alexa metrics

banner536

Zorluoğlu'ndan dolmuş esnafına uyarı: Sakın vazgeçiririz diye düşünmesinler...

Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlu’ndan dolmuş dönüşümü açıklaması geldi.

Trabzon 02.10.2021, 13:46 02.10.2021, 14:13

Haber61 Haber Servisi

Trabzon Büyükşehir belediye başkanı Murat Zorluoğlu, Haber61TV’de katıldığı canlı yayında dolmuş modernizasyonu hakkında da açıklamalarda bulundu.

Zorluoğlu son tarihin 1 Ocak 2021 olduğunu belirterek “Dolmuşçulara tavsiye ediyorum 3 ay içinde onlarda dönüşüme katılsın. Lütfen sıkıntıya sokmasınlar kendilerini.” İfadelerini kullandı.

Zorluoğlu açıklamasında şöyle konuştu;

“Ortahisar ayrı Akçaabat ayrı. Ortahisar bitti. 689 dolmuş var. 350 tanesi dönüştü. Yarıyı geçtik. 50 tane daha hazır sisteme girmek üzere. Ben Şoförler Cemiyeti Başkanı’mızla son görüşmemde "1 ocak 2022'ye kadar minibüslerimizin dönüşmesini istiyoruz" dedim. Her gün 3-5 tane sisteme giriyor. Dolmuşçulara şiddetle tavsiye ediyorum 3 ay içinde onlarda dönüşüme katılsın. Lütfen sıkıntıya sokmasınlar kendilerini. Bizim bu işlerde ne kadar ciddi olduğumuzu şehir biliyor. "Biz esnafız, toplanırız, gösteri yaparız, numayiş yaparız, vazgeçiririz" diye sakın düşünmesinler. Benim ömrüm numayişlerle geçti. Net söylüyoruz, son tarih 1 Ocak 2022. Kendilerini sıkıntıya sokmasınlar bizim alternatifimiz hazır. Biz şu ana kadar Şoförler Cemiyeti Başkanı Sayın Usta’yla hep belediyeden vererek çözdük. Sayın Usta’ya da teşekkür ediyorum. Çok iyi bir iş birliği ile çalıştı. Akçaabat biraz daha farklı. 590 tane minibüs var 290 tanesi faal. Bunlarda otobüs olmak istediler. Böyle bir süreç başlattık. Bir model kurduk yüzde 50+1 kuralıyla otobüs sistemine geçeceğiz. “


Yorumlar (8)
FURKAN 4 ay önce
3 TL VERİP ÇAĞDIŞI DOLMUŞLARLA SEYAHAT EDİYORUZ. LÜTFEN ARTIK BİTSİN BU ÇİLE. TRABZON HALKI BU DOLMUŞLARI HAK ETMİYOR!
Yasin 4 ay önce
Havaalanı dolmuşuna akşam ayakta 6 (ALTI) yolcu aldı şöför. VAllahi Billahi. Nerede Pandemi kuralları, Nerede Emniyet?
tugrul 4 ay önce
ya zaten yaptılan çalışma sıfır araç satışlarına yarayan bir uygulama güya araçlar büyüyecek trafık rahatlayacaktı.
o tarih yine uzar
İsmail 4 ay önce
Dönüşüm nasıl başladı nasıl oldu. Hani otobüs olacaktık, hani kartla binecektik işi yüzüne gözüne bulaştıran başkan şimdi aklınca tafra yapıyor. Dolmuşçu ne isterse onu yapar başkanda gık diyemez bunu gördük yaşadık. Bırakın bu boş kabadayılık ayaklarını yemiyoruz yani.
Mustafa 4 ay önce
Yapılan iş dolmuşçulara biraz daha rant kazandırmaktan öteye gitmedi. Koltuk sayıları artırıldı. Ayakta yolcu almaları sağlandı. Bu dolmuşçulardan bu şehir çekecek anlaşılan.
bilge 4 ay önce
Toplanırız,gösteri yaparız vazgeçiririz düşünmesin dolmuşcular; önceden olduğu gibi, emir verir belediyenin siyah plakalarını özel araçlara takarım. Daha önce bunu Çukurçayır seferlerin de denedim. yine yaparım.
No comment 4 ay önce
demiryolu metro yaptı millet işletiyo bile yanı başımızdaki şehirler. Biz yattık dolmuş kalktık dolmuş 50 senedir. Ne bu yaaa..
İlker 4 ay önce
Yeni dolmuslar çok buyuk trafik mafoldu eski araçlar daha iyidi.zaten anlamamisim dolmus bu begenmeyen gitsin araba alsin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@