banner539

banner526

banner533

banner513

Yazıcı'dan Suiçmez yönetimine: Kurumsal kimlikten uzaklaştılar

Mahmut Yazıcı’dan Baro Başkanı Sibel Suiçmez yönetimine taş

Trabzon 21.09.2020, 20:52
Yazıcı'dan Suiçmez yönetimine: Kurumsal kimlikten uzaklaştılar

Trabzon Barosu başkan adayı avukat Mahmut Yazıcı basın açıklaması yaptı.

Baro Başkanı Sibel Suiçmez’e gönderme yapan Yazıcı,”Kurumsal kimlikten uzaklaştı. Meslek sorunlarını çözmek için proje üretilmedi” dedi.

Yazıcı'nın açıklaması şu şekilde;

3-4 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirecek olduğumuz genel kurul ile Baromuz başkan ve kurullarını belirleyecektir.
Meslektaşlarım ile yapmış olduğum görüşmeler neticesinde, onların teveccüh ve teşvikleriyle, sorunlarımıza çözüm üretilmesi ve mesleğimizin itibarının yeniden hak ettiği seviyeye çıkartılması için görev almaya, Trabzon Barosu Başkanlığına aday olmaya karar verdim.

Trabzon Barosu uzunca bir süredir kurumsal anlayıştan uzak, hiçbir proje üretmeyen, genç meslektaşlarımız başta olmak üzere üyelerinin sorunları ve ihtiyaçları ile ilgilenmeyen, kaynaklarını sorumsuzca tüketen, kararlarını anlık ve kişisel tercihler ile veren, farklı görüş ve önerilere kapalı hatta tahammülsüz bir anlayış ile yönetilmektedir.

Tüm Barolar gibi Trabzon Barosu da biz avukatların ve savunmanın sorunları, yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı, hukuk devleti, demokrasimiz, kişi hak ve hürriyetleri başta olmak üzere; mesleğimizi, toplumumuzu ve şehrimizi ilgilendiren her konuda söz sahibi olmalı, mücadele etmeli hatta gerektiğinde öncü ve önder olmak noktasında tereddüt etmemelidir. 

 Fakat yapılan hiçbir mücadele yahut eylem şahıslara indirgenmemeli ve çok daha önemlisi savunulduğu iddia olunan değerler en başta Baromuzun çatısı altında yaşatılmalıdır.

Sahip olduğum yirmi yılı aşkın mesleki tecrübemi, genç ve dinamik yönetim kurulu üyelerimizin çalışma azmi ve heyecanıyla birleştirerek;

Gündeminin en başına, mesleğin itibarını yeniden kazanmak ve meslektaşlarımızın mesleki ve ekonomik sorunları ile mücadele etmeyi koyan,

Baro yönetimini tabana yayan, paylaşımcı, ayrıştırmayan, ertelemeyen, ötelemeyen, 

Çalışması hatta toplanması dahi engellenen komisyonlarını bağımsız ve etkin olarak yeniden hayata geçiren, 

Tüm kazanımlarını bir an evvel meslektaşlarının hizmetine sunan, kaynaklarını yalnızca meslek ve meslektaşı için kullanan, hesap verebilen,

CMK ve Adli Yardım sistemlerinin şeffaflaşması ve düzenlenmesi başta olmak üzere genç meslektaşlarına ekonomik ve mesleki anlamda destek olan,

Ortak akıl ile hareket eden, kucaklayıcı ve her şeyden önemlisi meslektaşları ile arasına ördüğü duvarı yıkıp güçlü köprüler kuran bir Trabzon Barosu ideali ile bu onurlu göreve talip olduk.

 Bu hedeflere Trabzon Barosunun tüm avukatları ile birlikte çalışarak ulaşacağımıza olan inancımız tamdır. 

 Bu duygu düşüncelerle seçim sürecinin mesleğimize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dileyerek hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@