi birçok kişide .ama bilmeden araştırmadan yaparsan birileri çıkıpta bu iddialarının asılsız olduğunu ispatlarsa sende gazeteciliği bıracaksın.ben söz veriyorum. ustabaşı sen de söz verebilirmisin?
Avatar
fehmi-esma dede - 1 yıl önce
Millet sizi vekil seçti.ftö örgütüyle trabzonda mücadele konusunda yapılanlarla ilgili görüş,uyarı,belge açıklama… konularında görüş bildirmeyeceksenin nasıl vekillik bu.gerçekleri söylemek dinimizin bir gereği değil mi..bu vebalin altında kalmayacak mısınız.doğru söyleyenin değil de güçlü olanın yanında yer almak mıdır vekillik.her şeyi Allah gördü.biz de gördük.yazık oluyor Tabzona yazık oluyor ktü ye.boşuna beklenmesin işlerin gizli kalacağını.Bak Levend bey ve onun gibi gerçekten yana olanlar görüyor,görecekler.
Avatar
katkı-katkı2 - 1 yıl önce
katkıcılara rumuzlu kardeşim sen yanlış anlamışsın. ben haberci değilim yazar değilim bildiğini yazan sıradan bir vatandaşım. ktü yü çok iyi bilirim ayrı. orhan aydın ın döneminin tüm atama rezilliklerinin başı İbrahim özen dir orhan aydın da personelden sorumludur ve ortağıdır. bunu on gün ön ce yorum olarak yazdım ve iki adayın dışında bir adalet örneği tarafsız birisinin atanmasının en iyisi olacağını yazmıştım. lütfen düzeltirsen sevinirim.selamlar