7m


7m

hyundai

Yomra belediye Başkanı Bıyık'a silahlı saldırı zanlısı yakalandı! Bakan Açıkladı

Yomra Belediye başkanı Mustafa Bıyık'a silahlı saldırı yapan şahıs yakalandı.

Trabzon 11.06.2021, 20:17 11.06.2021, 22:03
Yomra belediye Başkanı Bıyık'a silahlı saldırı zanlısı yakalandı! Bakan Açıkladı

Trabzon'da Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın belediye binası önünde uğradığı silahlı saldırıyla ilgili aranan firari saldırgan H.A. (29) ile olayın azmettiricisi olduğu öne sürülen T. K., polis ekiplerince düzenlenen operasyonla yakalandı. Gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüphelilerin sorguya alındığı öğrenildi.

BAKAN SOYLU DUYURDU

Bu arada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, saldırıda tetiği çeken saldırganın silahıyla birlikte yakalandığını duyurdu. Bakan Soylu, "Trabzon'da bu sabah, Yomra Belediye Başkanı'na yapılan silahlı saldırının azmettireni de, zanlısı da silahıyla birlikte, emniyet güçlerimiz tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Saldırıya uğrayan Yomra Belediye Başkanı Sn. Mustafa Bıyık'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" ifadelerinde bulundu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Öte yandan Trabzon Valiliği'nce olayla ilişkin yapılan açıklamada, "Silahlı saldırı olayı ile ilgili olarak yapılan inceleme ve araştırma sonucunda, saldırıyı azmettiren şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Saldırıyı gerçekleştirdiği değerlendirilen failin kimlik bilgileri tespit edilmiş olup yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. Saldırı olayının bir süre önce Yomra Belediyesi tarafından ihalesi iptal edilen Yomra Belediyesi Kültür Merkezi inşaatı ile ilgili olduğu değerlendirilmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur" denildi.

Haber61 - Haber Servisi


Yorumlar (7)
Garip38 1 yıl önce
Bakan soylu bulunamaz bu adam diyenlere 90dan taktı acı varmı acı soysuzlar
Taylan 1 yıl önce
"Bulunamaz" diye fikrini ifade eden niye soysuz oluyor hadsiz evladım.
devos 1 yıl önce
doğru diyosun kardeş. darısı thodex vurgunu ile kaçan 25 yaşındaki hırsıza ve paralar ile kaçan tosuncuğa yakalarlar inşAllah. sence yakalarlar mı kardeş. yoksa biz hep soysuz olarak sende bir garip olarak kalırmıyız. Hayır thodex vurgununda işin içinde siyasiler var diyorlarda. gerçi sen buna inanmazsın. Neyse bu kurşunlayan adam ne kadar ceza alacak o nu da bekliyoruz.
SALİH 1 yıl önce
EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILSINLAR. KİMSENİN ÜLKE DÜZENİNİ BOZMA HAKKI YOK. TEŞEKKÜRLER EMNİYET.
mahmuTS 1 yıl önce
e hani 17 yaşindaydi.anlaşilan başkanin gözleri iyi görmüyor.oysa net görďuğünu söylemişti
Rr 1 yıl önce
He he soylu buldu garip adam sen en iyisi uyu
Arsinli 1 yıl önce
Yüksel ayaz arkadasın için bu sıkıntıyı yasadın 1 kurus menfaatin yoktu ama yüksel ayaza yaptığın kıyağa değmezdi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@