Zorluoğlu'ndan Yalıncak Plajı açıklaması: Eskiyle kıyaslasalar anlayacaklar

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin başlattığı ve Trabzonlular tarafından merakla beklenen Yalıncak Plajı Projesi’nde sona yaklaşıldı. 

Trabzon 04.05.2021, 09:49
Zorluoğlu'ndan Yalıncak Plajı açıklaması: Eskiyle kıyaslasalar anlayacaklar

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun halkı denizle buluşturmak adına önem verdiği projeler arasında yer alan Yalıncak plajında yoğun çalışma gerçekleştiriliyor. Haziran ayının sonuna doğru bitirilmesi planlanan çalışmalar kapsamında, otopark alanı bordür ve oluk yapımına devam ediliyor. Yaya ve bisiklet yolu, su parkı, mendirek betonu, taş duvar, çocuk oyun alanı, otopark kazı ve dolgu imalatı, koruma perdesi ile araç yolu tesviyesi yapımı da tüm hızıyla sürüyor. 

TAMAMLANDIĞINDA AHŞAPLA KAPLANACAK
Yalıncak Plajı Projesi’nin son durumu ve kıyı kenar çizgisine muhalefet iddiaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Bizim Yalıncak’ta yaptığımız günü birlik tesistir. Soyunma, duş alma kabinleri yapılıyor. Onlar tuğla gibi görünse de tamamlandığında ahşapla kaplanacakları için çok güzel bir görünüm sağlanacak.  Sosyal medyada bazı paylaşımlar yapılıyor. Haksız paylaşımlar olduğunu düşünüyorum. Gidip yerinde görseler, Yalıncak plajının eski ve yeni durumunu kıyaslasalar, ne dediğimizi daha iyi anlayacaklardır. Orada Kıyı Kanununa aykırı hiçbir yapılaşma yapmıyoruz. Yapılanlar kaldırılabilir sökülebilir günübirlik yapılardır. Hukuka aykırı hiçbir iş yapmayız” dedi. 

ŞEHRİN HASSASİYETİNİ PAYLAŞIYORUZ 
Şehrin bu tür sahiplenmelerini sevdiğini de dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak eleştiri ve uyarıları dikkate alıyoruz. Hem burada hem başka projelerde hatamız, eksiğimiz olabilir. Herkesin var. Çevre, hukuk, adalet konularında hassasiyetimiz var. Şehrin hassasiyetini biz de paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Zorluoğlu'ndan Yalıncak Plajı açıklaması: Eskiyle kıyaslasalar anlayacaklar

Zorluoğlu'ndan Yalıncak Plajı açıklaması: Eskiyle kıyaslasalar anlayacaklar

Zorluoğlu'ndan Yalıncak Plajı açıklaması: Eskiyle kıyaslasalar anlayacaklar

Zorluoğlu'ndan Yalıncak Plajı açıklaması: Eskiyle kıyaslasalar anlayacaklarTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (17)
Hakan 5 ay önce
Tugla duvar ormussun, beton kaplamissin bi de sokulebilir yapilardir diyosun. Sizde suc yok cunku sizin estetik alginiz bu. Sanat edebiyat kultur bunlar sizde yok. Isteseniz de uluslar arasi standarlarda is yapamiyorsunuz. Ama trabzon sizi hak ediyor devam edin
Davut 5 ay önce
Başkan ben adınıza utanıyorum siz sakın utanmayı düşünmeyin :)
Yusuf yıldız 5 ay önce
Bu zihniyetin mazareti cevabı da çok rezil oluyor
SERDAR61 5 ay önce
GÖRDÜK TRABZONUN 20 YILDA NASIL BİR HASSAİYET İÇERİSNDE ÇÜRÜTÜLDÜĞÜNÜ..ÜLKENİN EN ÇOK OY VERENEİ BİR O KDARADA KAYBEDENİ
Ercan 5 ay önce
Ahşapla kaplayacaksanız sadece ahşap yaparak daha güzel olur. Nedir bu beton hastalığı? Betonu eleştiren okuyucularım sa 2.500 metre yüksekte evi BETONDUR ya !!
ANONIM 5 ay önce
Su trabzonun sahili yok acilen yapilmali denizimizi kullanamiyoruz yazik
Bilenbiri 5 ay önce
En çok eleştirenler ilk plaja koşar....!
jgkgl 5 ay önce
herseyin eski hali daha guzeldir.bırakın eskı kalsın yada eskiyi tamır edin
By 5 ay önce
Plaj projesinin yapımının düşünülmesi güzel fakat böyle olacaksa olmasın daha iyi. Projeyi çizen ve kabul edenler, Akdeniz sahillerine gitmedi mi hiç. Böyle bir ucube var mı? Doğa doğa diyoruz sonra da katlediyoruz.
Helal 5 ay önce
Başkanım bizde boş yorum yapan çok olur.. Dert etmeyin, yaptıklarınız ortada.. yapacaklarınıza da kefiliz.. Başarılar dilerim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@