Yomra'da üniversiteye verilen arazi geri alındı

Yomra’daki o arazi belediye meclisi tarafından yeniden geri alındı Yaklaşık 7 yıl önce Yomra Belediyesi tarafından özel bir üniversiteye tahsis edilen arazinin tahsisi Yomra Belediyesi yeni meclisinin oy birliği ile kaldırdı

Yomra'da üniversiteye verilen arazi geri alındı
banner432

Trabzon'da Yomra Belediyesi tarafından yaklaşık 7 yıl önce özel bir üniversiteye ücretsiz ve süresiz olarak tahsis edilen arazi, belediye başkanı değişince gündem oldu. Üniversiteye arazi verilme kararının alındığı belediye meclisi hakkında soruşturma başlatıldı. Mahkemenin tahsis iptali kararına rağmen; söz konusu araziyi özel üniversiteye veren meclisin kararı, yeni belediye yönetimi ve meclis tarafından kaldırıldı.

ZATEN YASAL DEĞİLDİ

Konuyla ilgili konuşan Yomra Belediyesi Başkanı Mustafa Bıyık, “Yomra halkı için hayati öneme sahip, yaşam alanı niteliğindeki büyük bir arazi. Yomra Belediye Meclisi kararı ile bu üniversiteye ücretsiz ve süresiz olarak tahsis edilmiş. Bu arazi zaten Yomra Belediyesi’ne tahsis edildiği için yasal olarak bu mümkün değil. Mahkeme bu kararı iptal etmiş. Meclis de yeniden ücretsiz ve süresiz olarak tahsis yapmış” dedi.

BİRİKMİŞ SORUNLAR VAR

Belediyedeki mali tablonun müfettiş tarafından incelendiğini ifade eden Başkan Bıyık, “Tabi bunlar bizden önce olan olaylar. Konuyla ilgili belediyemize müfettiş geldi. O tahsisi yapan belediye meclisi hakkında soruşturma başlatıldı. Biz de Yomra Belediye Meclisi olarak toplandık. Oy birliği ile tahsis kaldırıldı. Zaman içinde bu sorunları da çözeceğiz. Az önce de dediğim gibi birikmiş birçok sorun var” şeklinde konuştu. (Sonnokta)

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 13:03

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 6 ay Önce

Durun bakalım daha da güzel işler yapacak Sayın Mustafa Bıyık.

hakan
hakan @Serkan - 6 ay Önce

devletin malını sözde vakıf özde cep üniversitesine bağışlamak zorunda mı?

Fatih
Fatih - 6 ay Önce

Tebrikler başkan.. Yomra da güzel şeyler olacak.

Yomra li genc
Yomra li genc - 6 ay Önce

Tebrik ediyorum. Çocuğumu gizli gizli orada dolastirdikca böyle güzel bir yeri üni. Nasıl verirler diye hep içim giderdi.

Ayhan can
Ayhan can - 6 ay Önce

Arkadaşla çocukları oraya getiriyoduk kovdular bizi oradan hoş geldin başkanım iyiki geldin

Davut kazancı
Davut kazancı - 6 ay Önce

Zihniyeti akparti'nin kirli işleri bir bir ortaya cıkmaya başladı,bütün akparti belediyeleri böyle camura batmış

Sevgi Üzen
Sevgi Üzen - 5 ay Önce

Üniversitenin Yomrada olması Yomra için nimettir Bunu kazandıran da Sağıroğludur O arazide sonradan yapılan dolgu alanı değilmi Arazi sonuçta bağışlanmamış Kullanımına verilmiş ,yomra da daha önce tek kuruş almadan da fen lisesine hacıhamzaoğulları başta olmak üzere bir çok aile arazi vermiştir hemdebşahıs malı Üniversite demek esnafın ,gayrımenkulu olanın kazanması demektir çağdaşlık demek Üniversitenin değerini yomralıların bilmesi gerek yeni başkanında ,yeterki üniversite de Yomralılarla el ele olsun yapılanı yıkmak değil daha iyi yapmak için uğraşılmalı

ALİ Aksakal
ALİ Aksakal - 6 ay Önce

Elinize sağlık, geçmişte parkı kullanamadığımız günler için yuuh diyirum

banner472