Zorluoğlu: Maraş caddesi eninde sonunda trafiğe kapatılacak

Trabzon'un işlek caddelerinden Maraş Caddesi'nin trafiğe kapatılması tartışmalarına Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu net tavrını koydu.

Trabzon 28.05.2020, 16:45 29.05.2020, 11:35

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Haber61’i ziyaretinde özel açıklamalarda bulundu.

Zorluoğlu, uzun bir zamandır süren Trabzon’un en önemli caddelerinden Maraş Caddesi’nin trafiğe kapanması tartışmalarına en net cevabını verdi.

Maraş Caddesi eninde sonunda trafiğe kapanacaktır diyen Zorluoğlu “Maraş Caddesi’nin trafiğe kapatılması gerektiği kanaatindeyim. Aynı zamanda sorumluluğu üzerinde hisseden bir idareci olarak, şehrin trafiğini kaosa sokmayacak tedbirleri almak kaydı ile yapmak lazım. Bu da bilimsel bir çalışmayı gerektiriyor ve biz de şimdi o çalışmayı başlatıyoruz. Bize uzmanlar, hocalar çalışma getirsinler. Desinler ki; “Maraş caddesinin trafiğe kapanması için şunların yapılması lazım” Biz de onları kamuoyu ile oturup konuşalım ve en uygun alternatif hangisi ise onu yapalım. Bence de Maraş caddesinin araç trafiğine kapatılması lazım ve eninde sonunda bu olacaktır. “ ifadelerini kullandı.

Yorumlar (7)
davut 8 ay önce
Eninde sonunda nedir? 20 yıldır bu şehri siz yönetmiyor musunuz? Bir dolmuşçu işini çözemeyen insandan başkan olmaz
malik 8 ay önce
Kimse yürümek istemiyor.Kapıda in kapıda bin.Bu düzen değişmeli.
Sd 8 ay önce
Bence Trafige kapatilsin yomradan besirliye tramvay olsun. Hem tarihi bir sehir olarak hemde insanlarin hizli kullanabilecegi toplu tasima olarak guzel olur, dolmus kirliligide kalkar. 10 dolmus 1 tramvaya ortak girsinler :)
Pusat.k 8 ay önce
Kanunu bulvari bitmeden maras cad. Kapamak hata olur bence
Çiçek Abbas...! 8 ay önce
Yapılacak olan en güzel işlerden birisi şehir'in en aktif yoğun noktalarına hafif raylı sistem kurulması zaten şehir daracık (Fatih devlet hastanesinden meydana ve Beşirliden, Moloz K.T.Ü. ve Hava alanına kadar) dolmuş işi ÇİÇEK ABBAS filminde kaldı.Birde yapılan yollar hep doğu-batı yönünde yapıldı kuzey-güney yönünde bağlantılar sokak aralarından sağlanıyor bu da çözülmesi gereken çok önemli bir sorun Trafiği (A) noktasından (B) noktasına taşımak çözüm değil.
BİLİRKİŞİ 8 ay önce
TRABZONDA İLK YAPILMASI GEREKEN YOMRA AKCAABAT ARASINA TRANVAY HATTI AÇILMALI. GÜNLÜK DÜŞÜNMEYİ BIRAKIN 50-100 YIL SONRASINI DÜŞÜNÜN.
AVNİ AKERE GEZİ PARKI YAPIYORSUNUZ HER TARAF BETON NİYE BU KADAR MASRAF ANLA ŞILIR GİBİ DEĞİL.TOPRAK ZEMİN YAPARAK AĞAÇLANTIRMA YAPILSA HEM DAHA UCUZA HEM DE GERÇEK BİR PARK OLURDU.NE BU BETON HAYRANLIĞI BİZİM GÜLDÜRÜMÜZDE TOPRAK ÖNEMLİDİR.TOPRAK ANA DERİZ TOPRAK BİZİ NİMET VERİR BİZ TOPRAK İLE YOĞRULMUŞUZ.TOPRAK BEREKETTİR BIRAKIN YAZIK ETMEYİN BU BÜYÜK KUTSAL NİMETE DOGA ENİNDE SONUNDA BİZE HASABINI SORAÇAKTIR.
Adem 8 ay önce
Of ile Beşikdüzü arası tren yapılmalı düzeni ve şekli akil insanlar tarafından verilmeli Yomra Akçaabat arası da tramvay hattı kurulmalı tren şehrin dış yolundan tramvay iç yolundan sefer yapmalı rampa ve köy mahallelerine de otobüs kullmanılmalı dolmuşlar ise 18 kişilik olup mahallelere tek bir istasyondan kalkmalı öyle evin önünde bin istediğin mağazanın önünde in devri kapanmalı Maraş cad banka şubeleri ufaltılmalı ve ticari alan bölgesi şehrin daha uygun bölümüne taşınmalı yoksa Maraş cad trafiğe kapatılırsa moloz ve tanjan yolundaki trafiği bu gün mumla ararız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@