Yerli Otomobil Fabrikasını Trabzon’a istedi

Yerli otomobil fabrikasını Trabzon için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan istedi.

Trabzon 25.03.2018, 22:47 26.03.2018, 12:34
Yerli Otomobil Fabrikasını Trabzon’a istedi

Ortahisar Kent Konseyi Başkanı İş Adamı Dündar Ayyıldız, Trabzon Yatırım Adası’nın Trabzon ve bölgemiz için önemini vurguladı.

 
Yatırım Adası sözünün Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Başbakanlığı dönenimde 2014 yılında verildiğini hatırlatan Ayyıldız, Ticaret ve Sanayi Odası ile Bakan Sayın Süleyman Soylu’nun sıkı takibi ve desteği ile bugünkü aşamaya gelindiğini kaydetti.
 
Ayyıldız şu açıklamalarda bulundu: “Geçtiğimiz günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü’nün önümüzdeki süreçte Türkiye’nin kalkınma sürecine ilişkin açıklamalarını okudum. Trabzon Yatırım Adası gibi yatırımları örnek vererek Türkiye’nin artık OSB’ler aracılığıyla değil bu tür teknolojik yatırımlarla kalkınabileceğini ifade etti. Bir diğer ifadeyle Trabzon Yatırım Adası’nın Türkiye’nin bir projesi olduğunu ve bu tür projelere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. 77 hektarlık alanda kurulması planlanan Yatırım Adası’nın sadece Trabzon ve bölgemiz değil ülke kalkınmasına da büyük bir katkı sağlayacağını ifade etmek isteriz. Yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlaması planlanan bu projeye yoğun hassasiyet göstermeliyiz. Ticaret ve Sanayi Odamızın bunun farkında olduğunu görüyoruz. Ben buradan bir hatırlatma yapmak istiyorum. Yatırım Adası’nda yerli otomobil fabrikasına ev sahipliği yapabiliriz. 2023 yılında seri üretime geçmesi planlanan yerli otomobilin fabrikası Trabzon Yatırım Adası’na kurulabilir. Ortahisar Kent Konseyi Başkanı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızdan böyle bir talepte bulunuyoruz. Trabzon ve bölge için bugüne kadar hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Sayın Cumhurbaşkanımızın bu öneriyi değerlendireceğine inanıyor, Trabzon’a hoş geldiniz diyoruz.”
 

 
Yorumlar (6)
LAZO 3 yıl önce
OTOMOBIL FABRIKASI TRABZONDA OLSA TRABZON BÜYÜR, VE TRABZON BÜYÜRSE TÜRKIYEMDE BÜYÜR... RUSYADAN KIZ ALDIK VERDIK, ONLARDA BIZDEN YERLI OTOMOBIL ALMASI ICIN EN UYGUN YER TRABZON :):)
Memati 3 yıl önce
Trabzonun büyümesi için demiryolu ve otomobil sanayisi şarttır. Umarım şehrimize gelir bu fırsat.
Faik özkan 3 yıl önce
Neden bizimde bir sanayimiz olmasın.artık otoban sa var deniz yolu var hava yolu var.sevkiyat sıkıntısı yok.bizimde bir otomobil sektörümüz olsun.gençlerımız orda kalsın.kalkıp ta istanbulun pislığıne karışmadan karadeniz insanı da hayatını kendi memleketinde huzur içinde sürdürsün.bize bir el uzatın ne olur.
Yoruzlu@lazo 3 yıl önce
At avrat silah diyosun yani:))
Turgut 3 yıl önce
Otomobil Fabrikasi Trabzona hayal olur Sayin Erdogan bu zamana kadar Trabzon icin ne yapti 50 yildir Demiryolu gelecek dendi hala gelecek o yüzden otomabil sanayisini Trabzon kurdurmazlar keske kursalar millet is sahibi olur
emre 3 yıl önce
trabzon anca at arabası imalatını alır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@