Yeşilay Trabzon, öğretmenleri unutmadı

Yeşilay Trabzon Şubesi bu haftaki yönetim kurulu olağan toplantısını 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile formatör öğretmenler ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatma Zehra Aydın’ın katılımı ile gerçekleştirdi.

Trabzon 28.11.2017, 15:30 28.11.2017, 15:33
Yeşilay Trabzon, öğretmenleri unutmadı

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Trabzon Şube Başkanı Köksal Boz, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısı ile bu haftaki yönetim kurulu toplantısını Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatma Zehra Aydın ve formatör öğretmenleri misafir ederek düzenledi.Toplantıya Yeşilay Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Paşaoğlu, Fatih Kahriman, Aydın Gelleci, Gençlik Komisyonu Başkanı Bahattin Baştürk ve Kadın Komisyonu Başkanı Ümmiye Odabaşı katıldı. Yönetim kutulu toplantısında Boz, formatör öğretmenlerle geçen sürede yapılan çalışmaları değerlendirerek, yapılacak çalışmalarla ilgili farkındalık yaratmak içinde yol haritasını belirledi. Formatör öğretmenlerin sağlıklı nesiller için görev yaptığını ifade eden Başkan Boz, “Toplantımızın ana teması öğrenci, veli ve öğretmen üçgeninin Yeşilayla birlikte farkındalık yaratmak, bağımlılıkla mücadelede çalışmalarını en verimli hale getirmektir. Çünkü, bağımlılıkla mücadele ailede başlar, eğitimle (okulda) devam eder ve toplumda uygulanır. Yeşilay, öğretmen ve veli üçgeninin yapmış olduğu bağımlılıkla mücadele çalışmasını toplumun her katmanına eksiksiz anlatıp uygulamasının sağlanması Yeşilay Trabzon şubesinin en büyük amacıdır.  Öğretmenlerimizin bu güzel günlerinin anısına birlikte gerçekleştirdiğimiz olağan yönetim kurulu toplantımızda bundan sonra yapacağımız çalışmalarımıza yön vermiştir” dedi. Boz, Sizler okullarda formatör öğretmen olarak, zor ve meşakkatli görev yapıyorsunuz. Yeşilay Trabzon Şubesi olarak bağımlılıkla mücadeleyi her zaman her yerde anlatacağız. Amacımız bağımlılıkla mücadele olduğu kadar, çocuklarımızı ve gençlerimizi bağımlılıklara başlatmamaktır. Hepimiz yorulacağız” ifadelerine yer verdi.

Yeşilay Trabzon, öğretmenleri unutmadı

Okullarda öğrencilere iş yerlerinde anne ve babaları ziyaret edeceklerinin altını çizen Boz, “Çalışmalarımız okullarla sınırlı kalmayacağız. Aileleri de iş yerlerinde ziyaret edeceğiz. Ailede sigara vb. kullanan veli varsa onları uyarıp bırakmaları için yardımcı olacağız. Mahallerimizde muhtarlarla istişare halinde olacağız. İlkemiz sağlıklı nesiller için sağlıklı gelecek yetiştirmektir. Yeşilay Trabzon’da artık biliniyor ve her yerde Yeşilay var” diye konuştu. Toplantının ardından formatör öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile şube başkanı Boz tarafından hediye takdim edildi.

Yeşilay Trabzon, öğretmenleri unutmadı
Yeşilay Trabzon, öğretmenleri unutmadı
Yeşilay Trabzon, öğretmenleri unutmadı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@