Zorluoğlu Vakfıkebir'de incelemelerde bulundu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Vakfıkebir ilçesinde süren çalışmaları yerinde inceledi.

Trabzon 31.12.2020, 14:58
Zorluoğlu Vakfıkebir'de incelemelerde bulundu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Vakfıkebir ilçesini ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Vakfıkebir ilçesine ziyaret gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ilk olarak ilçede uzun yıllardır beklenen ve Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanan yaklaşık 6 kilometrelik grup yolunda incelemelerde bulundu. Vakfıkebir Millet Bahçesi inşaatını da yerinde inceleyen Başkan Zorluoğlu, daha sonra Büyükşehir Belediyesinin bölgede bulunan işletmelerini de ziyaret etti. Başkan Zorluoğlu’nun Vakfıkebir ziyaretine Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Mehmet Karaoğlu, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ve ilgili daire başkanları da eşlik etti. 

YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ 
Temaslarının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Zorluoğlu, “Vakfıkebir’de ilçe belediyemiz güzel çalışmalar yapıyor. Bakanlıklarımız da Vakfıkebir ve Büyükliman Bölgesi için önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi olarak da ilçenin tarihine, büyüklüğüne uygun projeler uyguluyoruz. İlçede uzun yıllardan beri asfalt sorunu yaşanan, artık eskimiş bir beton uygulaması ile vatandaşların ihtiyacına cevap vermeyen yaklaşık 6 kilometrelik bir grup yolu, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığımız tarafından geçtiğimiz günlerde asfaltlanmıştı. Çizgileri de bugün çizildi. Biz de muhtarlarımızla birlikte son halini yerinde gördük. Vatandaşlarımız da muhtarlarımız da yolla alakalı büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdiler. Çalışmalarımız sonucunda vatandaşlarımızın memnuniyetini duydukça, daha güzellerini daha iyilerini yapma arzusu duyuyoruz. İnşallah Vakfıkebir bölgemiz ile diğer ilçe ve mahallelerimizde, vatandaşımızın yol konusunda var olan eksikliklerini giderme konusunda her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz. Yolumuz, ilçelerimize ve köylerimize hayırlı olsun”  dedi. 

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA MÜTEŞEKKİRİZ 
Vakfıkebir’de yapımı devam eden Millet Bahçesi’nde de incelemelerde bulunan Başkan Zorluoğlu, “Trabzon’da 3 millet bahçesi aynı anda yapılmaya başlandı. Akçaabat Millet Bahçesi’ni geçtiğimiz aylarda hizmete açtık. Hüseyin Avni Aker’in olduğu alanda yapılmakta olan millet bahçesinde de epey bir mesafe katedildi. Ama bugünkü ziyaretimizde gördük ki Vakfıkebir Millet Bahçesi neredeyse açılmaya hazır noktaya gelmiş. Vakfıkebir ve Ortahisar’ı diğerlerinden ayıran temalı millet bahçesi olmaları. Ortahisar’daki spor temalı, Vakfıkebir ise çok önemli bir ürünü olan ekmek temalı millet bahçemiz. Memnuniyetle gördük ki titiz bir çalışma yapılmış. Denize sıfır olması nedeniyle de Türkiye’deki en güzel manzaralı millet bahçesi diyebiliriz. İşletmesi, bakımı, onarımı konusunda ilçe belediye başkanlığımızla çalışıyoruz. En iyi şekilde işletilmesi ve vatandaşlarımızın oradan maksimum düzeyde yararlanması anlamında gereken düzenlemeleri ve işletim modelini yakın zamanda oluşturacağız. Sayın Çevre Şehircilik Bakanımıza ve hemşehrimiz TOKİ Başkanımıza yürekten teşekkür ediyoruz. Trabzon’a ve genel olarak Karadeniz Bölgesi’ne ayrı bir ehemmiyet atfeden ve talimatlarıyla yatırımların buralarda yükselmesine vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımıza şehir olarak müteşekkiriz” şeklinde konuştu.   


 
ÇALIŞANLARIN YENİ YILINI KUTLADI  
Büyükşehir Belediyesine ait işletmeleri de ziyaret eden Başkan Zorluoğlu,  “Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi Başkanlığımıza ait Vakfıkebir şantiyemiz, yol konusunda birçok ilçemize hizmet ediyor. Şantiyemizi ve itfaiye birimimizi ziyaret ederek çalışma arkadaşlarımızın yeni yılını kutladık. Büyükliman Bölgesi, hizmet götürdüğümüz çok önemli bölgelerden biri. Dolayısıyla buradaki şantiyenin güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Beşikdüzü’nde yeni bir şantiye kurmak suretiyle bu şantiyenin yükünü böylece bölüşmüş olacağız. İnşallah kısa sürede Beşikdüzü şantiyesi tamamlandığında, Vakfıkebir şantiyesi; Çarşıbaşı, Vakfıkebir ve Tonya’ya hizmet edecek bir bölge haline gelecek. Personel ve araç gereç eksiklerini giderip vatandaşımızın beklentilerine daha çabuk ve daha kolay cevap verecek şantiye yapısını oluşturmak istiyoruz” diye konuştu. 

TÜM KURALLARA EKSİKSİZ UYULUYOR 
Başkan Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesine ait mezbahada da incelemelerde bulunarak, “Mezbahamız çok önemli bir hizmette bulunuyor. Trabzon’un başka bölgelerinden de kesim için buraya hayvanlar geliyor. Gezdim ve gördüm ki, veteriner arkadaşlarımız genel şartlarda bütün kurallara uyarak hizmet veriyorlar. Elbette Akçaabat’ta Et ve Süt Kurumumuzun yaptığı büyük bir et ve süt kombinası yükseliyor. Büyük bir yatırım. Orası da önümüzdeki yıl tamamlandığında Trabzon’umuzda hayvan kesim yeri itibarıyla bir eksiklik kalmamış olacak. Bu manada Sayın Tarım Bakanımıza ve hemşehrimiz Et ve Süt Kurumu Genel Müdürümüze teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.  

ORTAK PROJELER YAPACAĞIZ 
Vakfıkebir Belediyesi ile ortak projeler hayata geçireceklerini de dile getiren Başkan Zorluoğlu, “İlçe Belediye Başkanımız Muhammet Balta ile güzel bir iş birliği içerisinde hizmet veriyoruz. Ortak projelerle Vakfıkebir’imizin beraber gelişmesine katkı yapmaya çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki aylarda yeni projelerimiz de olacak. Sahilde bilhassa otopark ve pazar yeri projesi üzerinde çalışacağız. Büyükşehir’in dokunuşuyla Tonya Caddesi’ni güzel bir görünüme kavuşturmak istiyoruz. Yine ilçe merkezinde de Büyükşehir’i görünür kılacak, ilçe belediyemizle yapacağımız projelerimiz olacak. Son olarak tüm vatandaşlarımızın yeni yılını tebrik ediyorum. İnşallah 2021 yılı, 2020’nin bütün olumsuzluklarını unutturan, hepimiz için çok daha güzel şeylerin vuku bulduğu bir yıl olur” dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Ali Yılmaz 10 ay önce
Vakfıkebir e hizmet sadece yol işte herğelen yolları ya betonluyor ya asvaltlıyor 2021 de ancak yol yapımından oda 6 km övünüp böbürleniyorlar onuda yapmayın bari yarın elektrik verdik su verdik diyede övünürsünüz bunları zaten yapacaksınız yoksa ne şin var orada o kadar parayı havayı be için alıyorsun birde yapma bari başka ne yaptın vakfıkebir 50 yıldır aynı 50 yıl önce buraya ğelen birini ğetir diyeceği tek şey iskele kısalmış parkı bile yok aynı binalar aynı caddeler aynı köprüler aynı kafalar
mehmet çağ 10 ay önce
sayın başkanım birde şu Trabzon sahili düzenleme ve temizlik yapsanız çok güzel olacak
Cengiz 10 ay önce
Vakfıkebir de sadece bir grup yolumu var hiç hizmet görmemiş köylerinde bi ziyaret etse fena olmaz. Ayrıca yapılan diğer hizmetlerde denetlenir bakılsa gerçek manada halka hizmet içinmi yoksa şahsa hizmet içinmi yapılmış bi görse. Ayrıca millet bahçesi vakfıkebir 'e değil yalıköye yapıldı bununda hatırlatalım.
Adsız 10 ay önce
BEŞİKDÜZÜ ?
Görünen Köy. 10 ay önce
Vakfıkebir in pazar yeri ne zaman bitirilecek? Söz verildi ancak çalışma görülmüyor!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@