7m


7m

hyundai

Zorluoğlu otogar eleştirilerine yanıt verdi: Nasip olursa...

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yeni yapılacak otogar hakkındaki eleştirilere cevap verdi.

Trabzon 24.05.2020, 20:23 24.05.2020, 20:38

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Haber61 TV’e yayınlanan Bayram Özel programına telefon bağlantısı ile katılarak Tuncay Lakot’un sorularına yanıt verdi.

Terminal projesiyle ilgili gelen eleştiriler hakkındaki soruya yanıt veren Zorluoğlu “ Terminal projesinin olumlu olumsuz eleştirilmesi doğrudur, güzel bir şeydir. Terminalimizin yerini belirledik. Projeleri hazırlandı. Haziran içinde ihaleye çıkacağız. Yeni terminalimiz galericiler sitesinin yanında inşa edilecek. Orası ilerde belki tren gelmesiyle gar da inşa edilecek. Trabzon’a çok değer katacak bir bölge olacağını düşünüyorum.  Nasip olursa 2021 yılının sonunda çok daha konforlu, şehre yakışacak bir terminali olacak.” İfadelerini kullandı


Yorumlar (12)
ali 2 yıl önce
syn başkan sakın şehirin içişnden çıkarma terminnali millet rahat etmesin.ya akıl var mantık var galericiler sitesi nerde .otobüs değirmendere trafiğine girecek vede oraya kadar çıkçakki aşdaki kavşak en aktif kavşakların biri.ne düşünüyorsunuz bilmem ama yer secimi çok kötü .şehirin az dışına cıksın ulaşımı otobüs ve halk tarafından rahat olsun samsundaki gibi yani ne olur neyiniz gider aşa .
Hakan 2 yıl önce
saçma sapan bir yer. şehir gelişecek diyorsun sanayinin neredeyse ortasına otogarı kuruyorsun. 20 sene sonrasını düşündün mü tabi ki hayır. Sorsan büyük başarı derler. Bir kere şu üniversitelere, uzmanlara danışarak bilimsel açıdan en rantıbıl bölgeye kursanız şu yapıları . hep cepsel açıdan en ratıbıl yerleri tercih ediyorsunuz.
Alp TÜRK 2 yıl önce
hafif raylı sistem havalimanı ve otogar gibi ana noktalara ulaşmalı yoksa boş boş...havalimani-otogar-stadyum-sehir hastanesi yap raylı sistemi sahil boyu rahatlat insanları..
Adem 2 yıl önce
Şehrin daha doğru dürüst alt yapısı yokken, hafif raylı sistemin yapılması komedi olur. Daha şehirde yıkılacak yapılacak çok yer var.
İzzettin aksu 2 yıl önce
Yapılacak terminal adam gibimi olacak yoksa kandırmacamı, proje nedir, katlımı yoksa aşağıdaki gibi basit bir terminalmi eskisi gibi olacaksa hiç olmasın bence trabzona katlı terminal yakışır sayın başkan. Uyutula, uyutula uyandık bilginize sevgilerimle
Trabzonlu 2 yıl önce
Süper bi yer secimi olmus. O bölgede oluşan trafiğe ve sürekli olan kazalar daha çözüm bulamamışken bir de otogar yapmak dahiyane bir fikir. Kutlarim. Ayrıca samsun rize hattında hiç alakası olmayan trafikleride içeri sokmak 40 yıl düşünsek aklımıza gelmezdi.
Vatandaş trabzon 2 yıl önce
Raylı sistemli 61 projeyi gerçekleştirdiniz ya hani video animasyonu vardı yıllar önce meydan parkına kadar geliyordu boztepeyede teleferik vardı kanalizasyonun akmadığı bir trabzon sahili vardı hani liman kalkicakti oradan şehire kazandirilicakti hani dolmuşlar gidicek ti modernize edilecekti ecekti acakti gelicekti gitmekti şimdiyse tren gelicek çimento fabrikasının yeri niye olmasın şehre hakim hem üç hem diş yola cepheli muazzam bir yer ama olmaz neden ki?
mehmet 2 yıl önce
belki tren gelmesiyle :(
Mehmet vehbi ŞAHİNLER 2 yıl önce
Sayın başkanım güzel hizmetleri nizi daim alkışlarız otogar konusu biraz aceleyemı geldi bilemiyorum ama yer tercihi yanlış oluyor gibi görünüyor Trabzon ü tıkıyaacak gibi görünüyor lütfen birazdaha araştırma yapılsın önemli bir yatırım yapılacak dolmuş ların rengini millet sormanız çok güzel bir bir çalışma idi lütfen birazdaha araştırma birazdaha ortak akıl mevcut tamirhane yeni yapıldı orayı yıkmak israf olarak görünüyor lütfen Trabzon a güzel eser ler yapılsın hep alkışlayalım eserler uzun ömür lü olsun
Trabzon 2 yıl önce
Yorum yapanlara bakıyorumda olayın teknik boyutunu bile kavramadan sırf muhalefet olmak için yazıyorlar maalesef.. Devlet proje yaparken lojistik. nufus kaydırma ve kendi arazisini değerlendirmek için düşünür otogarın yapılacağı yer kanuni bulvarıyla zaten anayola trafik sorununu en aza indirilerek bağlanacak..
İlhan 2 yıl önce
Trabzon içinde bir kamuoyu araştırması yapsanız çokmu zor herkes yapar .İki dudak bir kafa sistemi yada ben dedim oldu. Orada terminal olmaaaz ,bırakın 20 yıl sonrasını seneye sorunlar başlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@