banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Zorluoğlu mesaisine otobüsle gitti

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu mesaisine gitmek için makam aracı yerine belediye otobüsünü kullandı.

Trabzon 05.08.2020, 12:31
Zorluoğlu mesaisine otobüsle gitti

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, farklı uygulamaları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Sabah saatlerinde evinden çıkan Başkan Zorluoğlu, bugün işe gitmek için otobüsü tercih etti. Kısa süre şaşkınlık yaşayan yolcular, Başkan Zorluoğlu’nun bu davranışından memnuniyet duyduklarını belirttiler.  
 
Kaşüstü Mahallesi’nde bulunan evinden çıkan ve yanında hiç kimse olmadan en yakın otobüs durağına giden Başkan Zorluoğlu, Meydan’a giden ilk otobüse bindi. Büyükşehir Belediye Başkanını otobüste görmeye alışkın olmayan Trabzonlular, önce kısa süren bir şaşkınlık yaşadı.
 
YOL BOYUNCA SOHBET ETTİ
Koronavirüs tedbirlerini yerinde görmek ve hemşehrilerinin ulaşım konusundaki sıkıntılarını kendilerinden dinlemek için böyle bir uygulamaya gittiği öğrenilen Başkan Zorluoğlu, yol boyunca vatandaşlarla sohbet etti. Tek başına otobüse binen ve tüm yolcuların sıkıntılarını dinlemeye özen gösteren Zorluoğlu’nun bu davranışı, herkesin takdirini kazandı. Başkanın kendileri ile seyahat etmesinden memnuniyet duyduğunu belirten Trabzonlular, “Başkanımız bu sabah bizlere sürpriz yaptı. Her zaman içimizden biri olduğunu hissettiren Başkan Zorluoğlu’na örnek davranışı ve yol boyunca sıkıntılarımızı dinlediği için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar.
 
UYGULAMALARINA DEVAM EDECEK
Meydan’a geldiğinde otobüsten inen Başkan Zorluoğlu, bir süre de Uzunsokak ve Atatürk Alanı çevresindeki vatandaşlarla ve esnafla sohbet ederek yine yaya olarak makamına gitti. Başkan Zorluoğlu’nun vatandaşın sıkıntılarını yerinde görmek için zaman zaman bu yöndeki uygulamalarına devam edeceği öğrenildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
davut 2 ay önce
Sayesinde Boztepe'ye Meydan'dan direkt kısa sürede gidebiliyoruz. Sırf şu bile ciddi bir hizmettir. Başkan'a teşekkürler. Umarım Boztepe'den Tıp'a da direkt otobüs olur yakın zamanda.
DrMurat 2 ay önce
Helal olsun. Güzel davranış. Tüm yönetici siyasilere örnek olmalı.
türbedar 2 ay önce
Başkan da bizim gibi insan mış, geçenler instagram da gördüm, Adam evde menemen yapıyordu,şimdide otobüse bindi,,, on numara adam ;)
Elif 2 ay önce
Sormuşmu vatandas taniyomu onu diye otobüse binmeyle bişey olmuyo trabzonu mahvettiler
Ziganoylu Tayfun 2 ay önce
Elif hanim 1996 da Trabzondan ayrildim. Insanda Ayni, hizmette,belediyede. Yani birsey degismemis
Çaykaralı 2 ay önce
Halk arkasında durursa ve biraz Zaman verilirse bu şehrin çehresini değiştirecek potansiyel var bu adamda.İnsAllah başarır.
Trabzonlu 2 ay önce
Boztepe Çukurçayıra koyduğu taksi durağı ve otobüs seferlerinden dolayı teşekkürederiz,yol kesip eşkiyalık yapan,şoför esnaflığından uzak mafyacılık yapan boztepe dolmuşlarına (durak başkanı) bizleri muhtaç etmediği teşekkürler Zorluoğlu...
Ali 2 ay önce
Belediyenin telefonlarını açan yok. Alo belediye adında bir birim kurulması şart. Vatandaşın dertleri öyle bir otobüs yolculuğuna sığdıracak kadar az değil. Bunun kurumsal ve sistemli hale getirilmesi lazım. Trabzonda bu noktada çok büyük eksiklik var.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@