Zorluoğlu: Trabzon turizmin yükselen yıldızı olacak

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Katar Hava Yolları yetkililerini ağırladı.

Zorluoğlu: Trabzon turizmin yükselen yıldızı olacak

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Katar Hava Yolları Türkiye Satış Müdürü Evren Ökmen ve yabancı şirket yetkililerini ağırladı. Ziyarette Trabzon-Katar arasında 20 Mayıs 2020 tarihinde karşılıklı olarak başlatılacak uçak seferleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Başlatmayı düşündükleri uçak seferleri ile ilgili Başkan Zorluoğlu’nu bilgilendiren Katar Hava Yolları Türkiye Satış Müdürü Evren Ökmen “Trabzon’a Katar’dan çok önemli bir talep var. Sadece iç hatlardan bir hava yolumuz geçen yıl 8 bini aşkın Katarlı taşımış. Biz de 20 Mayıs 2020 tarihinden itibaren haftada karşılıklı üç sefer düşünüyoruz. Uçuşlarımız eylül ayı sonuna kadar devam edecek. Eğer talep devam ederse yıllığa da dönebilir ama şimdilik sezonluk başlıyoruz. Bizi şimdiden Katar’dan arayıp uçak seferlerine ne zaman başlanacağını soruyorlar” dedi.  
 
EVLERİNE MUTLU DÖNMELERİNİ İSTİYORUZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Katar Hava Yolları’nın Trabzon-Katar arası uçak seferi başlatacak olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak Trabzon’u turizm anlamında çok daha ileri noktalara taşımak için her türlü çabayı gösterdiklerini belirten Zorluoğlu, “Trabzon için turizm son 10-15 yıldır çok önemli bir noktaya geldi. Her yıl da üzerine koya koya devam ediyoruz. Siz de bu operasyonunuzla güzel bir başlangıç yapmış olacaksınız. Bizim de hedefimiz Katar’dan, Doha’dan, Orta Doğu’dan ya da dünyanın başka bölgelerimizden Trabzon’a gelen her misafirimizi buradan mutlu bir şekilde uğurlamak. Bunun için tedbirler alıyoruz. Kendimizi ve şehrimizi geliştiriyoruz ve inşallah Trabzon bu manada turizmin yükselen yıldızı, yükselen merkezlerinden bir tanesi olacak” ifadelerini kullandı.  

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 10:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
okur
okur - 2 hafta Önce

katar kim nedir bu katar hayranlığımız anlamış değilim modern dünyaya sırtımızı dönmüşüz varsa yoksa katar memlekette satılmadık arazi kalmadı

Gurbet Trabzon
Gurbet Trabzon - 2 hafta Önce

Nasıl olacak,,şöyleki:Zigana dağına cık pislik içindeki cağ dışı tesisler,,Bekcilere gel rezalet,, Hamsiköy desen ağlanacak halde,Uzungöl desen beton yığını ve gürültü,Trabzon merkez trafik felç,cevre doğa deniz bitmiş,yani bu kafayla zor dıstum zor

SIRADAKİ HABER

banner513