Yalıncak’ta oteller bölgesinde büyük savaş.. Turan kardeşlerin inşaatı  33 metrede durduruldu!

Halil Turan, isyan etti; “Ramadanın aldığı izin kadar bizde inşaatımızı yapmak istiyoruz”

Trabzon 25.10.2019, 17:25 27.06.2020, 12:14

Haber61/Haber Servisi

Trabzon’un en kıymetleri yerlerinden olan Yalıncak Sahili’nde büyük bir kriz ve savaşa dönüşen bir süreç başladı.

İnşaat ruhsatı 33 metreye kadar alabilen Arsa sahibi Halil Turan, isyan etti; “Ramadanın aldığı izin kadar bizde inşaatımızı yapmak istiyoruz” diyor.


ALLAHTAN KORKUN

Halil Turan: “Orada bitişiğimizdeki inşaatlar yapılırken niye sesleri çıkmadı da burada feryat ediyorlar. Biz iyiliği de unutmayız, kötülüğü de. Bizler Arsin Saralioğlu ailesinin mensuplarıyız. Yatırım yapmışız ve 35 sene olmuş. Bugün bu arsa değerlendiyse biz arsayı  kat karşılığına verdiysek suç mu işledik? Burada 50 kişinin rızkı var. Ekmek yiyecekler, Trabzon’da zaten İnşaatlar durmuş. Bizim arkadaşlarımız durmadan devam ediyorlar. Kim neden yatırımcıları meşgul ediyor? Allahtan hiç mi korkmuyorsunuz. Bize engel olanları Allah’a havale ediyoruz. Hakkımızı helal etmiyoruz.”

Blokların 33 metrede durmasının sebeplerini öğrenmek isteyen  Halil Turan, “Uçuş planına göre 47.70 metreye kadar çıkabiliyoruz. Hemen yanımızda Ramada otel gibi emsaller var. Bu emsal bize de uygulansın’ dedi ve Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu ve Meclis Üyelerine, ‘Bazı grupların yaratmaya çalıştığı algının tesiri altında kalmayın” çağrısı yaptı.

Arsa sahibi Halil Turan şöyle devam etti: “Trabzon’da inşaat sektörü canlanır gibi oldu. Ancak Suriye operasyonu ile yeniden yavaşladı. Onlarca insanın çalıştığı ve durmaksızın devam eden inşaat bizim sahildeki bloklar. Bu sadece bizim inşaatımız değil, sektöre sunulan bir fırsattır. Sayın Büyükşehir belediye Başkanımızı kimse baskı altına almasın. Maalesef Trabzon’da güzel işler yapanlara bir yerden kanca takılıyor. Sayın Zorluoğlu bu oyunları bozacak ve önümüzü açacaktır. Zaten göreve ‘Adaletli olacağım’ diyerek gelmiştir.”Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
Enes 1961 2 yıl önce
Sonunda kıyı fareleri yerle bir olacak güzel deniz manzarayı göremez olduk.
bosver61 2 yıl önce
Valla bende yomra girişinde yapılan 27 katlı inşaatların emsalini istiyorum. ama veren yok
Kolayı var 2 yıl önce
Birkaç dairenin üzerini cizin imzalı onay belgesi önüne konur yahu burası Türkiye ne çabuk unuttunuz
vatandaş 2 yıl önce
bütün sahile otel , site yapın hatta denizin üstüne de yapın . her yer bina olsun. bakalım çöl bedevileri gidince o otelleri daireleri ne yapacaksınız merak ediyorum.
TRABZON 2 yıl önce
O BÖLGEDE KONUT YAPMAK DOĞRU DEĞİL.100 LERCE KONUT YAPILDI.
Hasip ile Nasip 2 yıl önce
Adam doğru söylüyor. Yerli ve Milli Araplarımızı niye Yabancı Araplardan ayırıyorusuz. Onlarda en az Araplar kadar Araptır. Verin izni gitsin. Sevaptır.
arsinli cevik 2 yıl önce
Allahtan korkun tabi gozunuzu para hirsi burumus heryeri beton yaptiniz yamacta oturan yerli halk denizi goremiyor beter olun
Başkanım gerekeni yapmaya devam ediniz..tebrik ediyorum sizi 2 yıl önce
Utanmadan bir de sektöre sunulan fırsat! Diyor. Müteahhitlere, siyasetle biryere gelmeye çalışan bu yolda dini bile kullanmayı yol edinmiş gözünü paradan başka bişey görmeyen sizlere fırsat asıl. Bizim gibi hakları yenen kendi halinde insanlara değil! Ramada, otel olarak o ruhsatı almış. Sen konut olarak yap sat yapıcaksın hem de denizin dibinde sağlıksız bir alanda doğayı katledecek!, yetmedi insanların hayatını hiçe sayacaksın ama parana para katacaksın diye.. bir de utanmadan hakkını aradığını savunacaksın. Umarım hakettiğinizi bulursunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@