Modern Pozitif Bilimler

banner513

Yomra'da üniversiteye verilen arazi geri alındı

Yomra’daki o arazi belediye meclisi tarafından yeniden geri alındı Yaklaşık 7 yıl önce Yomra Belediyesi tarafından özel bir üniversiteye tahsis edilen arazinin tahsisi Yomra Belediyesi yeni meclisinin oy birliği ile kaldırdı

Trabzon 05.05.2019, 12:37 05.05.2019, 13:03
Yomra'da üniversiteye verilen arazi geri alındı

Trabzon'da Yomra Belediyesi tarafından yaklaşık 7 yıl önce özel bir üniversiteye ücretsiz ve süresiz olarak tahsis edilen arazi, belediye başkanı değişince gündem oldu. Üniversiteye arazi verilme kararının alındığı belediye meclisi hakkında soruşturma başlatıldı. Mahkemenin tahsis iptali kararına rağmen; söz konusu araziyi özel üniversiteye veren meclisin kararı, yeni belediye yönetimi ve meclis tarafından kaldırıldı.

ZATEN YASAL DEĞİLDİ

Konuyla ilgili konuşan Yomra Belediyesi Başkanı Mustafa Bıyık, “Yomra halkı için hayati öneme sahip, yaşam alanı niteliğindeki büyük bir arazi. Yomra Belediye Meclisi kararı ile bu üniversiteye ücretsiz ve süresiz olarak tahsis edilmiş. Bu arazi zaten Yomra Belediyesi’ne tahsis edildiği için yasal olarak bu mümkün değil. Mahkeme bu kararı iptal etmiş. Meclis de yeniden ücretsiz ve süresiz olarak tahsis yapmış” dedi.

BİRİKMİŞ SORUNLAR VAR

Belediyedeki mali tablonun müfettiş tarafından incelendiğini ifade eden Başkan Bıyık, “Tabi bunlar bizden önce olan olaylar. Konuyla ilgili belediyemize müfettiş geldi. O tahsisi yapan belediye meclisi hakkında soruşturma başlatıldı. Biz de Yomra Belediye Meclisi olarak toplandık. Oy birliği ile tahsis kaldırıldı. Zaman içinde bu sorunları da çözeceğiz. Az önce de dediğim gibi birikmiş birçok sorun var” şeklinde konuştu. (Sonnokta)


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Serkan 1 yıl önce
Durun bakalım daha da güzel işler yapacak Sayın Mustafa Bıyık.
hakan 1 yıl önce
devletin malını sözde vakıf özde cep üniversitesine bağışlamak zorunda mı?
Fatih 1 yıl önce
Tebrikler başkan.. Yomra da güzel şeyler olacak.
Yomra li genc 1 yıl önce
Tebrik ediyorum. Çocuğumu gizli gizli orada dolastirdikca böyle güzel bir yeri üni. Nasıl verirler diye hep içim giderdi.
Ayhan can 1 yıl önce
Arkadaşla çocukları oraya getiriyoduk kovdular bizi oradan hoş geldin başkanım iyiki geldin
Davut kazancı 1 yıl önce
Zihniyeti akparti'nin kirli işleri bir bir ortaya cıkmaya başladı,bütün akparti belediyeleri böyle camura batmış
Sevgi Üzen 1 yıl önce
Üniversitenin Yomrada olması Yomra için nimettir Bunu kazandıran da Sağıroğludur O arazide sonradan yapılan dolgu alanı değilmi Arazi sonuçta bağışlanmamış Kullanımına verilmiş ,yomra da daha önce tek kuruş almadan da fen lisesine hacıhamzaoğulları başta olmak üzere bir çok aile arazi vermiştir hemdebşahıs malı Üniversite demek esnafın ,gayrımenkulu olanın kazanması demektir çağdaşlık demek Üniversitenin değerini yomralıların bilmesi gerek yeni başkanında ,yeterki üniversite de Yomralılarla el ele olsun yapılanı yıkmak değil daha iyi yapmak için uğraşılmalı
ALİ Aksakal 1 yıl önce
Elinize sağlık, geçmişte parkı kullanamadığımız günler için yuuh diyirum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@