7m

7m

hyundai

tamfinans

Yurtta 'şort' ve 'kısa pantolon' yasağı soruşturmasında yeni gelişme!

Trabzon'da Yurtta 'şort' ve 'kısa pantolon' yasağı soruşturmasında yeni gelişmeler yaşandı.

Trabzon 21.04.2022, 18:47
Yurtta 'şort' ve 'kısa pantolon' yasağı soruşturmasında yeni gelişme!

Trabzon’da, üniversite kampüsündeki Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait erkek öğrenci yurdunda, kız öğrencilerin de akşam yemeklerini yediği yemekhanenin girişine 'Kantin ve yemekhaneye şortlu ve kısa pantolonlu girmek yasaktır' yazısı asılması üzerine başlatılan idari soruşturma kapsamında ilgililerin ifadesine başvuruldu. İsmi açıklanmayan görevlinin yemekhanede çalışan kadın personellerin, erkek öğrencilerin giyiminden rahatsız oldukları yönündeki şikayetleri nedeniyle yazıyı astığını öne sürdüğü açıklandı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ana kampüsündeki KYK'ya ait E Blok'taki erkek öğrenci yurdunda, kız öğrencilerin de akşam yemeklerini karma olarak yediği yemekhanenin girişine, 'Kantin ve yemekhaneye şortlu ve kısa pantolonlu girmek yasaktır' yazılı kağıt asıldı. Öğrenciler tarafından sosyal medyada paylaşılan yazı tepki çekti. KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı sosyal medyadaki tepkiler üzerine açıklama yaparak, “Bu uygulamanın KTÜ ile alakası yok” ifadelerini kullandı.

Tepkiler üzerine bir süre sonra kağıt, asılı olduğu alandan kaldırıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı da ilgili yurt görevlileri hakkında idari soruşturma başlattı. Diğer bloklarda uygulanmadığı belirlenen yasak kararıyla ilgili personellerin savunmaları alındı.

İsmi açıklanmayan görevlinin, yemekhanede çalışan kadın personellerin erkek öğrencilerin giyiminden rahatsız oldukları yönündeki şikayetleri üzerine yazıyı astığını ileri sürdüğü belirtildi. Görevlinin, olayın bu kadar büyümesini beklemediğini ve pişman olduğunu dile getirdiği bildirildi.

Kurumdaki diğer ilgililerinde savunmalarının alınmasının ardından görevliler hakkında karar verileceği kaydedildi.


Yorumlar (5)
Ahmet. 4 hafta önce
Serbestlik ve özgür olmak, edepsizliği gerektirmez. Öğrenciler de haddini bilecek. Konuyu uzatmanın anlamı yok.
tonyalı 4 hafta önce
Şort giymek edepsizlik mi oluyor
oflu 4 hafta önce
Şort giyince edepsiz mi oluyor? Bırakın bu saplantılı düşüncelerinizi bir yere. Hatta mümkünse siz düşünmeyin.
Gençlik zaten yarınından umutsuz bir de çendereye sokmayın. Kadın görevlilerin başka işi yok muymuş .evladınız yaşınızda o çocuklar. Tamamen işgüzarlık bu yapılan
hacı 4 hafta önce
oturunca milletin gözünün kaymasına neden olabilirsin, ayrıca kardeş diz ile göbek arası haram, anlayabildin mi!!
mizansen 4 hafta önce
ve şaair yemeğini döş kılı manzarasıyla yemek istiyordu. Ve yerinden doğruldu hakime budamı döş değil budamı döşdeğil diye isyan etti..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@