banner536

banner526

banner513

Yılan sokması sonucu hayatını kaybeden öğretmenin ardından önemli iddia

Yılan ısırması sonucu hayatını kaybeden öğretmenin ölümünün ardından “Trabzon’daki hastanelerde panzehir yoktu” iddiası.

Trabzon 02.06.2020, 14:49 02.06.2020, 14:57
Yılan sokması sonucu hayatını kaybeden öğretmenin ardından önemli iddia

Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinde önceki gün bahçesinde çay toplarken yılan ısırması sonucu hayatını kaybeden öğretmen Recep Ali Düzenli bugün son yolculuğuna uğurlandı. Öğretmen Recep Ali Düzenli’nin ölümü sonrası yakınları “Yılan sokmalarına karşı Trabzon’daki hastanelerde panzehir yoktu” iddiasında bulundu.

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde Karadeniz İş Okulu’nda İzci Lideri ve Müdür Yardımcısı olarak görev yapan 41 yaşındaki Recep Ali Düzenli’ye 31 Mayıs günü baba ocağı Dernekpazarı ilçesi Gülen mahallesinde kendisine ait çay bahçesinde çay toplarken yılan ısırdı. Yılan ısırmasına alerjisi olan öğretmen Recep Ali Düzenli zaman kaybetmeden evine gitti. Yakınları tarafından hemen Of Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Düzenli'nin Of Devlet Hastanesinde kalbi durdu. Yapılan müdahale sonucunda yeniden hayata döndürülen öğretmen Düzenli, ambulansla sevk edildiği Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Yılan sokması sonucu hayatını kaybeden öğretmenin ardından önemli iddia

Evli ve 4 çocuk babası öğretmen Recep Ali Düzenli için bugün öğle namazı sonrasında Gülen mahallesindeki evinin bulunduğu sokak üzerinde sosyal mesafe kuralına göre cenaze namazı kılındı. Yakınları, sevenleri ve mesai arkadaşlarının katıldığı cenaze namazının ardından Düzenli aynı yerde toprağa verildi.

Yılan sokması sonucu hayatını kaybeden öğretmenin ardından önemli iddia

“Panzeri Ordu’dan getirilmiş, Trabzon’da yokmuş”

Recep Ali Düzenli’nin ölümü ile ilgili açıklamalarda bulunan eniştesi Ahmet Kaya Düzenli “Abisiyle çay topluyordu. Topladıkları çayları aşağıya doğru indirirken yılan ısırdı. Tabi çayların altını görememiş. Burada ilk defa böyle bir vaka oldu. Biz 2 yılan olduğunu düşünüyoruz çünkü iki ayağını da ısırmış. Hocamız aynı zamanda alerjik bir hastaydı. Bunu bildiği için önlem almıştı ilaçları vardı. Arı ısırdığında bile alerjisi oluyordu. Yılan ısırdığı gibi ağabeyi direk eve çıkartıyor. Orada ilacı veriliyor. Fazla zaman kaybetmediği halde ‘galiba bana felç vuruyor’ demiş. Hemen ambulansı arıyorlar. Of Devlet Hastanesi’ne getirildi oraya indiğinde gözlerinde kızarıklık oluşmaya başlamış. Ağabeyine nefes alamadığı söyleyerek elini salladığını söylediler. Hastaneye giderken kalbi durmuş. Of Devlet Hastanesi’nden KTÜ Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Bu gibi vakaların sonucunda en kısa 45 dakika içerisinde panzehiri verilmesi gerekiyormuş. Bu süreç uzadığı için panzehiri Ordu’da bulabilmişler. Oradan yola çıkan panzehir Giresun’dan alındı ama gelene kadar hocamız hayatını kaybetti” dedi.

Yılan sokması sonucu hayatını kaybeden öğretmenin ardından önemli iddia

50 yaşında olduğunu ve yörede ilk kez böyle bir olayla karşılaştıklarını belirten Düzenli “Bu yılan sokmalarından sonra artık çevre hastanelerimizde bu tür vakalar için ne bulundurulması gerekiyorsa temin etmek gerekir” diye konuştu.

Panzehirler Ordu'da tutuluyor

Sağlık İl Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu tür akrep, yılan ve benzeri ısırma ve sokma vakaları için bakanlık planlaması nedeniyle panzehirlerin Ordu ilinde tutulduğu, buradan ilgili bölge illerine sevk edildiği belirtildi. Hastanın Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne Of'tan getirildiği andan itibaren 2 saat içinde panzehirin Ordu'dan Trabzon'a getirildiği ancak hastanın kalbinin durması nedeniyle kullanılamadığı bildirildi.

Yılan sokması sonucu hayatını kaybeden öğretmenin ardından önemli iddia

Yılan sokması sonucu hayatını kaybeden öğretmenin ardından önemli iddia


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (8)
Kemal 1 ay önce
Anlatılan tablo allerjiye bağlı anaflaktik şok tablosu. Yılan panzehiri olsa da kurtulamazdı rahmetli. Ölüm sebebi allerji. Zehir değil. Allah rahmet eylesin
Sadabar 1 ay önce
Geçen ay maske gönderdiğimiz ülke, uzaya insan gönderiyor. Panzehirimi arıyorsunuz
Hasan 1 ay önce
Allah rahmet eylesin. Her ne olursa olsun koskoca KTÜ'de panzehir olmaması çok vahim. Allah yakınlarına sabır versin.
Eflatun 1 ay önce
Kesinlikle zehirden ötürü vefat gerçekleşmiş. Alerji kaynaklı olsaydı ilaçları mutlak surette fayda ederdi. Muhtemelen Epinefrin kullanıyordu rahmetli. Ölümünün tek sebebi ihmaldir, basiretsizliktir. Trabzon nüfusunun yarısı kırsalda yaşamakta. Merhumun Katili müştereken panzehir bulundurulmamasına sebebiyet veren herkestir.
Muhammet Çepni 1 ay önce
İsviçreden ambulans uçakla hasta geldiği gibi Trabzon'dan ambulans helikopter ile hocamız Ordu'ya götürülse belki yaşıyordu
İskender 1 ay önce
Siz siz olun, yılan, akrep, arı sokması, - ısırması durumunda azrailden mühlet isteyin, eğer Rize de iseniz torpil de
takım taraftarı 1 ay önce
Allah aşkına siz şakamızınız. Il sağlık müdürlüğü trabzonda panzehir olmadığını doğruluyor ve bunların Ordu da tutulduğunu söylüyor birte ekliyor 2 saatte geldi ama hastanın kalpi durdu . Bunların hepsi suçlu ve bu ölüme sebep. Ben yıllardır diyorum trabzon her şeyi ile bitirilmiş vede tam bitirilmeye devam ediyor. Böyle birşey olabilirmi bölgenin en büyük şehri trabzon ve bölgenin en önemli hastanesi ktü de ilaç yok panzehir yok hatta kim bilir daha neler neler yok. Edendim ordu dan geldi 2 saatte bu utanmadan da söylüyorsunuz. Vahim bir durum alerjisi olsada bu ilacın trabzon da olmaması çok ama çok büyük bir rezalet. Trabzon bitiriliyor buna başta şehrin bütün önde gelenleri seyrediyor başta ikditar vede muhalefet . Trabzon lu bakan varmış Allah hepsini bildiği gibi yapsın trabzona hiç bir faydaları yoktur trabzon vekilleri bırakın vekilliği mahalle muhtarlığı yapamayacak durumdalar buda bilerek yapılmış.
Cevdet a. 1 ay önce
S.aleyküm doğu karadenizde bol bol zehirsiz ve zehirli yılanlar vardır simdi soruyorum NEDEN hastanelerimiz ilaçlar bulundurmuyorlar hiç yazık değilmi,normal’de tüm hastanelerimize tüm ilaçlar olması gerekiyor BENİM aklim almiyor hasta geliyor hastaneye ilaç YOK bu ne demek bir düşünün cok yazık ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@