banner556

Yomra değirmenlerine kavuştu

Yomra Belediyesi 6 değirmeni yeniledi.

Trabzon 11.12.2020, 16:49 11.12.2020, 16:53
Yomra değirmenlerine kavuştu

Trabzon'da Yomra Belediyesi, ilçenin kırsal mahallelerinde 4'ü atıl durumda bulunan 6 ayrı değirmeni yenileyerek halkın hizmetine sundu.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, tarıma katkı vermek için çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi.

İlçenin Özdil ve Tepeköy mahallelerinde çalışır vaziyette bulunan değirmenler ile Kılıçlı, Çamlıyurt, Ocak ve Kıratlı mahallerinde atıl durumda bulunan değirmenler, Yomra Belediyesi tarafından yenilenerek halkın hizmetine sunuldu.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, değirmenlerin tamamen ücretsiz olarak halka hizmet vereceğini ifade etti.

Tarıma katkı sunmak için çalışmalarına devam edeceklerini kaydeden Bıyık, "Değirmenler bizim kültürümızde çok önemli bir yer teşkil ediyor. Unutulmaya yüz tutmuş değirmen kültürünü canlandırmak, çiftçilerimize katkı sunmak ve üretimi teşvik etmek amacıyla değirmenlerimizi tekrar halkımıza kazandırdık. Belediyemiz uhdesinde bulunan bu değirmenler tamamen ücretsiz olarak halka hizmet verecektir. Bu kapsamda çalışmalarımıza ilerleyen dönemlerde de devam edeceğiz. Yerli mısır tohumunu yaygınlaştırmak içinde çalışmalar gerçekleştireceğiz" dedi.

Yomra değirmenlerine kavuştu

Yomra değirmenlerine kavuştu

Yomra değirmenlerine kavuştu

Yomra değirmenlerine kavuştu

Yorumlar (2)
H. M 2 ay önce
Sayın başkanım böyle güzel işlere imza attığından dolayı sizleri tebrik ediyorum
Ercan 2 ay önce
Mısır Eken kaldı mı ki bunları çalıştıracak ? Herkes kendini şehre atmış ve köyde birisi yapıp getirsin diye bekliyor !! Hanımlar da erkekler de hayvan gübresinden nefret ediyor. Köyü beğenmeyen çocuklarla ne yapacaksın değirmeni ? Bisküvi öğütürler belki.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@