Yabancılar Trabzon'dan ev alıyor

Türkiye'de yabancılara konut satışı yapılan iller arasında yer alan Trabzon'da yabancıların edindiği konut sayısı 4 bini aştı.

Yabancılar Trabzon'dan ev alıyor
banner432

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu,  yaptığı açıklamada, Trabzon'un, Ocak-Haziran 2019 konut satış istatistiklerine göre Türkiye'de 7'nci sırada yer aldığını söyledi.

Hacısalihoğlu, 2019'un ilk 6 ayında İstanbul'da 8 bin 903, Antalya'da 4 bin 93, Ankara'da bin 111, Bursa'da bin, Yalova'da 811, Sakarya'da 592, Trabzon'da 425, Mersin'de 410, Muğla'da 391, Aydın'da ise 355 konutun yabancılara satıldığını anımsattı.

Geçen yılın aynı döneminde Trabzon'da yabancılara 540 konut satıldığını belirten Hacısalihoğlu, "2018 yılının Haziran ayında bir aylık dönemde Trabzon'da yabancılara 43 konut satılırken, bu rakam 2019 yılının Haziran ayında 111'e yükseldi." dedi.

- "Çok güzel konut projeleri üretildi"

Hacısalihoğlu, haziran ayından itibaren Trabzon'a Körfez ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeden charter seferleri başlatıldığına dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Suudi Arabistan, Umman, Bahreyn, Katar gibi ülkelerden günde ortalama 15 sefer yapılmaktadır. Bilindiği gibi uzun süreli olarak Trabzon'a gelen Arap turistler, konut satın alarak bölgede kalma sürelerini uzatmaktadır. Haziran ayında başlayan yoğunluk, şehirdeki ticareti de etkilemektedir. Özellikle gayrimenkul piyasasındaki hareketlilik ve yapılan blok satışlar, bu aydaki rakamları artırmaktadır."

Trabzon'da yabancıların edindiği konut sayısının 4 bini aştığını dile getiren Hacısalihoğlu, kentte bu talebe karşılık olarak çok güzel konut projeleri üretildiğinin altını çizdi.

Başkan Hacısalihoğlu, "Özellikle son yıllarda yapılan konutlar kalite, çevresel düzenleme ve sağladığı olanaklar bakımından üst standardı yakaladı. Bu potansiyel de yabancıları konut alımı konusunda isteklendiriyor." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 11:53

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ARAZ
ARAZ - 4 hafta Önce

Sizin arap dediğiniz sözden MÜSLÜMAN millet bizim şehrimizi mahvediyor.Saygı yok,temizlik yok,kural tanıma yok yok oğlu yok yani.Size göre maddi girdi var bize göre insanlıktan çıkıyoruz,kendi insanımızda yozlaşıyor.Bu satışlara bir sınırlama getirilmesi şart artık.Kaşüstü,Pelitli,Boztepe,Yıldızlı buraların hali vahim durumda.Kaliteden bahsediyorsunuz fakat yapıların çoğu dökülüyor yapı kullanma dahi alamıyorlar.Her yerde bu araplar.Ailemizle bir hafta sonunu rahat geçiremiyoruz.Köyleri bile istila ettiler.Sizin niyetiniz Trabzonun anahtarını vermekse eğer bilin ki önce siz gideceksiniz bu şehirden.

El Kerim
El Kerim - 4 hafta Önce

Ata topraklarınızı para için satmaya devam. Araplar yokken taş mı yiyorduk. Gayet mutlu mesut yaşıyorduk. Paraya bu kadar köle olmayın.

hbr
hbr - 4 hafta Önce

satalım ve buna övünelim, Türkçe tabelalar kalksın arapçalar dolsun her tarafa. sonra da biz çok milliyetçiyiz die övünelim..

AKÇAABATLI
AKÇAABATLI - 4 hafta Önce

LÜTFEN BİZİ YÖNETENLER PİKNİK YAPAN ARAPLARIN BEŞİNE TEMİZLİK EKİBİ GÖNDERMEYİ UNUTMASINLAR. BUNA YAYLALAR DAHİL. BİZİ YÖNETENLER PARADAN BAŞKA BİR ŞEY DÜŞÜNMÜYOR.

Mesut
Mesut - 4 hafta Önce

Sadın saďın sizin torunlarınızda filisdin gibi olur satmayin keleceğe bakın baranın karandisi yok

Trabzon
Trabzon - 4 hafta Önce

Böyle satmaya devam edersek kendi çocuklarımız onların kiracısı olacak. Para hırsı gözünüzü kör etmiş araplar trabzona birşey katmıyor kaybettiryor. Geçen bir tabelada işletme ismi ARAPZON ‘du hani nerde kaldı milliyetçilik

fatih
fatih - 4 hafta Önce

biz alamıyoruz nasıl olsa.onlar alsın bize kiralarlar.

banner421