banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Zigana Tüneli'nde yüzde 61'e gelindi!

Yeni Zigana Tüneli Projesi'nde çalışmalar sürüyor

Trabzon 13.09.2019, 18:06
Zigana Tüneli'nde yüzde 61'e gelindi!

Trabzon-Gümüşhane kara yolunda yapımı süren, tamamlandığında çift tüp 29 kilometre uzunluğuyla dünyanın ikinci, Avrupa'nın ise en uzun kara yolu tüneli olacak Yeni Zigana Tüneli Projesi'nde çalışmaların yüzde 61'i tamamlandı.

Doğu Karadeniz'i Orta Doğu, Kafkaslar ve İran'a bağlayan Tarihi İpek Yolu'nda, Gümüşhane yönünde yapımına Nisan 2016, Trabzon yönünde ise Ağustos 2016'da başlanan projede çalışmalar devam ediyor.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, mevcut yolu kısaltacak tünel çalışmalarının sürdürüldüğü Maçka ilçesindeki Karayolları Şantiyesi'ni ziyaret etti.

İnşaat alanında incelemelerde bulunan Ustaoğlu, çalışmalarla ilgili Karayolları 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş'tan bilgi aldı.

Tünel inşaatının yapımında yüzde 61 seviyesine ulaşıldığını belirten Bayramçavuş, çalışmaların kesintisiz devam ettiğini dile getirdi.

Vali Ustaoğlu'na ziyareti sırasında Maçka Kaymakamı Selim Çomaklı da eşlik etti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Murat 1 yıl önce
Bütün yollar Trabzona mı yapılıyor? :)) güldürme adamı eleman, zigana tüneli doğuyu karadenize bağlayan şehirler arası çok önemli bir yol, yani Trabzon merkezden Trabzonun bir ilçesine veya köyüne giden yol değil. Ayrıca Türkiye’nin her yerine yol yapılıyor, sadece Trabzon’a falan da yapıldığı yok yani rahat ol :)
Giresunlu 1 yıl önce
Anlamadigim konu şu. Neden bütün yollar trabzona yapılıyor yolları genişletiliyor. Tirebolu kürtün arası yolların hali içler acısı bi genişletin şu yolları sayın trabzon karayolları bölge müdürlüğü hepbena rabbena demeyi bırakın artık görün şu yolları yeter artık yeter
endo 2861 1 yıl önce
anlasilmayacak olan neki demekki giresunun bakani milletvekilleri o yollardan gecmiyor
Mehmets 1 yıl önce
Cetvelle mi ölçtünüz?
Giresun lu 1 yıl önce
Beyfendi tirebolu doğankent yolu da uluslararası yol sadece bir ilçe yolu deil. Sizin yollar yapılmadan önce iran arabaları burdan gelip geçiyordu. Yani anlayacağın siz giderken biz dönüyorduk
hakkı 1 yıl önce
sayın yetkililer salyazı havalimanı için köse dağına tünel sart neden duymuyorsunuz onbinlerin feryadını....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@