banner555

Zorluoğlu projelerle ilgili konuştu: Yalıncak'a Survivor Parkı!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, şehirde devam eden projelerle ilgili açıklamalarda bulundu

Trabzon 14.05.2021, 10:13
Zorluoğlu projelerle ilgili konuştu: Yalıncak'a Survivor Parkı!

ZOR GÜNLERİN ÜSTESİNDEN BİRLİKTE GELECEĞİZ
Tüm hemşehrilerinin ve İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu , “Koronavirüs salgını dolayısıyla yine arzu ettiğimiz ve alıştığımız gibi bir bayramı maalesef kutlayamıyoruz. Fakat tüm işaretler gösteriyor ki inşallah buruk geçireceğimiz son bayram olacak. Allah’ın izni ile koronavirüs salgınını milletimizle birlikte yeneceğiz. Büyüklerimizin elini öpebileceğimiz, birbirimize doyasıya sarılabileceğimiz bayramlara inşallah kavuşacağız. Ben bu şartlar altında olsa da bayramın bayram gibi geçmesini temenni ediyor ve bütün hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Allah daha nice bayramlarda bir arada olmamızı nasip eylesin” dedi.  

KARADENİZ BÖLGESİ’NİN EN KONFORLU PLAJI OLACAK
Trabzon’u denizle buluşturacak projeler arasında yer alan Yalıncak Plajı Projesi ile ilgili bilgi veren Başkan Zorluoğlu,  “Yalıncak Plajı esasında sadece bir plaj projesi değil, sahil düzenlemesi. Çünkü 1 kilometrelik alanda sadece plaj yapmıyoruz, sahil düzenlemesi ve rekreasyon alanı oluşturuyoruz. Yani orada yeşil alanlar, araç park yerleri, otoparklar, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, kamelya tipi mesire yerleri gibi birçok bölüm ortaya çıkacak. Aynı zamanda oraya büyük bir Survivor Parkı gibi Trabzon’da olmayan çok yenilikçi bir yaklaşımı getireceğiz. Yalıncak’taki çalışma inşallah temmuz ayı başı itibarıyla tamamlanmış olacak ve halkımızın hizmetine sunacağız. Karadeniz Bölgesi’ndeki en konforlu, en güzel halk plajını hizmete açacağız. Plajın bir başka güzelliği de Büyükşehir Belediyesinin işletecek olması. Kazanç amacı gütmeyen şirketimiz burayı yönetecek ve vatandaşımız huzur içinde keyif yapabilecek. Güvenlik görevlilerimiz de burada çalışacaklar” diye konuştu. 

BİZİ YILDIRAMAZLAR 
Yalıncak Plajı ile ilgili eleştirileri de değerlendiren Başkan Zorluoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak tüm projelerimizi titizlikle hazırlıyoruz. Yalıncak Plajı projesi de onlardan biriydi ama maalesef moralimizi bozmak için şehirde zaman zaman bazı aksiyonlar olsa da bizi yıldıramazlar. Orada yaptığımız projenin tamamlanmamış küçük bir kesitini fotoğraflayıp, sanki her tarafı beton yapıyormuşuz gibi bir algı oluşturmaya çalıştılar ama tutmadı. Çünkü orası zaten tamamlanmamış bir yer. Biz orada son derece modern ve konforlu sahil düzenlemesi yapıyoruz. Yaptığımız soyunma kabinlerinin hepsi çok uzun ömürlü malzemeden ahşap kaplanacak. Dolayısıyla orada betonlaşmış bir görüntü olmayacak. Biz bu şehre daha çok eser bırakacağız” ifadelerini kullandı.  

GANİTA HALKIN İSTİFADESİ DIŞINDA KULLANILDI
Ganita-Faroz Projesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Zorluoğlu, “Ganita-Faroz bizim vizyon projelerimiz arasında yer alıyor. Ganita çok önemli bir bölge. Bizim de gençliğimizde sıkça gittiğimiz, hatta o tombul kayadan denize atlayıp yüzdüğümüz bir yer. Ganita maalesef bazı yerler gibi çok uzun zamandır halkın istifadesi dışında kullanıldı. Yıllarca Ganita ne oldu diye kimse ses çıkarmadı ama orada bir şeyler yapmaya başladığınız zaman bir takım engellerle karşılaştık. Ganita’da harika bir proje var. Orada betonları kaldırırken birkaç tane ağacın kökü ortaya çıktı diye dediler ki ağaçları kesiyorlar. Kesinlikle böyle bir şey yok. En baştan beri arkadaşlarımıza verdiğim en önemli direktiflerden biri, projelerimizde bir tek ağaç kesilmeyecek, çok zaruri olursa da başka bir yere taşınıp oraya dikilecek yönündedir. Ganita’da hiçbir ağaca zarar vermeyecek şekilde proje yürütüyoruz. Bir yıl içerisinde tamamladığımızda orası şehrin merkezinde denize en kolay ulaşılan bölgede muhteşem bir yaşam alanı olacak. İddialıyım, bu şehri yeniden denizle barıştıracağız” şeklinde konuştu.  

PLANETARYUM VE BİLİM MERKEZİ İHALESİ YAKINDA  
Şehir merkezinde çok sayıda işi aynı anda yürüttüklerini de vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Bilim Merkezi ve Planetaryum ihalesi için onay verdim. Projesi hazırlandı, ihale gününü yakında ilan edeceğim. Avrasya Pazarı’nın kazısını yapıyoruz. Çok önem verdiğim Kuyumcu Kent Projesi’nde sona geldik. Modern gasilhane yapıyoruz.  Pazarkapı’da yapılan caminin önündeki alanı bütünü ile yeniliyoruz. O bölgede hem çok güzel otoparklar hem de dolmuşların depolama alanını yapıyoruz. Yine o bölgede, Ganita tarafı ile cami bölgesini bir ekolojik köprü ile bağlayacağız. Balıkhane tamamlanıyor, orada da bir cephe sağlıklaştırması yapacağız ve seyyar tipi yerleri de kaldıracağız. Yeni taksi durakları yapıyoruz. Kalkınma Mahallesi’ndeki bağlantı yolları ile ilgili önemli yol katettik. Kadın Yaşam Merkezimiz ete kemiğe büründü, inşallah hayırsever bir iş insanımız vasıtasıyla kazmayı vuracağız. Çukurçayır’da beş dönümlük alanı çok güzel bir park haline getiriyoruz. Kanuni Bulvarı devam ediyor, Erzurum Yolu’nun sahile bağlanması süreci sürüyor” dedi.  

Zorluoğlu projelerle ilgili konuştu: Yalıncak'a Survivor Parkı!

TÜM İLÇELERDE PROJELERİMİZ SÜRÜYOR 
Büyükşehir Belediyesi olarak 18 ilçede proje gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Zorluoğlu, “Biz sadece Ortahisar’ın değil tüm ilçelerin belediyesiyiz. Bütün ilçelerimizde projelerimiz sürüyor. Akçaabat’ta otopark ihalesine onayı verdim. Et kombinası yapıyoruz o da büyük bir yatırım. Akçaabat’ta sahilde Söğütlü’den itibaren Belediye ile beraber sahil düzenlemesi için çalışıyoruz. Yine Akçaabat’ta Büyükşehir’in sorumluluğunda olan çok büyük bir cadde var, o caddenin cephe sağlıklaştırma işi için proje çalışmamız devam ediyor. Tonya’da pazar yeri, Araklı’da cadde düzenlemesi, Yomra’da cadde düzenlenmesi, Sürmene’de kent meydanı, Of’ta pazar yeri ve kent meydanı, Çaykara ve Dernekpazarı’nda cephe sağlıklaştırması, Vakfıkebir’de cadde ve yeşil alan düzenlemesi işlerimiz sürüyor. Şalpazarı’ndan Çarşıbaşı’na kadar 18 ilçemizin tamamında Büyükşehir Belediyesi seferberlik halinde çalışıyor. İlçe merkezlerinde de hizmet veriyoruz ve yollarımız ile uğraşıyoruz. Bir taraftan da TİSKİ ilçelerimizdeki su sıkıntılarını çözmek için çok büyük çaba içerisinde” diye konuştu.  

TRABZON TARİHİNİN EN BÜYÜK ALTYAPI PROJESİ 
Trabzon tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ve en kapsamlı altyapı çalışmasını hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Bu sadece içme suyu hattı projesi değil, tüm merkez mahallelerinin başta içme suyu olmak üzere kanalizasyon, yağmur suyu, doğal gaz ve telekomünikasyon meselelerini büyük oranda çözen çok kapsamlı bir proje. Biz buna beşi bir yerde diyoruz ve inşallah 2023’ün sonlarına doğru tamamlanmış olacak. Trabzon’un merkezinin ve çevredeki mahallelerin tamamında 40-50 sene ciddi altyapı yatırımına ihtiyaç kalmayacak. Bu çerçevede üst yapı ile birlikte esasında Trabzon’un caddelerini ve sokaklarını bütünü ile yenilemiş olacağız. Bu proje hakikaten açık ara Trabzon tarihinin belediyecilik anlamında en büyük altyapı projesidir. Bu konuda mütevazı olmaya gerek olmadığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.  

Zorluoğlu projelerle ilgili konuştu: Yalıncak'a Survivor Parkı!

BEŞİRLİ’DE YENİ YAŞAM ALANI OLUŞTURACAĞIZ
Beşirli’de koku sorununu ortadan kaldırdıklarını da ifade eden Başkan Zorluoğlu, “Beşirli dolgu alanında da koku Trabzon’un kaderi değildir dedik, gerekli yatırımı yaptık ve koku işini bitirdik. Şimdi orada birinci bölümde çalışma yapacağız. Orası için hedefimiz seçimden önce mutlaka Trabzon’un ihtiyacı olan bir sahil düzenlemesi ile yeni yaşam olanı oluşturmak. Mega lunaparkı, dinlenme ve eğlenme mekanları, kafeteryaları, amfileri, konser alanları ile Trabzon’a yakışır sahil düzenlemesi yapılacak. Birinci etabın yatırımına başlayacağız, bununla ilgili de iddialıyım. Oraya kazmayı önce koku için vurduk, şimdi tahkimat için vuruyoruz. Projesini yaptırıyorum ve tamamlandığında yatırım işine da başlayacağız. İkinci etabın ise ancak tahkimatına başlayabiliriz” şeklinde konuştu.   

PAZARKAPI’NIN DÖNÜŞÜMÜNÜ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
Tarihi Kadınlar Pazarı ve Çömlekçi’de çalışmaların devam ettiğini de dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Kadınlar Pazarı yapılıyor. Yine o bölgede Pazarkapı’da çok ciddi bir yenilenme söz konusu olacak. Orası da şehrin en önemli yerleşim yerlerinden bir tanesi, bir taraftan da Pazarkapı’nın dönüşümünü gerçekleştireceğiz. Çömlekçi projesinde çok ciddi katkım var, birebir takibini yaptık ve birinci etapta inşaat başladı. İkinci etapla ilgili de kamulaştırmada çok az bir işimiz kaldı. Yakında orada da o otellerin yıkımına başlayacağız. İkinci etabın bir taraftan projesi yapılıyor, biz de bir taraftan yıkım gerçekleştireceğiz. Dolayısıyla birinci etap yükselirken, ikinci etabın da projesi ihalesi ve işi başlayacak. Seçimden önce mutlaka Çömlekçi’nin ikinci etabında iş başlayacak” dedi.  

Zorluoğlu projelerle ilgili konuştu: Yalıncak'a Survivor Parkı!

ULAŞIM TEK ELDEN YÖNETİLECEK
Ulaşım konusunda ciddi adımlar attıklarını dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Ulaşımla ilgili ciddi adımlar attık, bir taraftan otoparklar yapıyoruz. Dolmuş dönüşümü halen devam ediyor, yıl sonuna kadar dolmuşlarımızın tamamı yenilenmiş olacak. Bir taraftan otobüs filomuzu da yeniliyoruz. Geçen sene 20, bu sene 10 tane sıfır otobüs aldık. Bu sayı her sene eklenerek artacak ve çok modern bir otobüs filosuna kavuşmuş olacağız. Aynı zamanda ulaşım için kontrol ve hareket merkezi yapıyoruz, o da bitmek üzere. Çok güzel bir yapı oldu orada tek elden ulaşımı yönetebileceğiz. Çevre araçlarımızı da bütünü ile yeniledik. Şehirlerarası Otogar için önümüzdeki günlerde yeni ihale tarihini alacağız. Orada yapılan çok az şey vardı ve yaşanan durum bizi çok sıkıntıya sokmadı. Sadece süre olarak bizi biraz öteledi ama önümüzde ki aylarda tekrar inşaata başlanacak” diye konuştu. 

KÖTÜ GÖRÜNTÜ ORTADAN KALKACAK
Sanayi siteleri ile ilgili fizibilite çalışması yaptırdıklarını belirten Başkan Zorluoğlu, “Bayramdan sonra Ankara’ya gideceğiz ve hem Sanayi ve Teknoloji Bakanımız hem de Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve milletvekillerimizle oturup küçük sanayi sitelerinin dönüşüm meselelerinin haritalarını oluşturacağız. Küçük sanayi sitelerini tespit ettiğimiz daha rahat hizmet verebilecekleri alana taşıyarak yeniden küçük sanayi sitesi kuracağız. Değirmendere tarafındaki beş küçük sanayi sitesinin oluşturduğu alanı da şehrin ekonomisine, ticaretine ve turizmine kazandıracak şekilde tamamen yenileyeceğiz. Dolayısıyla Trabzon’a gelenlerin havaalanından girdiklerinde gördükleri o kötü görüntü ortadan kalmış olacak. Hem küçük sanayi, hem de Çömlekçi bölgesi inşallah yenilenmiş olacak. Çömlekçi’de hedef 2023. Küçük sanayi sitesi biraz daha zaman alacak çünkü çok büyük bir iş” ifadelerini kullandı.

Zorluoğlu projelerle ilgili konuştu: Yalıncak'a Survivor Parkı!Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
Ağaç Ve Çiçek 1 ay önce
Sayın Belediye Başkanımıza açıklamalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Eminim ki Trabzon için güzel projeler ortaya koymaya çalışıyordur. Yani iyi niyetinden kuşkunuz yoktur. Ancak yapılan her eleştiriyi algı yapmaya çalışıyorlar, projenin tek bir kısmını çekmişler şeklinde değerlendirmemek gerekli. Ayrıca bu konuyu, konuları siyasi mecraya çekmemek lazım. Trabzon 'da yaşayan insanların eleştiri yapma veya öneri yapma hakkı yok mu ? Yalıncak projesi Trabzon için gerekli bir proje. Ama bu kadar fazla beton dökmeye gerek var mıydı ? Daha doğal olsa ve yeşillik oranı daha fazla olsa, daha iyi olmaz mıydı ? Proje bittiğinde eminim güzel olacaktır. Ama bu kadar soyunma kabini, duş yeri, tuvalet fazla değil mi ? Bu donatılar plajın her tarafına orantılı bir şekilde dağıtılamaz mıydı ? T'ler üzerine betonlar döküldü. Güçlü fırtınalarda kayalar yerinden oynayacak, betonlar çökecektir. T'lerin önüne koruma kısmı yapılması gerekliydi. Ayrıca Sayın Başkanımızdan proje alanına bolca ağaç, çiçek dikmesini öneriyoruz.
nihat kılıç 1 ay önce
Başkan betonlaştıracağız ama çaktırmayacağız demiş. Soyunma kabinleri kumsalın tam ortasına yapılmaz .Daha kenar saklı bir yere yap gene beton dök.
Yalıncak Plajı 1 ay önce
Yalıncak Plajı yüzyıllarca yıldır Trabzon halkının denize girdiği bir alan. Başkanımızın açıklamasına göre, plajı Belediye işletecekmiş ve halktan bir ücret alınmayacakmış. Çok memnun edici bir açıklama bu. Bir de plaj çevresi ağaçlandırılısa, bol bol çiçek dikilirse çok güzel olacaktır.
Davut 1 ay önce
Dolmuşçunun belediye başkanı olmak yerine halkın olan bir başkan olsa keşke. Köy gibi şehirde yaşıyoruz.
TRABZON SEVDALISI 1 ay önce
Başkanım eleştirilere fazla takılma yoksa yol alamasın iş yapmayan ancak eleştirir.
Seyfullah 1 ay önce
Baskan zorluoglu keske daha evel geleydiniz bu sehir can cekisirken yetistiniz yanliz plaj 24 saat acik olmali sadece carsafli kadinlar ve cennet cennet diyen araplar oraya yerlesmemeli plaj sadece koca sehirde orada olursa isdiham olur demek istedigim besirli den tut yeni stadin alt kismida renkli lambalarla süslenmis palm agaclariyla donatilmis bir plaj daha yapilabilirdi böylece genclere is imkanlari acilir esnaf kazanir sayin baskan ben artvinliyim batumi hopa trabzon samsun avrupaya tirla gider gelirim trabzon kadar karanlik bir sehir ne avrupada nede türkiyede gördüm Büyük sehirler 24 saat acik olur trabzon 18 oldumu gepenkler kapanir trabzon insanini tekrar yasayan bir sehre alistirmaniz gerekiyor bir bayan cocuklariyla kocasiyla denize girebilir bu haram degildir günah hic degil bunlari tekrar halka ögretmeniz gerek araplar milletin beyinlerine girmis kendileri hersey yapiyor yerliler yapamiyor trabzon karsiyakada evler cökmek üzere burada üc tane dairem var karsiyaka bölgesi cok kritik bir bölge mutlaka bilim adamlari arastirma yapmali her bos yere ev yapilmis insan balkonunda cay icemiyor komsu yani basinda nefes alma ihtimalin sifir trabzonu bogmuslar lütfen sahil boyu sehir yeni stad etrafi daha cok lambalarla süslensin rizenin köprüleri mavi yesil 24 saat rize baskani bu konuda yardim edebilir ordu baskanindan yardim alabiliriz adam yol boyu bordo mavi yapmis
betonik plaj 1 ay önce
Yalıncak plajı tam bir fiyaskodur,betona gömülmüştür güzelim plaj gecekondu mahallesine dönüşmüştür.Soyunma kabinlerinin arkasına kamelya yapmak nasıl bir akıldır.
Ali 1 ay önce
Başkanım akçaabat kadınlar plajı yapılma profesini bekliyoruz şehrin doğu tarafında var batı tarafı mahdut ordu da 3 tane var trabzanda kadınlar plajı akçaabat tarafında yapılmasını bekliyoruz saygılr başkanım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@